Kto jest właścicielem numeru 500919181?

500919181

Ostatnio często rozmawiam ze znajomymi o oszustach, którzy wydzwaniają do ludzi, aby ostatecznie ich okraść. Metody działania osób nieuczciwych są doskonale znane, a i tak dużo osób dalej nabiera się na ich sztuczki. Co więc można zrobić, aby ukrócić działania oszustów? Myślę, że jako jednostki indywidualne, za wiele nie zrobimy. Jeśli zbierze się większa grupa ludzi to jest szansa na rozgłos w sieci, w telewizji, radiu itp. Bardzo popularne jest hasło, które często powtarzam ludziom poszkodowanym: „W grupie siła”. Dlatego nie wolno wstydzić się czy bać tego, że nie byliśmy dość ostrożni i daliśmy się oszukać. Naszym nie tylko dobrym uczynkiem, a obowiązkiem jest zgłoszenie odpowiednim instytucjom faktu kradzieży czy wyłudzenia danych wrażliwych. Rozgłos to coś co powinien zrobić każdy poszkodowany. Nie bójmy się mówić, o tym jak daliśmy się nabrać osobie nieuczciwej. W taki sposób możemy ostrzec innych ludzi, a może i nawet naszych najbliższych. Pewnie większość z nas myśli sobie teraz, że mnie to nie dotyczy. Nigdy nie wiadomo, kiedy to my podczas rozmowy damy się oszukać. Moim zdaniem, każdy powinien czuć się potencjalnie zagrożony.

Nikt z nas nie ma możliwości prześwietlenia intencji drugiego człowieka. Nie raz spotykamy kogoś na ulicy, proszącego o parę złotych na chleb. Wydaje nam się, że ten ktoś jest uczciwy bo nie czujemy alkoholu itp. Jednak 15 minut później wracając tą samą drogą często okazuje się, że widzimy tego człowieka nie z chlebem, a alkoholem czy paczką papierosów. To jest przykład z życia wzięty, co nie znaczy że wszyscy proszący o pomoc, w ten sposób się zachowują. Ludzie zaczynają pomału przekonywać się do sprawdzanie nieznanych numerów w sieci. Ostatnio często wydzwania 500919181. Jest to numer komórkowy, należący do sieci Orange. Opinie na większości stronach są podobne. Jedynie odbiór osoby dzwoniącej znacząco się od siebie różni.

Po odebraniu połączenia dowiadujemy się, że dzwoni pracownik Getin Banku. W jakim celu telefonuje do ludzi? Głównie przedstawia oferty kredytowe, ale czasami również dzwoni by poinformować, że za niedługo kończy się ważność karty bankomatowej. Dużo osób twierdzi, że jest to oszust, który próbuje wyłudzić dane osobowe. Trzeba pamiętać, że sama prośba o podanie daty urodzenia nie oznacza od razu, że ktoś weźmie na nas kredyt. Do takiej umowy potrzebny jest pesel, numer dowodu osobistego, adres zamieszkania. Uczulam, że nie powinniśmy podawać żadnych danych osobowych, ale też miejmy świadomość że datę urodzenia mogą znać nasi znajomi, którzy nie są oszustami. A skąd mają takie informacje? Wystarczy że wpisaliśmy datę urodzenia na jakimś portalu społecznościowym. W przypadku gdy jesteśmy zainteresowani ofertą kredytową to najlepiej udać się do punktu obsługi klienta danego banku. Rozmawiając przez telefon z obcą osobą, ryzykujemy że zostaną wykorzystane nasze dane osobowe. Pamiętajmy, że przez telefon można podawać się za kogokolwiek.

W przypadku numeru +48500919181 uzyskałam potwierdzenie z Getin Banku, że z tego numeru dzwonią z różnymi ofertami dla klientów. Więc w tym przypadku osoba podająca się za pracownika tego banku, faktycznie nią jest. Ale nigdy nie wiadomo na kogo trafimy następnym razem. Opinie na temat numeru +48500919181 są różne. Większość osób oceniła go jako niebezpieczny, nękający, ale są też pozytywne wpisy. Różnice powstały ze względu na odczucia ludzi. Każdy z nas jest inny i mamy różne zdania w związku z tą samą sytuacją. Większość z nas nie lubi tracić czasu na rozmowy z telemarketerami, stąd opinie są negatywne. Ale są też osoby, które chętnie wysłuchają co pracownik banku chce im zaproponować. Ważne, aby zachować ostrożność i nie podawać żadnych danych w celu weryfikacji czy potwierdzenia tożsamości. Jeśli ktoś wymaga tego od nas to lepiej umówić się w placówce banku. Rozmowa twarzą w twarz zawsze jest lepsza, bo wiemy z kim mamy do czynienia oraz automatycznie mamy potwierdzenie, że to faktycznie jest pracownik danego banku. Rozmowy związane z naszymi finansami nigdy nie powinny być omawiane telefonicznie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *