Nieznany numer 616580153

616580153

Wyłudzanie danych, naciągane podstępem pożyczki to najczęstsze oszustwa, z którymi boryka się CERT. Organizacja ta działa w Polsce już ponad 25 lat. Jest to zespół ludzi, którzy reagują na zagrożenia płynące z sieci. Dbają o bezpieczeństwo ludzi w Internecie. Starają się reagować na każde zgłoszenia oszustwa internetowego. Posiadają własną stronę internetową cert.pl.

Według ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa CERT wykonuje niektóre zadania podległe CSIRT NASK (artykuł 26 z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa). Głównymi zadaniami tej organizacji są: reagowanie na wyłudzanie danych osobowych, monitorowanie oraz zapobieganie niebezpieczeństwom płynącym z sieci, współpraca z podmiotami dotyczącymi krajowego systemu cyberbezpieczeństwa oraz przekazywanie im informacji o przestępstwach, analiza zgłoszonych przestępstw, ocena oraz analiza stopnia zagrożenia incydentu w sieci, poszerzanie swojej wiedzy i stałe rozwijanie programów do wykrywania przestępstw w sieci, przestrzeganie i edukowanie społeczeństwa o zagrożeniach płynących z oszustw w sieci, obsługa i ciągłe doskonalenie programów do zwalczania oszustw Internetowych i wiele innych.

Ze strony internetowej CERT możemy się dowiedzieć, że mają coraz więcej zgłoszeń dotyczących wyłudzania danych osobowych, danych do kont bankowych, danych do serwisów społecznościowych. Nieustannie walczą z oszustami i złodziejami. Wyłudzanie danych to zjawisko oszustw masowych. Mowa tu o wysyłanych linkach, SMSach, telefonach, emaile czy portale społecznościowe. CERT prosi aby każde podejrzane linki, wiadomości itp. od razu zgłaszać jako zagrożenie. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie reagować na próby wyłudzeń i przestrzec innych użytkowników przed oszustwem. Każde zgłoszenie o próbie wyłudzeniu danych, czy podejrzane oszustwo jest sprawdzane przez minimum 2 osoby z organizacji CERT.

Ostatnio najczęściej wyszukiwanym numerem jest +48616580153. Postanowiłam sprawdzić czyj to numer, czy warto odebrać, czy lepiej unikać. Ten numer wyszukiwało aż 121 tysięcy użytkowników sieci (na dzień 10.01.2022). Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, aby aż tyle osób szukało informacji o danym numerze. Taka liczba wyszukiwań świadczy, że bardzo często dzwoni do ludzi. Opinie są bardzo złe, negatywne.

Jest to numer stacjonarny, zarejestrowany w Poznaniu. Po przeczytaniu komentarzy na stronie ktoto.info można przeczytać wiele negatywnych opinii. Po pierwsze numer ten dzwoni bardzo często, nawet kilkanaście razy dziennie o różnych porach. Dzwonią nawet w niedzielę w późnych godzinach wieczornych. Zablokowanie numeru nie wiele pomaga, gdyż za chwile jest połączenie z innego nieznanego numeru. Przedstawiają się jako przedstawiciel banku Santander. Oferują różne usługi finansowe, kredyty, promocje bankowe itp. Każą podawać dane, aby przedstawić ofertę, bądź dla weryfikacji właściciela numeru. Zdarzają się komentarze w których ludzie opisują, że otrzymali ofertę ulepszenia konta bankowego mimo że nic nie łączy ich z tym bankiem. Niekiedy po odebraniu nikt się nie odzywa, a po oddzwonieniu numer jest zajęty. Ilość komentarzy na temat tego numeru stacjonarnego jest ogromna. Nie znalazłam ani jednej opinii pozytywnej na temat numeru +48616580153. Nękają ludzi telefonami. Nie szanują „klientów”, dzwoniąc nawet w weekendy o późnych porach. Lepiej nie odbierać. Ten numer powinien być od razu zablokowany.

Organizacja CERT ma dużo incydentów do sprawdzenia. Wyżej wymieniony numer jest dowodem na to, że oszustwa to problem masowy. Społeczeństwo powinno działać razem, rozpowiadać wśród znajomych i rodziny próby wyłudzania danych. Każdy incydent powinien być zgłoszony na policję, aby zapobiec kolejnym kradzieżą danych. Im więcej zgłoszeń tym lepiej. Na takie zachowania należy od razu reagować, nawet w przypadku gdy nie mamy czasu. Większość komisariatów Policji są czynne nawet w późnych godzinach wieczornych. Jeden poświęcony wieczór to może być „uratowanie” kogoś z rodziny przed utratą dobytku życia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *