508736249 ciągle dzwoni?

508736249

Czy ty również walczysz z wiecznie wydzwaniającymi telemarketerami, męczysz się, gdy widzisz kolejnego SMS-a, w którym czuć spisek na kilometr i już wiesz, że na pewno jest to naciągactwo, wręcz oszustwo? A czy zdajesz sobie sprawę, jak wielu starszych ludzi pada ofiarą spamu telefonicznego? Czy wiesz, że powinieneś rozmawiać ze swoimi bliskimi starszymi osobami i uświadamiać ich w kwestii spamu telefonicznego, a także, że sam powinieneś walczyć z nim, jeśli tylko masz taką możliwość?

Zacznijmy od kwestii wyszukiwarek, za pomocą których w łatwy sposób możesz znaleźć nękający cię numer. Są one bardzo intuicyjne. Wystarczy, że wejdziesz na stronę typu: nieznany-numer, odebrac, ktoto.info, numerytelefonu. Właśnie tam w polu wyszukiwania, wpisz numer, który ostatnio ciągle do ciebie dzwoni, następnie kliknij: „szukaj.” W ten sposób wyskoczy ci cała strona z informacjami na temat danego numeru. Dowiesz się wiele – nie tylko dzięki budowie strony, która wytłuszczonym drukiem i za pomocą wykresów obrazuje ci, co zalicza się do najważniejszych danych w kwestii danego numeru, ale także dzięki sekcji komentarzy, w których można odszukać najbardziej szczegółowe informacje, wszak właśnie za ich pomocą, użytkownicy dzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami, jakich zakosztowali, odbierając telefon od nieznanego numeru. Ty również korzystaj szeroko właśnie z tej możliwości – komentowania. W ten sposób możesz w przyszłości ustrzec zupełnie niewinne osoby przed próbą oszustwa, wyłudzania danych lub innych przestępstw na bazie naciągactwa.

Pokażemy ci, jak owe strony działają, na podstawie jednego z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie: 508736249. Według strony nieznany-numer jest to numer, należący do sieci Orange Polska. Został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Numer jest oceniany przez użytkowników w dużej mierze jako numer negatywny. Wyszukiwany był aż 16762, ostatnio zaledwie parę sekund temu, co wskazuje na skalę problemu. Teraz widzisz, jak wielu osobom ten numer utrudnił życie, wydzwaniając, zakłócając spokój. W dziale komentarzy znajduje się ich aż 87 i ta liczba non-stop wzrasta. Przytaczamy kilka dla zobrazowania przykładów: „Jak powiedziałem, że nagrywam rozmowę i poprosiłem o przedstawienie się, wówczas pani rozłączyła się. Myślę, że powinien ktoś się tym zająć.”, „Chcieli wyłudzić adres zamieszkania”, „Nie odbierałam. Każdego dnia dzwonią z innego numeru. Ciekawe skąd mają mój numer telefonu”, „Podobno refundacja jakiegoś specyfiku na coś tam- nie dosłuchałem do końca. Oszuści- blokować!”, „Wyłudzają adres zamieszkania”, „Nękają non-stop, mimo że nie odbieram, a czarna skrzynka pełna, więc aby zablokować, muszę kogoś wywalić. Katastrofa.”, „Głuchy telefon nękający kilka razy dziennie”, „Wciskanie „preparatu na stawy” i próba wyłudzenia danych adresowych. Po informacji, że nie jest się zainteresowanym – rozłączają się.”

Jak widzisz, dział komentarzy potrafi podsunąć ci szczegóły dotyczące danego numeru, jakich nie ma w ogólnej informacji o danym numerze. Dlatego tak ważne jest, byś korzystał z możliwości komentowania. Jeśli tylko masz możliwość – nie odbieraj nieznanych połączeń!

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *