881010341 spamuje ci telefon?

881010341

Spam telefoniczny rozpowszechnił się niesamowicie szybko. Co chwila dostajemy telefony z nieznanych źródeł, męczą nas telemarketerzy i oszuści, coraz bardziej martwimy się, jaką wymówkę użyć, aby nie sprawić rozmówcy przykrości. A czy wiesz, że są inne sposoby na spam telefoniczny, które powinieneś znać?

Zacznijmy od tego, że masz święte prawo nie odebrać telefonu. Wszak czy łamiesz prawo, nie odbierając telefonu? Absolutnie nie, a zatem jeśli nie chcesz dłużej denerwować się, martwić, marnować własnego czasu – zignoruj telefon. My zalecamy taki sposób, ponieważ odbieranie telefonów powoduje napędzanie dalszego spamu. Wskazujesz wtedy, że jesteś użytkownikiem aktywnym, dlatego tak wiele różnych ofert chcą przedstawiać ci telemarketerzy. Aby uniknąć tego zjawiska, najprościej jest nie odbierać telefonu.

Jeżeli natomiast zdarza ci się podnieść słuchawkę, pamiętaj, aby korzystać z portali typu odebrac, nieznany-numer lub ktoto.info na których możesz po rozmowie z konkretnym telemarketerem, ocenić numer, wskazać, co zostało poruszane w rozmowie, czy były łamane twoje prawa. W ten sposób przekazujesz informację o danym numerze dalej i ludzie mogą upewnić się, co ów numer skrywa. To supersprawa, bo w ten sposób uświadamiamy się nawzajem i mamy później możliwość nie popełniać tego błędu, co poprzedni rozmówcy – i po prostu nie odbierać i blokować nastręczające się numery.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Kontakt 881010341 to numer komórkowy w sieci T-Mobile Polska, jak wskazuje portal nieznany-numer. W obrębie tej strony widzimy gro wielu innych informacji – chociażby taką, że podany wyżej numer ma negatywną reputację, ostatni raz został sprawdzany zaledwie kilka sekund temu, a liczba wyszukiwań tego numeru to… aż 6446! Ta liczba mówi sama za siebie – jest to naprawdę naprzykrzający się numer i wielu ludzi nie umie sobie poradzić ze spamem z jego strony. W sekcji komentarzy czytamy: „Dzwoni i rozłącza się po kilku sekundach.”, „Kurs angielskiego. Nie odbierać!”, „Szkoła językowa, dzwonili 4 razy w ciągu miesiąca, za każdym razem odbierałam i za każdym razem tłumaczyłam, żeby usunęli mój numer, a nie wydzwaniali, a oni dalej dzwonią, mówiąc, że to pierwszy raz, blokować!!!”, „Mimo zablokowania dzwonią co 30 minut”, „Dzwonią non-stop”, „Dzwonią kilkanaście razy dziennie”, „Zablokowałam”, „Spam.” Jak widzisz, komentarze są bardzo potrzebne i naprowadzające na to, co należy zrobić w przyszłości – odbierać, czy nie odbierać, wdawać się w dyskusję, czy nie wdawać się w dyskusję. Warto dołączyć do społeczności portali takich jak nieznany-numer, aby móc komentować i dzielić się wiedzą o danym spamującym numerze. W ten sposób dzielimy się wiadomościami z innymi, ostrzegamy ich i sami jesteśmy w stanie dowiedzieć czegoś więcej o danym numerze. Gdy wciągniemy się w tę społeczność, stajemy się bardziej pomocni i niesiemy tę pomoc innym. Warto zainteresować się takimi portalami i nie dać się telemarketerom.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *