459567135 nie daje ci żyć?

459567135

Spam telefoniczny dotyka każdego z nas. Trudno tego nie dostrzec – wszak niemal non-stop wydzwaniają do nas obce numery. Najnowsze smartfony mają już opcje wyłapywania spamu i informowania nas o tym. Podczas połączenia z nieznanym numerem wyświetla się wówczas ostrzeżenie: „podejrzenie spamu” i wówczas wiemy już, że musimy uważać na irytujący numer, za którym mogą kryć się zarówno nieszkodliwi telemarketerzy, jak sprytni i manipulujący naciągacze, chcący wyłudzić od nas dane osobowe, deklarację lub pieniądze. Nie dajmy się nabrać na oszustwa. Nadal wiele osób, zwłaszcza w podeszłym wieku, łapie się na manipulację stosowaną przez rozmówców telefonicznych. Jak unikać spamu, jak unikać niewygodnych rozmów i jak nie dać złapać się w sidła oszustwa telefonicznego? O tym słów kilka poniżej.

Na przykładzie bardzo nękającego w ostatnim czasie telefonu o kombinacji liczb: 459567135, który sprawdziliśmy na stronie infonumer chcemy pokazać wam, jak ważne w walce ze spamem telefonicznym, jest zaglądanie do takich wyszukiwarek, by zidentyfikować obce numery. Dzięki informacji tam odnalezionym wiemy już, że nie należy odbierać telefonu od takiego a takiego numeru. Wspaniałą opcją jest również samodzielne wystawienie komentarza czy oceny, dzięki czemu pozostali użytkownicy mają możliwość dowiedzenia się czegoś na przyszłość o tymże numerze. Gdy przekazujemy informacje dalej, strona i wiadomości o danym numerze są uwierzytelniane. Dzięki temu pomagamy innym, nie tylko sobie samym.

Numer 459567135 na stronie infonumer został oznaczony przez większość użytkowników jako numer z reputacją bardzo złą. W wyszukiwarce numer ten wpisywało aż 428 osób – sam widzisz, że skala problemu jest duża. Wszak są to jedynie osoby, które znają możliwość sprawdzania numeru w sieci. A co z pozostałymi, które zapewne również padły ofiarą spamu ze strony tego numeru, ale nie mają pojęcia, że powinny wyszukać go w wyszukiwarce, ocenić, wystawić komentarz o doświadczeniach z owym numerem? No właśnie – dlatego tak ważne jest, by szerzyć dalej wiedzę o stronach typu infonumer, numerytelefonu, odebrac.pl, ktoto.info czy nieznany-numer jako źródła walki ze spamem telefonicznym. W wyszukiwarce infonumer czytamy, że numer ten jest oznaczony jako bardzo zły, ale również dowiadujemy się z sekcji komentarzy, że: „Firma remontowa, jakieś usługi oferują. Nie odbierać”, a więc jest to dla nas wystarczający powód, by wiedzieć, że odbieranie od tego numeru może zakończyć się wyciąganiem danych osobowych lub po prostu mniejszym lub większym – oszustwem. Czy warto ryzykować? Absolutnie nie. Zaprzestań wobec tego odbierania połączeń nie tylko od tego, ale również od pozostałych nieznanych numerów, a także pamiętaj, by zaglądać na wyżej wymienione strony internetowe. Dzięki nim podasz info dalej, będziesz naprawdę zasłużony, ponieważ im więcej informacji – tym wiarygodniejsze jest dla nas, że rzeczywiście pod danym numerem może ukrywać się oszust lub firma telemarketingowa.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *