Niechciane połączenie z 616580155

616580155

Po raz kolejny widzimy to samo połączenie na wyświetlaczu telefonu. Czy da się uchronić przed niechcianymi telefonami? Większość po prostu nie odbiera, widząc obcy numer. Często też blokujemy takie połączenie, myślimy że sprawa załatwiona. Niestety blokując lub nie odbierając, zaraz zobaczymy kolejny obcy numer. Pierwszą myślą jest zainstalowanie stosownej aplikacji, która nas poinformuje że dane połączenie może być niebezpieczne. Często telefony mają już połączenie z siecią i podpowiedzi „spam”, „telemarketer” itp. samo pojawia się na wyświetlaczu, mimo że nie ściągnęliśmy specjalnej aplikacji blokującej niebezpieczne połączenia. Aplikacje o których mowa ściągamy z „google play”. Rodzaj takiego oprogramowania jest zależny od systemu w naszym telefonie. Są specjalne aplikacje, które są przeznaczone tylko dla komórek z systemem Windows, Android, iPhone itp. Najlepszym rozwiązaniem byłoby reagowanie na każde niechciane połączenie i próbę wyłudzenia danych osobowych czy danych do konta bankowego.

Organizacja, która zajmuje się walką z oszustami internetowymi jest CERT. Jej głównymi celami jest: monitorowanie stron internetowych, weryfikacja każdego zgłoszenia o potencjalnym oszustwie, sporządzanie i analizowanie raportów dotyczących wyłudzania danych, profilaktyka i edukowanie społeczeństwa na temat niebezpieczeństw jakie mogą nas spotkać w sieci, stałe rozwijanie siebie i narzędzi do zwalczania oszustw w sieci. Każde zgłoszenie o wyłudzaniu danych jest bardzo dokładnie sprawdzane przez dwie osoby z organizacji CERT. Wszystko jest skrupulatnie sprawdzane i analizowane, tak aby nikogo bezpodstawnie nie skrzywdzić oskarżeniami. Organizacja CERT działa z innymi instytutami badawczymi, jednostkami do spraw finansów publicznych, Urzędem Dozoru Technicznego, Polskim Centrum Akredytacji i wiele innych.

Przez coraz częstsze próby wyłudzania danych osobowych, danych do kont bankowych czy też kradzież profili społecznościowych organizacja CERT ma coraz więcej pracy. Postanowiłam trochę zobaczyć jak pracują i poszukać informacji na temat numeru, który został zgłoszony jako niebezpieczny. Numer, który postanowiłam przeanalizować to +48616580155. Jest to numer stacjonarny z miasta Poznań. Zgłoszony jest przez użytkowników Internetu jako negatywny, niebezpieczny. Na dzień 10.01.2022 liczba wyszukiwań numeru +48616580155 wyniosła ponad 58 tysięcy. Takie dane podaje strona ktoto.info. Liczba ta ciągle rośnie. W przeciągu 2 godzin doszło przeszło 50 odsłon.

Według komentarzy dzwoni osoba z usługami finansowymi. Jest bardzo „natrętna”. Nie ma znaczenia dla niej, która jest godzina czy jaki dzień tygodnia. Dzwonią nawet w święto państwowe, a jak wiadomo w takim dniu każdy ma wolne od pracy. Nie odpuszczają z dzwonieniem. Gdy się zablokuje ten numer, zaraz dzwonią z innego np. +48616580153. Po odebraniu słyszymy, że są przedstawicielami banku Santander. Dzwonią najczęściej z ofertą kredytową. A w celu weryfikacji osoby dzwoniącej, każą podać dane osobowe. Oczywiście, gdyby byli prawdziwymi przedstawicielami tego banku to wszystkie dane na nasz temat by znali. A jeśli chodzi o oferty kredytowe to najczęściej są omawiane na spotkaniu twarzą w twarz.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, żeby nie odbierać tego numeru i podobnych numerów. Przeważnie różnią się tylko końcówkami np. 155, 153 itp. Trzeba zapamiętać, że nigdy prawdziwy przedstawiciel banku nie będzie chciał nam „wcisnąć” kredytu przez telefon. Jeśli mieliby ofertę kredytową to zaprosili by nas na spotkanie w celu omówienia jej. Nigdy nie należy podawać swoich danych osobowych, loginów i haseł przez telefon. To są tylko i wyłącznie nasze prywatne dane, które jeśli musimy podawać to zawsze na miejscu w banku czy w jakimś urzędzie. Bardzo się cieszę widząc coraz więcej komunikatów, reklam społecznych. Mają one na celu przedstawić nam co może się stać gdy podamy swoje dane osobowe. Edukacja to podstawa. A zgłaszanie każdego rodzaju próbę wyłudzania danych czy podejrzane oferty powinny być zgłaszane w celu weryfikacji.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *