780040473 w nieodebranych?

780040473

Czy znasz zjawisko spamu telefonicznego? Gdy przychodzą do ciebie wiadomości SMS o treści: „Uiść wpłatę, inaczej twoja paczka zostanie odesłana” lub otrzymujesz mnóstwo połączeń od obcych numerów, których nigdy nie miałeś zapisanych w książce kontaktowej? No właśnie! Jest to zjawisko tak często spotykane, że nawet się nad nim nie zastanawiamy, nie zwracamy na nie uwagi. A czy powinniśmy? Jak najbardziej. Już tłumaczymy, dlaczego.

Za każdym razem, gdy odbierasz telefon i spotykasz się ze zjawiskiem, tak zwanego, głuchego telefonu, a więc po drugiej stronie słyszysz jedynie ciszę, a potem ktoś się rozłącza, dostarczasz telemarketerom informację – twój numer jest aktywny, a więc można dzwonić do ciebie z każdymi ofertami handlowymi, jakie telemarketerzy z chęcią (lub nie) ci przedstawią. Czy wiesz, że jest to jeden z powodów, dla których nie powinieneś odbierać telefonu? Tak. Właśnie, gdy odbierasz telefon, pogrążasz się jeszcze bardziej i możesz być pewien, że spam telefoniczny w najbliższym czasie z pewnością się nasili.

Inną ważną kwestią jest sytuacja, gdy jednak decydujesz się na odebranie telefonu – czy wiesz, jak powinieneś się wtedy zachowywać? Bardzo ważne jest, abyś unikał słowa: „tak”, wszak telemarketerzy często bez naszej zgody, nagrywają rozmowę. Gdy nagrywają, mogą wyciąć twoje wypowiedziane głosowo „tak” i wykorzystać przeciw tobie, jakobyś wyraził zgodę na coś – na przykład na szybką pożyczkę w banku. Uważaj więc i staraj się nie używać tego słowa.

Pamiętaj również o zaglądaniu na strony, takie jak ktoto.info, nieznany-numer, numerytelefonu, odebrac.pl. Możesz dzięki nim w łatwy sposób nie tylko sprawdzić dane na temat nękającego cię numeru, ale również podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Gdy dodasz komentarz, wystawisz ocenę jeszcze bardziej uwierzytelniasz zbierane na temat tegoż numeru dane. Pomaga to innym osobom podejmować decyzje, takie jak – odebrać czy nie odebrać? Wierzyć rozmówcy czy nie?

Dziś na podstawie ostatnio bardzo nękającego numeru – 780040473 – chcemy pokazać ci, jak takie strony działają, czego możesz dowiedzieć się na podstawie wrzucanych do internetu informacji.

Sprawdziliśmy podany wyżej numer na stronie nieznany-numer. Znajdujemy tu, między innymi, informację, że jest to numer komórkowy w sieci Orange Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Luxmed. Numer został oceniony przez większość użytkowników jako negatywny. Był wyszukiwany aż 5549 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy znajduje się aż 30 wpisów. Przytaczamy kilka z nich: „Ewidentne oszustwo. Zablokowałem.”, „Spam, blokować”, „Oszustwo i naciągactwo, wirtualny numer”, „Nie odbierać, dzwoni przeważnie w godzinach wieczornych”, „Po oddzwonieniu informacja nie ma takiego numeru”, „Nie odbierać, Lux med.”, „Oddzwaniam i otrzymuje komunikat, że numer nie istnieje, czyli jest wirtualny, a połączenie może być z Rosji”, „Głuchy telefon, nikt się nie odzywa”, „Oddzwaniam i mówi, że nie ma takiego numeru, godzina 19:20, o tej było dzwonione.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *