734460015 wydzwania do ciebie?

734460015

Spam telefoniczny to zjawisko powszechnie znane – ludzie zdają sobie sprawę, że zachodzą sytuacje, takie jak połączenia od nieznanych numerów, wydzwanianie wiele razy dziennie, podejrzane SMS-y z prośbami o uiszczenie zapłaty czy odebranie paczki, a następnie opłacenie jej. Spotykamy się z tym, wiemy, że coś takiego występuje. Niestety, nadal wielu z nas nie wie, jak się w takiej sytuacji zachować. Wystarczy, że ktoś użyje naszego imienia, nazwiska, a czujemy zaufanie do tej osoby – skoro wie, jak mamy na nazwisko, z pewnością można zaufać takiej personie. W dodatku, gdy dostajemy spam SMSowo, niestety często bez zastanowienia klikamy w podesłane linki, które często są formą oszustwa – i z naszych kont bankowych umykają pieniądze. Trzeba na to uważać i wzajemnie przekazywać sobie informacje o niebezpieczeństwie związanym z udostępnianiem swoich danych osobowych i szeroko pojętym spamie telefonicznym.

Czy kojarzysz numer 734-460-015? Być może spotkałeś się z tym numerem, bo nękał on również i ciebie, a może jeszcze nie miałeś z nim do czynienia i chciałbyś dowiedzieć się na przyszłość o nim czegoś więcej? Jeśli chcesz ustrzec się przed niebezpiecznymi połączeniami, a nie masz pojęcia, jak zachować się w takich sytuacjach, mamy dla ciebie kilka dobrych rad, które możesz stosować w przyszłości. Przedstawimy ci je właśnie na podstawie tego nękającego w ostatnim czasie numeru telefonu komórkowego.

Według strony nieznany-numer numer 734460015 to numer komórkowy sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo bankowe związane z mBank. Numer został oceniony przez większość użytkowników jako numer irytujący. Liczba jego wyszukiwania to aż 37672 razy! Ostatni raz był wyszukiwany zaledwie parę sekund temu. Te informacje są chyba dostatecznym dowodem, dzięki któremu możemy uznać, że jest to numer mocno nękający, spamujący, narzucający się, wręcz irytujący. Gdy zadzwoni do nas – nie odbierajcie. Jednak jeśli przypadkiem naciśniecie zieloną słuchawkę, pamiętajcie, aby zajrzeć na stronę nieznany-numer lub inną tego typu, jak na przykład: numerytelefonu, odebrac.pl czy ktoto.info. Na nich możecie wpisywać nękające was numery i identyfikować je, sprawdzać o nich najróżniejsze informacje.

Wracając jednak do numeru 734-460-015, dowiadujemy się o nim również najróżniejszych szczegółów poprzez dział komentarzy, na przykład: „Mbank, oferta kredytowa”, „Oszuści”, „Wyłudzanie danych”, „Głuchy telefon”, „Podał się za pracownika mBanku i przedstawił jako Dawid Mirosław. Zadzwoniłem do mBanku i powiedzieli, że nikt taki u nich nie pracuje, także próba wyłudzenia danych. Pozdrawiam”, „Rzekomo mBank, ale na start chce PESEL, datę urodzenia lub inne informacje”, „Podejrzane, potrzebuje danych osobowych, żeby przedstawić ofertę”, „Natarczywy”, „Oszuści, wyłudzają dane, niby mBank”, „Wyłudzanie danych przez „firmę zewnętrzną” współpracującą z Bankiem.” Jak widzisz, same komentarze pokazują, jak wiele można się dowiedzieć. Gdy dzwoni do ciebie obcy numer, dziel się informacjami o nim, podawaj je dalej i oceniaj numer. W ten sposób pomagasz nie tylko sobie, ale i innym.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *