Do kogo należy numer 799626320?

799626320

Największą popularność w ostatnich czasach zyskały nieznane numery. Można nazwać je zagadką. Dlaczego? Nigdy nie wiadomo kto kryje się po drugiej stronie słuchawki. Możemy jedynie podejrzewać co nie ma nic wspólnego z pewnością. Za nieznanymi numerami mogą kryć się wszyscy począwszy od naszych znajomych skończywszy na oszustach. Można sprawdzić każde obce połączenie. Wyniki wyszukiwania mogą być różne, ale w większości przypadków da się zdemaskować właściciela nieznanego nam numeru. A co ważniejsze, weryfikacja jest zupełnie darmowa. Nie ponosimy żadnych kosztów. Wystarczy wpisać nieznany numer w wyszukiwarkę „Google” i prześledzić na spokojnie wyświetlone wyniki. Do każdej sprawy należy podchodzić na chłodno, ponieważ to przez emocje najczęściej tracimy najwięcej. Tak samo jak pośpiech jest złym doradcą. Więcej zyskamy jeśli każde obce połączenie sprawdzimy. Stwierdziłam, że i ja sprawdzę jakie są informacje zawarte w sieci o numerze 799626320. Dlaczego, akurat on? Ponieważ ostatnio wyświetliło mi się na telefonie połączenie z tego numeru.

Jest to numer stacjonarny, należący do województwa mazowieckiego (kierunkowy 79). Najprawdopodobniej połączenie jest wykonywane z Warszawy bądź okolic. Ludzie ocenili numer jako niebezpieczny, nękający. Na początku dzwoni automat, a jeśli wykażemy chęci rozmowy to zostaniemy połączeni z osobą, która przedstawia ofertę. Jest to kolejny numer z kategorii „ulga od długu”. Schemat działania osób oferujących „pomoc” jest już na tyle znana, że jak ktoś słyszy hasło „ulga od długu” to automatycznie się rozłącza. Automatyczna sekretarka informuje nas o zadłużeniu. Ale spokojnie to tylko reklama, mająca na celu nas wystraszyć a zarazem zachęcić do rozmowy. Nikt nie lubi mieć niewyjaśnionych długów, stąd dużo osób czeka aż automat skończy mówić. Gdy już zostaniemy połączeni z człowiekiem to często jesteśmy tak zdenerwowani, że nie do końca logicznie myślimy i na wszystko się zgadzamy co nam proponują. Dlatego podkreślałam, że do każdej sytuacji najlepiej podchodzić na chłodno. Na początek należy się zastanowić, czy faktycznie mamy lub możemy mieć w jakimś miejscu dług. Jeśli jesteśmy pewni, że nie ma możliwości zadłużenia to najlepiej natychmiast się rozłączyć. W przypadku, gdy zalegamy z ratą kredytu itp. najlepiej umówić się osobiście w placówce, niż rozmawiać z kimś kogo się nie widzi.

W zamian za pomoc w oddłużaniu oczekują prowizji. Jak to faktycznie wygląda nie wiadomo. Może się okazać, że to tylko pretekst do wyłudzenia danych osobowych. Myślę, że mogą działać na zasadzie „przedstawiciela” naszej osoby w potencjalnych firmach gdzie mamy zadłużenia. Proszą o dane osobowe, aby móc reprezentować nas, a tak naprawdę te informacje są im potrzebne do oszustwa. Uczulam na tego typu ludzi. Jeśli mamy gdzieś dług to lepiej załatwić to samemu, rozłożyć na dogodne dla nas raty w porozumieniu z firmą, niż szukać pomocy u osób trzecich. Podsumowując nie każdy nieznany numer jest niebezpieczny, ale większość. Należy zachować czujność. Są sporadyczne przypadki, w których po sprawdzeniu nieznanego numeru, okazuje się że należy do osoby prywatnej. Jest bardzo dużo oszustów, którzy wydzwaniają do ludzi nachalnie. Często przy tym denerwując odbiorców. Ja osobiście nigdy nie odbieram nieznanych numerów. Każdy z rodziny czy znajomych wie, że jeśli coś się dzieje a nie mają jak się skontaktować z własnego telefonu to muszą napisać do mnie wiadomość SMS, że to właśnie oni. Po odczytaniu wiadomości sama oddzwaniam. Doskonale wiem, że nie raz nie ma czasu na takie komunikaty, ale w większości przypadków taka metoda się sprawdza. Jeśli dzwoni do nas ktoś z placówki medycznej typu szpital, przychodnia to przy wpisaniu go w wyszukiwarkę otrzymamy informację z kim mamy do czynienia. Nie raz słyszałam, że jestem przewrażliwiona, ale szczerze to wolę sprawdzać obce połączenia niż później żałować że tego nie zrobiłam. A w dzisiejszych czasach oszuści potrafią być naprawdę przekonujący i nie jedna osoba dała się nabrać na ich sztuczki.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *