Czy odebrać połączenie z 732104533?

732104533

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, spora część społeczeństwa boryka się z problemami finansowymi. Początki pandemii wprowadziły sporo zamieszania. Zakłady pracy zaczęły się zamykać, a ludzie tracili pracę. Rachunki trzeba było płacić, żywność coraz droższa a nasze pensje stały w miejscu lub ich w ogóle nie było. Wydaje mi się, że najbardziej ucierpiała gastronomia. Covid-19 spowodował, że odgórnie dużo lokali musiało zawiesić swoją działalność. Restauracje nie mogły przyjmować gości w lokalach, więc i kelnerzy nie byli potrzebni.

Z obiadów na wynos ciężko było się utrzymać. Brak płynności finansowej sprawiło, że dużo restauracji musiało całkowicie zamknąć swoją działalność. A przez takie poczynania, dużo ludzi straciło pracę. Sporo rodzin utraciło główne źródło dochodu i wpadło w spiralę długów. W czasach koronawirusa łatwo stracić pracę, ale znaleźć nową jeszcze trudniej. Niektórzy ludzie mogli być na tyle zdesperowani, żeby poszukać szybkiego i łatwego „zarobku”, co nie znaczy że legalnego. I tak grono oszustów się powiększa. Oczywiście ja w żaden sposób nie tłumaczę osób, które działają na szkodę innych. Sama próbuje zrozumieć skąd może się wziąć pomysł na okradanie innych. To co robią oszuści powinno i musi być ukarane. Nie po to są zasady, aby je łamać. A z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, trzeba tylko chcieć je znaleźć.

Myślę, że nie ma wytłumaczenia dla działań oszustów. A my jako społeczeństwo powinniśmy robić wszystko, aby okradanie innych im się „nie opłacało”. Jak to zrobić? Po pierwsze trzeba być bardzo ostrożnym korzystając z telefonu oraz Internetu. Nie wolno podawać nikomu naszych danych osobowych, w szczególności adresu zamieszkania, pesel, kodu do konta bankowego itp. Powinniśmy ostrzec innych z naszego otoczenia o działaniach przestępców. Kolejną kwestią jest reagowanie. Wszystkie próby wyłudzenia danych, włamań na konto bankowe czy portale społecznościowe należy zgłaszać do odpowiednich służb. Im więcej zgłoszeń tym większe szanse na „ukrócenie działalności” oszustów.

Postanowiłam opisać bardzo interesujący nieznany numer 732104533. Wyjątkowość tego numeru polega na tym, że przez swoje poczynania został opisany w kilku artykułach w gazecie.  Operatorem tego numeru się Play. Mimo starań, nie udało mi się odnaleźć lokalizacji.

Z tego numeru przeważnie dzwoni robocall, ale są też połączenia które mogłyby świadczyć że po drugiej stronie słuchawki jest człowiek. Oszuści próbują wyłudzić nasze dane osobowe. Dzwonią, że mają dla nas pizzę i proszą o dane włącznie z peselem. Ciekawe tylko po co im nasz pesel przy dostarczaniu rzekomej pizzy. Po odebraniu można również usłyszeć, że dziewczyna jest w ciąży a odbierający jest ojcem tego dziecka. Są do tego stopnia nieuczciwi, że podają się nawet za policję z informacją o upomnieniu za niepoprawne noszenie maseczki.

Takich przykładów jest jeszcze więcej. W każdej z tych sytuacji chodzi o wyłudzenie naszych danych. Dzwoniący próbuje nas nastraszyć, abyśmy w stresie podali interesujące go informacje. Jego działania są znane w całej Polsce. Po wpisaniu tego numeru w wyszukiwarce, udało mi się odnaleźć kilka artykułów przestrzegających przed tym numerem. Z tego co udało mi się ustalić oszust wydzwania po kilkanaście razy w ciągu dnia, za każdym razem z inną informacją. Numery, które nęka są wybierane losowo. Po przeczytaniu kilku stron dotyczących tego numeru, komentarze świadczą o tym że ludzie mają już dość nękania. Niektórzy zgłosili sprawę na policję. |W takiej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie. Im więcej zgłoszeń tym lepiej.

Apeluje, aby zachować ostrożność. Nigdy nie podawajmy naszych danych osobowych. Choćby osoba dzwoniąca podawała się za policjanta czy pracownika Inspekcji Sanitarnej. Jeśli mamy wątpliwości czy faktycznie dzwonią do nas te służby, proszę powiedzieć żeby wysłali list polecony z informacją co od nas wymagają. Oczywiście nie podawać adresu zamieszkania, ponieważ takie dane powinni mieć w systemie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *