663425165 nie daje spokoju?

663425165

Czy ciebie też dotyka spam telefoniczny i nie wiesz, jak w końcu ograniczyć to powtarzające się, natrętne zjawisko? Spokojnie, nie tylko ty masz tę nieprzyjemność wpatrywać się w ekran telefonu i zastanawiać, czy odebrać, czy nie. Wiele osób wciąż ma problem, bo nie ma pojęcia, co jest lepsze – odebranie i ewentualne „nadzianie się” na telemarketera czy nieodebranie i zastanawianie się, kto to mógł być, w jakiej sprawie dzwonił. Bywa, że nie każdy może pozwolić sobie na ignorowanie połączeń. Są to zazwyczaj osoby, które otrzymują mnóstwo takich telefonów, bo mają własną działalność lub może prowadzą bardzo towarzyski tryb życia. One są zmuszone do odbierania telefonów zawsze. Jak więc radzić sobie ze spamem telefonicznym w każdym z tych przypadków?

Zacznijmy od tego, że mimo tego, co sobie myślicie, najlepszą bronią na telemarketerów jest… ignorowanie ich. A zatem nieodbieranie telefonów to strzał w dziesiątkę i realny sposób na zmniejszenie spamu. Jednak, jak wyżej zauważyliśmy, nie każdy ma przestrzeń do tego, by pozwolić sobie na olewanie przychodzących połączeń. Bywa, że macie już włączoną opcję filtrowania spamu – co jest świetnym sposobem na zmniejszenie zjawiska spamu, ponieważ jesteśmy o nim na bieżąco informowani! Gdy dzwoni do nas obcy numer, wyświetla się wówczas komunikat: „Podejrzenie spamu” i już wiemy, że nie należy odbierać. Nie każdy jednak ma tę opcję, więc w dalszym ciągu zastanawiacie się, co w takiej sytuacji? Podpowiadamy: weryfikujcie poszczególne natrętne i dzwoniące numery w wyszukiwarce.

Dlaczego to takie ważne? W ten sposób nie tylko sami dowiadujecie się czegoś o nachalnym numerze telefonu, ale również wy możecie podzielić się tym, co sami na temat danego numeru wiecie. Wasz komentarz, na przykład: „Bardzo natarczywy, wczoraj pani próbowała oszukać mnie, że wygrałem nagrodę w loterii” będzie wystarczającą informacją dla innych użytkowników, że nie należy od takiego numeru odbierać. I nauczką na przyszłość, że o oszustów naprawdę nietrudno! W tym względzie powinniśmy ostrzegać przede wszystkim starsze pokolenie, to, które jest najbardziej podatne na manipulację – żeby wiedzieli, że mają możliwość wyszukiwania numerów w internecie.

Aby przedstawić, jak wiele można dowiedzieć się z przeglądarki, wpisaliśmy jeden z najbardziej spamujących w ostatnim czasie numerów. 663425165 to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Plus. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z Orange. Numer został oceniony negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 1309 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale komentarzy jest na jego temat aż 52 różnych wpisów. Przytaczamy najlepsze: „Po podniesieniu słuchawki cisza, dzwoni na stacjonarne i komórkowe, czy nikt nie może zrobić porządku z takimi ludźmi? Człowiek chętnie by powiedział parę słów od siebie, ale nie ma do kogo!”, „Dzwoni od tygodnia i za każdym razem cisza”, „Nikt się nie odzywa, dzwoni nachalnie, do zablokowania”, „Słychać, że kłamie. Przedstawia się jako Orange, ale coś tu nie gra.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *