459567147 nie wiesz kto to?

459567147

Czy ciebie też dotknął spam telefoniczny ze strony numeru komórkowego 459-567-147? Jest to wszak najbardziej spamujący numer, wiele osób zmaga się z jego nękaniem. Możliwe, że ty też nie wiesz, jak powinieneś zachować się w przypadku spamu telefonicznego, nie tylko ze strony tegoż numeru, ale także i innych, narzucających się, spamujących o każdej porze dnia i nocy. Czy wiesz, że najlepsze byłoby, gdybyś… nie odbierał telefonu? Tak, to najlepszy pomysł, najlepszy sposób na zwalczanie spamu telefonicznego. Nie odbierając, nie odsyłasz często informacji zwrotnej w przypadku tak zwanych „głuchych telefonów”, gdzie istotą jest jedynie to, że… odbierzesz. Po drugiej stronie spotkasz głuchą ciszę, bo jest to jedynie odnotowywanie przez system. Gdy odbierasz, stajesz się automatycznie numerem aktywnym. To oznacza, że telemarketerzy mogą w dalszym ciągu zarzucać cię propozycjami, najczęściej podszytymi oszustwem. Zdecyduj sam za siebie – nie odbieraj.

Gorzej jednak mają osoby, które, mimo że posiadają smartfony najnowszej generacji, nie mają informacji o podejrzeniu o spamie, gdy przychodzą połączenia od nieznanych numerów, a jednocześnie ich styl życia, być może rodzaj wykonywanej pracy wskazuje na to, że muszą odbierać telefony od nieznanych numerów. Wtedy tworzą się schody. Dlatego zachęcamy do korzystania ze stron, takich jak: nieznany-numer, odebrac.pl, ktoto.info, numerytelefonu. Takie strony są przeznaczone do wyszukiwania informacji o spamujących numerach. Intuicyjnie wpisujesz męczący cię numer, klikasz „szukaj”, a następnie pokazują się wszystkie informacje na jego temat. Przedstawimy ci, jak dużo przydatnych informacji możesz znaleźć dzięki takim stronom na podstawie jednego z najbardziej spamujących w ostatnim czasie numerów, wyżej wspomnianego: 459567147.

Na stronie nieznany-numer numer ten widnieje jako numer komórkowy sieci Next Mobile. Został on oceniony przez większość użytkowników jako „negatywny.” Był wyszukiwany aż 4025 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy czytamy, między innymi: „Producent lichwa”, „Promil”, „Provident tłuki lichwa”, „Provident”, „Trudno stwierdzić, kto, bo natychmiast się rozłącza.” W tym wątku nie było za wiele komentarzy. W takim razie widzisz, jak ważne jest, aby przekazywać szczerą opinię dalej – im więcej komentarzy, tym szybsze i wyraźniejsze uwierzytelnianie danych na temat konkretnych numerów telefonu.

Pamiętaj, że jeśli doświadczasz podobnych rozmów telefonicznych ze spamującymi numerami, aby potem określić, jaki był rozmówca, jaki był przebieg rozmowy, czego można się spodziewać, decydując się na odebranie telefonu. Ważne jest też, aby wskazywać na częstotliwość połączeń z danego numeru – to świadczy o mniejszym lub większym nasileniu spamu, które warto zaznaczać dla innych. Świadomość niebezpieczeństwa podjęcia rozmowy z osobą spod tegoż numeru to najważniejsza sprawa. Nie chowaj informacji dla siebie, podziel się nią z innymi.

Ważne jest, aby uświadamiać zwłaszcza starsze osoby, które są podatne na manipulację i nie są świadome niebezpiecznych sytuacji.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *