Kto kryje się za numerem 790200200?

790200200

Połączenia z nieznanych numerów odnotowuje się coraz częściej. Nie ma znaczenia jakiej jesteśmy płci, ile mamy lat, jaki mamy zawód, nasz status materialny itp. Jeśli za obcym numerem kryje się oszust albo telemarketer, to najczęściej dzwonią do losowo wybranych osób. A nikt nie lubi tracić czasu na rozmowy, które nic nie wnoszą do naszego życia. Czasami zdarza się, że oszust jest też informatykiem komputerowym i ma umiejętności związane z włamaniami na konta czy portale społecznościowe itp. Osoby nieuczciwe dzwonią do innych, ponieważ czują się anonimowi ze względu na to, że nikt ich nie widzi. A skoro rozmawiamy z kimś, a nie jesteśmy w stanie opisać jak ten ktoś wygląda to szanse na złapanie takiej osoby są bardzo małe. Oszust często czuję się bezkarny i nie ma żadnych wyrzutów sumienia związanych ze swoją „pracą”. Przed odebraniem obcego połączenia najlepiej sprawdzić informacje zawarte w sieci. Tylko analiza nie polega na przeczytaniu paru wpisów, a na dokładnym sprawdzeniu informacji zawartych w sieci. Tylko takie same komentarze na kilku stronach pozwalają nam stwierdzić, że są one wiarygodne. Każdą próbę oszustwa, wyłudzania danych wrażliwych, danych do kont bankowych należy zgłaszać. CERT Polska zajmuje się ochroną cyberbezpieczeństwa. Podejrzane linki, które dostaliśmy w SMS-ie czy na e-maila, powinniśmy przekazać do sprawdzenia. Można to zrobić bezpiecznie i nie zajmuje to wiele czasu. Wystarczy skopiować wiadomość i wysłać na numer +48799448084. Przekazany link zostanie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli będą potwierdzone informacje o niebezpieczeństwie domeny, zostanie ona wpisana na specjalną listę ostrzeżeń. Jest również możliwość wypełnienia formularza na stronie CERT Polska. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez dwie osoby z zespołu badawczego.

Postanowiłam sprawdzić kto lub co kryje się pod numerem 790200200. Ponad pięćdziesiąt tysięcy osób szukało informacji na temat wyżej wymienionego numeru. Został on zgłoszony jako nękający. Dużo osób skarży się na kilkakrotne połączenia w przeciągu godziny. Udało mi się uzyskać informację, że numer +48790200200 nęka ludzi od paru dobrych lat. Niektórzy zgłosili na policję zawiadomienie o nękanie. Za numerem +48790200200 kryje się poczta głosowa sieci Play. Ciężko ustalić czy to automat dzwoniący na wcześniej ustalone numery, czy jest to jakiś system losowy. Komentarze odnośnie tego numeru są tak rozbieżne, że postanowiłam opisać dwa możliwe scenariusze.

1. Połączenia są wykonywane nawet w nocy, gdy większość ludzi śpi. Stąd moje przypuszczenia, że SMS-y z poczty głosowej Play są wysyłane przez automat, połączenia również są dość podejrzane. Czytając wpisy na różnych stronach, ludzie twierdzą że zostaje naliczona opłata do abonamentu. To by miało sens. Nieznane numery często dzwonią aby uzyskać jakąś korzyść materialną. Przeważnie jednak to dzwonią ludzie i swoim darem przekonywania a raczej naciągania zdobywają od nas pieniądze.

2. Gdy już miałam kończyć analizowanie numeru, udało mi się znaleźć interesujące informacje. Gdy ktoś dzwoni do nas z obcego połączenia w sieci Play, a my nie odbierzemy to otrzymujemy SMS-a z numeru +48790200200 o tym, że ktoś próbował się z nami skontaktować. Oddzwonienie na ten numer powoduje naliczenie opłaty. Parę osób napisało, że za dosłownie parę sekund połączenia, zostało im dodane do abonamentu 2-3 złote.
Podsumowując czasem ciężko jednoznacznie zweryfikować do kogo należy numer. Jeśli już mamy przypuszczenia, że połączenie jest niebezpieczne to lepiej nie odbierać. Każdy z nas jest inny i mamy prawo do innego zdania. Czasami ciężko stwierdzić kto ma rację i tak jest w wyżej wymienionym przypadku. Numer +48790200200 to poczta głosowa Play. I zaczęłam się zastanawiać jak poczta głosowa może sama do nas dzwonić? Raczej to my oddzwaniamy na nią, co często kończy się naliczaniem opłaty. Jedyne co to możemy otrzymać SMS-s, że ktoś próbował się z nami skontaktować i zostawił nam wiadomość głosową, którą możemy odsłuchać pod podanym numerem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *