729067895 wydzwania do ciebie?

Spam telefoniczny bardzo utrudnia życie. Z czasem dostrzegamy, że unikamy odbierania jakichkolwiek telefonów – frustruje nas to, że ciągle przychodzą nieznane połączenia. Bardziej nieśmiałe osoby decydują się na ignorowanie takich połączeń. Co najzabawniejsze, wszyscy powinniśmy wziąć z nich przykład. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Często spotykamy się ze zjawiskiem tak zwanego „głuchego telefonu” – jest to sytuacja, w której dzwoni do nas nieznany numer, my odbieramy, a po drugiej stronie dźwięczy pusta cisza. Zdziwieni słyszymy trzask słuchawki i myślimy: „zapewne pomyłka”, jednak jest to najbardziej mylny wniosek. Głuchy telefon to przemyślane, zaplanowane działanie, mające na celu rejestracji poszczególnych numerów jako „aktywne” lub „nieaktywne.” Jeżeli odbieramy takie połączenia, nasz numer automatycznie zostaje zapisany jako numer aktywny. W ten sposób napędzamy błędne koło spamu telefonicznego – możemy spodziewać się, że takich połączeń będziemy otrzymywać teraz więcej, wszak sami przyłożyliśmy do tego rękę.

Jak pewnie już sam wywnioskowałeś, najlepszym sposobem jest zatem nieodbieranie, ignorowanie połączeń od nieznanych numerów. Przecież jeśli to ktoś znajomy lub klient (jeśli prowadzisz firmę, biznes i takie połączenia to twoja codzienność), na pewno odezwie się jeszcze inną drogą – przez wiadomości SMS lub zostawiając informację na poczcie głosowej, kim jest i czego chce. Poza tym w najnowszych smartfonach spotykamy się z sympatyczną funkcją filtrowania spamu – zostajemy poinformowani, jeśli połączenie jest podejrzane o spam. To świetna opcja, jednak nie każdy ma ją włączoną.

Innym ważnym sposobem na zwalczanie zjawiska spamu telefonicznego jest sprawdzanie poszczególnych numerów w sieci – nie wahaj się i wpisuj je w internecie, w wyszukiwarce! Gdy to zrobisz, nie tylko zdobędziesz wiele informacji na temat poszczególnego numeru, ale także sam będziesz mógł zostawić swoją opinię czy ocenę. To pomoże innym szukającym użytkownikom odnaleźć niezbędne dane na temat numeru. Liczy się każda opinia, bo to uwierzytelnia krążące w internecie dane.

Chcemy pokazać ci, jak wiele możesz dowiedzieć się o numerze telefonu z Internetu. Przedstawimy to na przykładzie jednego z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Numer 729067895 to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Play. Został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Play. Numer ten jest negatywnie oceniany przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 15155 razy, ostatnio zaledwie chwilę temu, a w sekcji dyskusyjnej znajduje się na jego temat aż 38 komentarzy. Opisują one doświadczenia użytkowników z tym numerem. Oto kilka z nich: „jakaś infolinia, rozłącza się po odebraniu telefonu”, „Chamska konsultantka na linii, na koniec mówi „żegnam” i się rozłącza.”, „oszuści, świadomie wprowadzają w błąd z ofertą play”, „Podszywanie się pod pracownika play, wyłudzanie danych”, „Oferta Play, ale dziwna rozmowa, blokuję”, „nieistniejący numer, gdy chce się oddzwonić. Nie polecam odbierać nawet”, „Nie odbierać i nie oddzwaniać. Oszust.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *