Podejrzane połączenie z numeru 799350141

799350141

Każdego dnia wykonujemy bądź odbieramy kilka, a nawet kilkanaście połączeń. Przeważnie osoby, z którymi rozmawiamy są nam znane. Ale nierzadko zdarzają się telefony z nieznanych nam numerów. W takich momentach zastanawiamy się czy odebrać, a może zignorować połączenie? Bijemy się z myślami i zaczynamy sobie wyobrażać różne scenariusze co ktoś może od nas chcieć. Jeśli nie mamy żadnej podpowiedzi typu spam czy telemarketer, najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić dzwoniący do nas numer w wyszukiwarce. Wpisujemy nieznany nam numer w google. A następnie przeglądamy strony, które nam się wyświetliły. W przypadku częstych wyszukiwań tego numeru pierwsze 3-4 strony są najbardziej pomocnicze.

Często sam ich tytuł wskazuje, że lepiej nie odbierać. W przypadku wątpliwości, albo ciekawości najlepiej przeglądać każdą z tych stron. Najczęściej po komentarzach innych osób widzimy, że dzwoni na przykład telemarketer, przedstawiciel jakiegoś banku, spam, głuchy telefon i wiele innych osób. Ważne aby czytać dokładnie opinie innych użytkowników, ponieważ często możemy tam znaleźć z jakich innych numerów dzwonią. Taka informacja pozwoli nam zaoszczędzić sobie czas na przyszłość. Często po wyszukaniu informacji o danym numerze blokujemy go, a za chwilkę mamy znów połączenie na ten sam temat tylko z innego numeru. Najczęściej takie połączenia różnią się od siebie trzema ostatnimi cyframi numeru, początki zwykle są takie same. Widząc bardzo podobne numery, nie musimy ich już sprawdzać w wyszukiwarce, ponieważ łatwo się domyślić że to ta sama osoba dzwoni.

Postanowiłam sprawdzić numer 799350141, który ostatnio dość często dzwoni do ludzi. Liczba odsłon tego numeru na dzień 19.01.2022 na jednej ze stron sięga nawet 50 tysięcy. Taka liczba świadczy już, że to nie osoba prywatna. Jest to numer stacjonarny, z województwa mazowieckiego.

Po przeanalizowaniu kilku stron, użytkownicy ocenili numer +48799350141 negatywnie. Komentarze pokrywają się pod względem osoby, sekretarki dzwoniącej. Możemy przeczytać, że automat informuje nas o wygranej w konkursie, który zorganizowało radio RMF FM, MAXXX. Co więcej przedstawiają się jako Maciej Dowbor. Chyba , aby być bardziej wiarygodnym. Pytanie jaki jest cel w poinformowaniu go o wygranej? Czyżby samo odebranie nalicza nam jakąś opłatę? A może później proszą o dane w celu przekazania wygranej? Dosłownie parę osób napisało, że proszą o dane osobowe (imię, nazwisko, adres, pesel, miejsce pracy), w celu przekazania potencjalnej wygranej. Myślę, że jest za mało potwierdzonych informacji aby z pełną świadomością, przekonaniem powiedzieć, że ta osoba jest oszustem i wyłudza dane. Aczkolwiek jest też dużo przesłanek, które świadczą o złych intencjach, dlatego lepiej nie odbierać tego numeru.

W przypadku nie jednoznacznej odpowiedzi, czy dany numer jest oszustem, najlepiej nie odbierać. Lepiej nie ryzykować, tylko przeanalizować fakty. Po pierwsze liczba odsłon świadczy, że nie jest to osoba prywatna, więc możemy wykluczyć: rodzinę, znajomych, instytucję państwową. Po drugie w przypadku tego numeru trzeba zadać sobie pytanie czy braliśmy udział w jakimkolwiek konkursie radiowym. Oczywiście analizujemy ostatnie, powiedzmy 2 tygodnie. Jeśli nie, to te dwie informację świadczą o potencjalnym oszustwie. Jeśli jednak braliśmy udział w konkursie, najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić numer dzwoniący w wyszukiwarce. W przypadku negatywnych opinii użytkowników, tak jak w wyżej analizowanym numerze, najlepszym rozwiązaniem jest zapomnieć o sprawie. Jeśli ktoś chce to może zablokować numer. W ten sposób wiemy, że za parę dni czy tygodni znów nie będzie połączenia z tego konkretnego numeru. A my nie będziemy musieli znów tracić czasu i sprawdzać w wyszukiwarce kto kryje się za nieznanym numerem. Myślę, że każdy obcy numer powinniśmy sprawdzać w sieci. To zaoszczędzi nam nerwów w przypadku, gdy damy się oszukać i podamy informację, które oszust chce od nas uzyskać. Nie dajmy się okraść i zamydlić sobie oczu wygranymi pieniężnymi czy jakimiś darmowymi produktami.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *