Czy połączenie z 500935610 jest bezpieczne?

500935610

Bardzo dużo mówi się o oszustwach telefonicznych. Większość z nas boi się odbierać nieznane numery, ponieważ nigdy nie wiemy kto odezwie się po naciśnięciu zielonej słuchawki. Najczęściej po drugiej stronie jest telemarketer czy oszust, ale dość często odnotowuje się również głuche telefony. Niestety, rzadko nieznany numer, który do ans dzwonił należy do osoby prywatnej. Więc obawy ludzi są uzasadnione. Lepiej nie odbierać, a sprawdzać szczególnie, że nic nas to nie kosztuje. Warto zapamiętać, że lepiej poświęcić 15 minut na spokojne sprawdzenie nieznanego numeru, niż później mieć wyrzuty sumienia, bo się tego nie zrobiło. Czasami nie rozumiem osób, które odbierają wszystkie połączenia dzwoniące do nich. Albo są na tyle pewni, że nie dadzą się wciągnąć w oszustwo, albo mają za mało wiedzy na temat niebezpiecznych nieznanych numerów. Ostatnio dzwonił do mnie numer +48500935610. Na temat tego numeru, nie ma zbyt wielu informacji w sieci, dlatego tym bardziej chciałabym przedstawić co udało mi się ustalić. Wydaje mi się, że jak na oszusta to za mało jest o nim wpisów w Internecie. Aczkolwiek, nie można wykluczać tego, że za tym numerem stoi osoba nieuczciwa.

Po przeanalizowaniu numeru 500935610, wiem że operatorem tego numeru jest Orange Polska. Użytkownicy sieci nie mają zbyt dużo informacji na temat tego numeru. Komentarzy jest dosłownie kilka, co mogłoby sugerować, że numer należy do osoby prywatnej. Znalazłam dosłownie Ci komentarze, świadczące o tym że dzwoni konsultant sieci Orange. Idąc tym tropem postanowiłam napisać na czacie tej sieci czy dany numer należy do ich pracownika. Odpowiedzi przeczytałam, że nie mają takiego numeru w swoim systemie. I tu nasuwa mi się myśl, czy to znaczy że nie mają takiego pracownika, a może ktoś przeniósł numer do innej sieci. Ale jeśli ta druga opcja byłaby prawdziwa, to po co ktoś by mówił, że jest konsultantem sieci Orange? Nie wiadomo. Udało mi się dostać do archiwum jednej ze stron, gdzie użytkownicy sieci zaznaczyli, że za tym numerem kryje się automatyczna sekretarka. A jak wiadomo, nie można oddzwonić na taki numer jeśli to robocall. Numer +48500935610 należy do zagadki. Jest dużo poszlak, które sugerują, że ten numer nie należy do bezpiecznych. Ale też za mało jest informacji w sieci, aby mieć pewność że po drugiej stronie słuchawki jest oszust.

Wyżej wymieniony przykład z nieznanym numerem wskazuje na to, że osoba podająca się za pracownika sieci Orange, wcale nim nie jest. Aczkolwiek odpowiedź z tej sieci nie była jednoznaczna. Jeśli nie mają takiego numeru u siebie to nie wiemy czy brak jest powiązań z pracownikami tej sieci czy z klientami. Jest tu bardzo dużo niewiadomych, ale te informacje które udało mi się uzyskać świadczą w 70%, że za tym numerem nie kryje się nikt uczciwy. Teraz tak myślę, że może nie było zbyt wielu informacji na temat tego numeru, ponieważ oszust dopiero zaczyna swoją „działalność”. Aby zweryfikować ten trop, należało by za parę tygodni wrócić do sprawdzenia numeru +48500935610. Jeśli dalej będą informacje znikome, to albo nie udało się komuś oszukać ludzi, albo ktoś sam zrezygnował z tego pomysłu. Dziwię się, że Orange dało taką dwuznaczną odpowiedź. Jednak po przemyśleniu sprawy, może bali się RODO? W obecnej sytuacji nie wiadomo co można powiedzieć, a co lepiej zatrzymać dla siebie. Jest bardzo dużo zgłoszeń o naruszeniu danych prywatnych albo o wyłudzeniu danych osobowych. Oszuści mają swój schemat działania, aczkolwiek to nie znaczy, że nie mogą trochę „ulepszyć” swoich działań.

Przed odebraniem jakiegokolwiek połączenia od nieznanego numeru, warto go sprawdzić w sieci. Jeśli wymaga tego sytuacja, czyli gdy ktoś podaje się za pracownika jakiejś sieci to należy zadzwonić lub napisać do tej sieci w celu weryfikacji prawdziwości usłyszanych wiadomości. Nas to nic nie kosztuje, aczkolwiek jeśli wybierzemy zadzwonienie na infolinię to niektóre sieci pobierają opłatę, dlatego najlepiej napisać na czacie, to jest całkowicie darmowe. Poświęcenie parę minut, może rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *