699821743 znowu dzwoni. Co robić?

699821743

Można uznać że Internet to potęga wiedzy, ale i niebezpieczeństw. W sieci czai się coraz więcej oszustów. Tacy ludzie myślą, tylko i wyłącznie o swoich korzyściach materialnych. Pokuszę się o stwierdzenie, że oszuści są egoistyczni, bo myślą tylko o sobie. Nie biorą pod uwagę co czuje osoba pokrzywdzona przez nich. Myślę, że nigdy nawet nie próbowali się postawić na miejscu osoby, które oszukują bez skrupułów. Mówiąc o potędze wiedzy, trzeba podkreślić że nie wszystkie źródła są rzetelne. Dlatego tak ważna jest weryfikacja informacji znalezionych w sieci. Taka analiza treści znalezionych w internecie jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo oszustów, którzy podszywają się pod kogoś kim nie są. Najczęściej można się spotkać z informacją, że dana osoba naciąga innych na jakieś podejrzane oferty.

Ktoś pomyśli, a co jest złego że ktoś nas zaprosi na spotkanie promujące np. zdrowy tryb życia. Na pierwszy rzut oka nic. O ile przedstawiciele tego spotkania nie próbują nam „wcisnąć” jakiś przedmiotów. Na przykład poduszki korekcyjnej, która sprawi że nie będzie nas bolał kręgosłup i uchroni nas przed zwyrodnieniami kręgosłupa. Oczywiście takie poduszki nie istnieją. Jeśli już mamy jakąś wadę kręgosłupa typu lordoza, kifoza itp. to nie ma takich cudów żeby poduszka miała nas wyleczyć. W takich przypadkach tylko i wyłącznie odpowiedni tryb życia, gimnastyka korekcyjna, basen i wiele innych. Warto podkreślić, że pracownik próbujący nam wmówić cudowne uzdrowienia dzięki poduszce dopiero na końcu mówi o cenie. Kwoty przeważnie sięgają kilkuset złotych. A jeśli ktoś nie ma takich pieniędzy to oferują rozłożenie na raty pełnej kwoty, z odpowiednim oprocentowaniem.

Innym przykładem jest super pas wyszczuplający, platforma wibrująca czy inne „super” okazje, które za nas schudną. Wszystkie takie urządzenia są nam tak przedstawiane, aby osoba która o tym słucha była pewna że wystarczy kilkanaście minut skorzystać z takich urządzeń i od razu będziemy szczuplejsi o 10 kg a nawet i 20 kg. Wszystkie takie gadżety to już duże koszty. Podkreślam, nie ma takich rzeczy które spowodują że schudną za nas. Trzeba podkreślić że zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa aby zgubić kilogramy. Aktywność fizyczna też jest zalecana. Oczywiście przed jakąkolwiek dietą trzeba najpierw zrobić badania. A najlepiej udać się do dietetyka.

Podałam akurat te dwa przykłady, na które mógłby nas oszust naciągnąć ze względu na to że Polak jest w stanie dużo dać za coś co ma poprawić jego zdrowie czy samopoczucie. Najczęściej na takie fajne oferty zostają naciągnięte kobiety, bo są bardziej ufne. A jeśli zbliża się czas wakacji to desperacja o zgrabne ciała sięga zenitu. Wtedy jesteśmy wstanie wydać kilkaset złotych, a nawet kilka tysięcy złotych. Zaproszenia na takie spotkania, przeważnie są telefoniczne. Dlatego ważne jest aby weryfikować wszystkie nieznane nam numery. Przeszukując informację na temat podobnych spotkań jak wyżej opisałam, natchnęłam się na numer +48699821361.

Numer +48699821361 był wyszukiwany przez ponad 5 tysięcy użytkowników sieci (na dzień 11.01.2022). Jest to numer stacjonarny, z województwa mazowieckiego. Po przeczytaniu kilkudziesięciu opinii, dowiedziałam się że dzwonią by zaprosić na różnego rodzaju spotkania. Najczęściej są to badania medyczne. Aby zachęcić osobę odbierającą, mówią że otrzyma się za darmo pulsoksymetr. Każą podawać swoje dane w celu zapisania na listę gości. Jest też kilka komentarzy świadczących o próbie sprzedania np. oczyszczacza powietrza. Co jest ciekawe, w zależności kto dzwoni to podaje inne miasto rzekomego spotkania. Potrafią zadzwonić do osoby z Gniezna i zaprosić na spotkanie do Krakowa. Na pytanie skąd mają nasz numer telefonu, po prostu się rozłączają.

Dużo osób skarży się, że próbują wyłudzić dane osobowe. Jeśli nie uda się to osoba dzwoniąca jest bardzo niegrzeczna, a wręcz bezczelna. Lepiej nie odbierać. Podsumowując w większości przypadków spotkania na darmowe badania medyczne to fikcja. Głównie chodzi o wyłudzenie danych, pod pretekstem zapisania klienta. Różne miasta podają. A po odmowie bądź zdemaskowaniu oszusta, kultura osobista tej osoby pozostawia wiele do życzenia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *