537935069 dzwoni o różnych porach?

Spam telefoniczny to bardzo denerwujące zjawisko, które dotyczy niemalże każdego z nas. Bo kto nigdy nie dostał obcego połączenia? Kto nie zastanawiał się, czy odebrać, czy nie? I właściwie, czemu ten ktoś dzwoni właśnie do nas? Często doświadczamy zjawiska tak zwanego „głuchego telefonu” – jest to sytuacja, w której dzwoni do nas obcy numer, my odbieramy, a po drugiej stronie jest cisza i następuje natychmiastowe rozłączenie. Myślimy wtedy: „Ach, pewnie pomyłka”, lecz nic bardziej mylnego. Jest to w pełni świadome, zaplanowane działanie, polegające na zbieraniu informacji o numerach. Jeśli odebraliśmy, przekazaliśmy tym samym informację: „nasz numer jest aktywny” – przez co możemy spodziewać się zwiększonego spamu w przyszłości. Właśnie daliśmy znak, że jesteśmy potencjalnymi klientami, ponieważ odbieramy połączenia, nasz numer jest aktywny.

Sam widzisz, że wobec tego najlepszym wyjściem jest nieodbieranie telefonu. Wtedy masz święty spokój i nie przykładasz ręki do spamu telefonicznego. Ale, ale… czy na pewno? Nie każdy przecież może pozwolić sobie na nieodbieranie telefonów, gdy, na przykład, prowadzi firmę i jego zadaniem jest odbierać każdy telefon. Co w takiej sytuacji? Jeśli nie masz włączonego filtra antyspamowego w swoim smartfonie, może być ciężko. Bo jak tu rozróżnić, który numer to telemarketer, a który to klient? Lepiej odebrać każde połączenie. To prawda. Jednak w takim razie zalecamy korzystanie z opcji, jaką jest weryfikowanie poszczególnych numerów w internecie. Gdy wpisujemy jakiś numer w wyszukiwarce, możemy znaleźć o nim bardzo wiele informacji! Są to najczęściej dane, zebrane od pozostałych użytkowników, którzy dzielą się ze sobą wiedzą po doświadczeniu, jakim było odebranie telefonu od tegoż spamującego numeru. To świetna opcja, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę osoby starsze, korzystające z tej możliwości. Musimy pamiętać, że to oni znajdują się w większości w grupie ryzyka dokonania oszustwa przez telefon. Najczęściej to właśnie oni padają ofiarą oszustów telefonicznych.

Aby przedstawić wam, ile można dowiedzieć się o poszczególnym numerze po wyszukaniu go w internecie, sprawdziliśmy numer 537935069. Jest to jeden z najbardziej irytujących numerów w ostatnim czasie, który często wydzwania. Gdy wpisaliśmy go w wyszukiwarce, dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy w sieci Play. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z Play. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 16535 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. Dział komentarzy liczy ich niemal 50. Przytaczamy najlepsze z nich: „Nie wiem, kto dzwonił, bo nie odebrałam, ten sam numer, co wyżej. Blokować do spamu i już nigdy nie zadzwoni”, „Od paru dni do mnie wydzwaniają po tym, jak powiedziałem, że będę mógł rozmawiać popołudniu, ale z ciekawości sprawdziłem ten numer i faktycznie, tak samo jak w wymienionych komentarzach, gdy próbuję oddzwonić, on już nie istnieje. Wnioskując po komentarzach oszuści.”, „Dzwonił, po sekundzie się rozłączył.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *