943334224 cały czas dzwoni?

Spam telefoniczny to bardzo denerwujące zjawisko, zwłaszcza dla osób, które najczęściej decydują się na odbieranie telefonu, nawet jeśli połączenie jest nieznane. Od czego zatem zacząć, aby zmniejszyć działanie spamu? Jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się spamu? Czy czasem nieświadomie przykładamy rękę do spamu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Zacznijmy od tego, że sami rozdajemy swoje dane, stąd ta nieskończona liczba telefonów od obcych numerów. Powinniśmy zacząć dbać o swoją prywatność, nie podawać naszego numeru zawsze i wszędzie. Jeśli mamy do wyboru podać adres e-mail, a podać numer telefonu, wybierz podanie adresu elektronicznej skrzynki. Często jesteśmy pytani o to, gdy zapisujemy się do newsletterów czy logując do sklepów internetowych. Ograniczmy to.

Poza tym często nie korzystamy z opcji najbardziej oczywistej – powinniśmy ignorować obce połączenia! Często wpisują się one w zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu” – i wtedy zupełnie niepotrzebnie, przez grzeczność, dokładamy się do rozpowszechniania spamu telefonicznego.

Czy rozumiesz, dlaczego? Głuchy telefon to w pełni świadome, zaplanowane działanie. Ma ono na celu weryfikowanie numerów – na podstawie tego, czy odbierzesz, czy nie, sprawdzają, czy jesteś numerem aktywnym, czy nie. Kiedy odbierasz, automatycznie zostajesz uznany za numer aktywny, przez co możesz spodziewać się zwiększonego spamu. Firmy telemarketingowe już wiedzą, że jesteś potencjalnym klientem, można składać ci propozycje konsumenckie – tylko dlatego, że odbierasz telefon.

Nie możemy też udawać, że nie ma oszustów telefonicznych. Są i co gorsza – mają się dobrze. W dalszym ciągu jesteśmy świadkami oszustw, które dokonuje się metodami „na wnuczka” czy „na policjanta.” W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim osoby starsze, żyjące samotnie, niezorientowane w tym, co może nieść ze sobą niebezpieczeństwo. Nie rozróżniają manipulacji od prawdy. Właśnie dlatego powinniśmy korzystać z kolejnego rozwiązania problemu ze spamem telefonicznym – sprawdzanie numerów przez przeglądarkę internetową. Gdy wpisujemy poszczególne numery, jesteśmy w stanie ustalić, kto i skąd mógł do nas dzwonić, a także czego mógł chcieć. Na podstawie doświadczeń innych użytkowników możemy stwierdzić, czy należy odbierać połączenia od konkretnych numerów, czy nie.

Wpisaliśmy numer 943334224 w przeglądarce i dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Jest on oceniany negatywnie przez większość użytkowników, dlatego reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna.” Wyszukiwany był aż 1519 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. Najstarszy komentarz został wstawiony siódmego lutego, a najnowszy jest z dnia jedenastego lutego. Czytamy w nich, między innymi: „Koszalin, wydzwania w każdy dzień i o każdej porze. Podejrzewam próbę wyłudzenia”, „Nie wiem, czyj to numer, ale dobija się do mojej mamy od piątku. Nie ma dla nich dni wolnych, bo w soboty i niedzielę też dzwonią”, „Dzwoni non-stop, tylko różne końcówki numeru, dzwonią nawet w niedzielę.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *