Czy warto odebrać 943331064?

943331064

Widząc nieznany numer na wyświetlaczu telefonu, często zastanawiamy się kto dzwoni. Analizujemy ostatnie parę dni, czy dawaliśmy komuś swój numer. Jeśli nie przypominamy sobie takiej sytuacji, często wyobrażamy sobie że to dzwoni ktoś ze szpitala w celu poinformowania nas o jakimś wypadku osoby z naszej najbliższej rodziny. W większości przypadków takie myśli nie potwierdzają się. Najczęściej za nieznanymi numerami kryją się telemarketerzy, oszuści. Czasami otrzymujemy pomoc, a konkretniej komunikat z sieci, że dzwoniący numer został zgłoszony jako spam lub telemarketer. Takie podpowiedzi są bardzo mile widziane. Pozwalają nam zaoszczędzić czas na szukanie informacji, nie musimy zastanawiać się kto tym razem próbuje się z nami skontaktować. Jednak o wiele częściej, sami musimy przeanalizować dany numer w sieci. Na szczęście im więcej numerów już sprawdziliśmy, tym szybciej nam idzie weryfikowanie kolejnych. Pierwsze szukanie informacji na temat obcego połączenia pewnie trwało najdłużej jakieś 15 minut. Z czasem uczymy się odrzucać strony, które nic nie wnoszą do naszego małego śledztwa.

Mówiąc o analizowaniu nieznanych numerów, postanowiłam i ja zostać początkowym detektywem. Numer, który wybrałam do analizy jest 943331064. Osoba dzwoniąca, kontaktuje się z nami z telefonu stacjonarnego. Kierunkowy 94 sugeruje nam, że dzwoni ktoś z województwa zachodniopomorskiego, dokładniej z Koszalina bądź okolic. Osoby zamieszczające informacje o tym numerze, zgłosili go jako nękający, spam, niebezpieczny. Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu komentarzy dotyczących +48943331064 mam pewne wnioski. Za tym numerem kryje się podobno konsultant UPC. Nie mało jest również wpisów o głuchych telefonach z tego numeru. Osoba dzwoniąca przedstawia się jako pracownik firmy UPC. Aby potwierdzić te informacje, należałoby zadzwonić na infolinię. Niestety teraz jest ona nieczynna. A próby skontaktowania się w inny sposób kończy się odpowiedzią od tej firmy że nie mogą udzielać informacji ze względu na RODO. Dzwoniący przedstawia nam ofertę związaną ze zmianą warunków umowy. Próbuje nas zachęcić do podpisania korzystniejszych warunków. Jeśli jest to faktycznie pracownik UPC to zastanawiam się czemu dzwoni do osób, które nie mają nic wspólnego z tą firmą. Jeśli nie ma się żadnej umowy z nimi to jak można ją zmienić na korzystniejszą. Tu zapala mi się lampka, aby być ostrożnym. Z drugiej strony pracownik mógł się źle wysłowić i zależało mu na pozyskaniu nowych klientów dla swojej firmy. Telemarketerzy ogólnie są źle odbierani przez społeczeństwo. Mają trudną pracę i mało kto podejmuje się wykonywania tego zawodu. Telemarketerzy już „na wejściu” mają po górkę, ze względu na to że nawet Ci uczciwi są oskarżani o złe zamiary. A udowodnić komuś przez telefon, że ma się dobre intencje jest nie możliwe, chyba że dzwoniący oferuje rozmowę w punkcie obsługi klienta. Takie spotkania potrafią rozwiać wszelkie wątpliwości, a jak wiadomo konwersacja twarzą w twarz przynosi więcej korzyści niż szkód. Wiele osób, które miały styczność z numerem +48943331064 dodało negatywne komentarze.

Niestety, nigdzie nie ma napisanej informacji o próbie wyłudzenia danych. Więc można wnioskować, że jest to prawdziwy numer pracownika UPC. Ze względu na to, że nie jestem klientem tej firmy, nie mam jak zweryfikować tego numeru. Ale jeśli ktoś ma chęci i umowę z UPC to polecam zapytać czy ten numer należy do nich. Jeśli otrzyma się odpowiedź twierdzącą można wnioskować, że negatywne wpisy są wynikiem niechęci do telemarketerów. W przypadku, gdy numer nie należy do tej firmy, warto napisać na stronach publicznych, ze po weryfikacji osoby dzwoniącej udało się ustalić, że to wcale nie pracownik UPC. Wtedy najprawdopodobniej takiej osobie zależy na wyłudzeniu od nas danych wrażliwych. Podsumowując nie każde informacje, które znaleźliśmy w sieci muszą być prawdziwe. Warto sprawdzać nieznane numery nie tylko w Internecie, ale jeśli jest możliwość to zadzwonić do banku, firmy czy innej placówki, w której osoba dzwoniąca niby pracuje.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *