538627891 odebrać czy ignorować?

538627891

Posiadając telefon komórkowy czy stacjonarny, trzeba liczyć się z różnymi telefonami. Nie tylko od rodziny znajomych, ale i od obcych numerów. Nieznane połączenia coraz częściej nękają użytkowników telefonów. Zdarza się, że mamy nie zapisany jakiś numer osoby z rodziny. Częściej jednak obce numery kojarzą nam się z telemarketerami czy ankieterami. Pod nieznanymi numerami najczęściej kryją się jakieś super promocje, rabaty na garnki, spotkania związane z usługami medycznymi, fotowoltaika, oferty finansowe itp. Jeszcze 10 lat temu takie połączenia nie wzbudzały by w nas tyle negatywnych emocji co dziś. Kiedyś nie było, aż tyle oszustów telefonicznych i można było spokojnie porozmawiać z osobą obcą po drugiej stronie telefonu. Teraz większość połączeń z nieznanych numerów są podejrzane. Lepiej nie odbierać od razu ale sprawdzać. Oczywiście zasada odbierania obcych połączeń jest cały czas taka sama. Nigdy nie można podawać swoich danych. Oszuści są coraz bardziej zdeterminowani i cwani, dlatego znają dużo różnych sztuczek, aby uzyskać od nas informację z adresem, numerem konta bankowego, pinem do karty płatniczej i wiele innych. Nawet jeśli podają się za znajomego kogoś od nas z rodziny czy też w przypadku, gdy mówią że dzwonią na czyjeś polecenie (też z rodziny), nie należy podawać ŻADNYCH danych, informacji.

Warto pomyśleć o zainstalowaniu specjalnej aplikacji, która pomoże nam z uwolnieniem się od niechcianych numerów. W zależności jaki mamy telefon, system operacyjny itp. można dopasować idealną aplikację do naszych potrzeb. Najlepiej ocenianymi programami, które są popularne w tej dziedzinie to: Call Firewar (idealny dla systemu Windows Mobile), Easy Reject (dla systemu Symbian S60 3rd Edition), Blacklist Mobile (dla Symbian), Advanced Productivity Pack (dla Symbian; posiada szerokie spektrum działania – połączenia, sms, blokowanie komórki), Gblocker (dla Android), WhitePages Caller ID (dla Android), iBlacklist (dla iPhone), Mcleaner (dla iPhone) i wiele innych. Wszystkie te programy mają ten sam cel, walkę z niechcianymi połączeniami. Niektóre są jeszcze dodatkowo ulepszone w przenoszenie do spam niechcianych smsów, czy blokowanie telefonu.

Ja jeszcze nie mam ściągniętego programu do blokowania niechcianych połączeń, ale coraz częściej o tym myślę. Na ten moment wszystkie podejrzane numery sprawdzam sama w sieci. I tak postanowiłam prześledzić numer, który często do mnie dzwonił +48538627891. Po prześledzeniu kilku stron internetowych, niestety nie udało mi się znaleźć lokalizacji z której dzwoni osoba o tym numerze. Wiem natomiast, że numer 538627891 zarejestrowany jest w sieci T-Mobile. Ponad cztery tysiące użytkowników (na dzień 9.01.2022) szukało informacji na temat właściciela tego numeru.

W większości przypadków opinie są negatywne. Po przeczytaniu komentarzy na temat tego numeru, można stwierdzić, że dzwoni głównie kobieta. Duża część użytkowników informuje, że numer wyświetla się w telefonie jako spam. Przedstawicielka płci żeńskiej po odebraniu i poinformowaniu, że numer jest zgłoszony jako spam rozłącza się. Nie próbuje nawet wyjaśnić sytuacji. Poczuła się zdemaskowana, więc wycofała się z rozpoczęcia rozmowy. Najczęściej przedstawia oferty dotyczące odnawialnego źródła energii (fotowoltaika, pompy ciepła). Kobieta próbuje przekonać do montażu fotowoltaiki, a jej główną zachętą jest otrzymanie dofinansowanie. Prosi o dane osobowe w celu wypełnienia kwestionariusza do dofinansowania. Większość osób, w komentarzach napisało otwarcie, że po przeczytaniu opinii innych, nawet nie odbierają tylko od razu blokują to połączenie. Widząc jak zachowuje się ten telemarket można stwierdzić, że jest to osoba która dopiero zaczyna „pracę” w tym zawodzie. Oszuści, którzy mają większe doświadczenie, nie pozwoliliby się tak szybko zbyć ani nie rozłączyliby się już na wstępie rozmowy.

Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że to kolejny numer który powinien znaleźć się na naszej czarnej liście. Należy go zablokować i zapomnieć, że ktoś taki do nas telefonował. Po przeanalizowaniu tego numeru i innych widać, że ludzie mają już dość naciągaczy. Społeczeństwo już jest bardziej uświadomione i przestrzega innych przed odbieraniem niechcianych numerów. Jest też coraz więcej reklam w TV przestrzegających nas przed wyłudzaniem danych osobowych. Utwierdza mnie tylko w przekonaniu że oszustwa są coraz częstsze i oszuści działają na wielką skalę. Najczęściej osobami poszkodowanymi są osoby starsze. Dlaczego? Są najmniej „skomputeryzowane”. Nie zdają sobie sprawy jak cwani potrafią być oszuści. Duży rozgłos był na temat metody na wnuczka. Właśnie w tej metodzie wykorzystywane były osoby starsze. Oszust dzwonił przedstawiając się jako przyjaciel kogoś z rodziny. Mówił na przykład, że wnuk ma problemy i potrzebuje szybko pieniędzy. Osoba starsza często dawała się nabrać i szła do bankomatu wypłacić pieniądze. Oczywiście metod wyłudzania danych, pieniędzy jest dużo. Ważne aby uświadamiać w szczególności nasze babcie, dziadków itd. jak działają oszuści. W ten sposób możemy ich uchronić przed straceniem swoich oszczędności.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *