Dzwoni 503208665. Odebrać czy nie?

503208665

Coraz częściej spotykamy się z problemem jakim jest wyłudzenie danych osobowych. Mimo, że bardzo dużo mówi się o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z telefonów czy komputerów to i tak wiele osób nie zachowuje należytej ostrożności. Urządzenia elektroniczne są bardzo przydatne w życiu codziennym. Obecnie większość społeczeństwa posiada telefon komórkowy albo stacjonarny. Właśnie dlatego oszuści najczęściej wyłudzają dane dzwoniąc do nas. W przypadku nie zachowania należytej ostrożności możemy stracić swoje oszczędności, albo popaść w spiralę długów. Odbierając nieznany numer narażamy siebie na kłopoty bądź podjęcie błędnej decyzji. Oszuści działają według pewnych schematów. Wystarczy sprawdzać każde obce połączenie zanim odbierzemy. Jeśli już naciśniemy zieloną słuchawkę to rozmawiając nie należy podawać żadnych danych osobowych. Dzwoniący może być bardzo przekonujący, dlatego należy zachować zdolność logicznego myślenia. Zapamiętać trzeba bardzo ważną kwestię. Odbierając obcy numer nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności jakie zamiary wobec nas ma osoba dzwoniąca. Oszust będzie starał się tak poprowadzić z nami rozmowę, aby nie wzbudzić za bardzo naszych podejrzeń. Osoba nieuczciwa najczęściej podaje się za pracownika sieci komórkowej, firmę windykacyjną, przedstawiciela banku, konsultanta do spraw profilaktyki zdrowotnej, pracownika banku, firmę językową, telemarketera do spraw satysfakcji klienta i wiele innych.

Oszuści dzwonią z różnych numerów, zarówno stacjonarnych jak i komórkowych. Najczęściej mają kilka numerów, które są bardzo podobne do siebie. Różnią się od siebie przeważnie trzema ostatnimi cyframi. Ostatnimi czasu wielu użytkowników sieci wyszukiwało numer 503208665. Po przeanalizowaniu informacji zawartych w Internecie, wiele osób zaznaczyło że połączenie to jest niebezpieczne, irytujące oraz drażniące. Przeczytając taki opis możemy z dużą nutą pewności stwierdzić, że numer ten należy do oszusta, bądź osoby która uwielbia nękać ludzi. Operatorem tego połączenia jest Orange. Lokalizacji nie udało mi się ustalić.

Wiele ludzi skarży się na połączenia o różnych porach dnia i nocy. Często odnotowuje się telefony nawet w niedziele czy w nocy. Odbierając, albo zrzucając połączenie z numeru +48503208665 narażamy się na większą liczbę prób skontaktowania się z nami. Taki znak to zachęta dla oszusta, aby jeszcze częściej do nas dzwonić. Osoba z tego numeru podaje się za pracownika banku Pekao S.A. Próbuje wyłudzić dane wrażliwe w celu weryfikacji czy rozmawiają z tą osobą do której chcieli się dodzwonić. W rzeczywistości to tylko pretekst, aby uzyskać interesujące ich informacje. Jeśli uda się im wyłudzić nasze dane to albo pozbawiamy siebie i naszą rodzinę oszczędności, albo za parę tygodni/miesięcy otrzymujemy list z ponagleniem za niepłacone raty pożyczki, którą rzekomo wzięliśmy. W obydwóch tych przypadkach tracimy pieniądze, a nasz byt życiowy znacznie się pogarsza. Szukając informacji na temat numeru +48503208665 możemy również znaleźć opinie, że po odebraniu nikt się nie odzywa. Jest to częsta metoda oszustów, aby sprawdzić czy ktoś jest skłonny do odbierania obcych połączeń.

Warto zachować szczególną ostrożność zarówno w sieci jak i podczas rozmów telefonicznych z osobami, których nie znamy. Bardzo dużą liczbę oszust odnotowuje się właśnie poprzez odbieranie obcych połączeń. Taka forma jest dla oszusta bezpieczna. Dlaczego? Ponieważ nikt nie wie jak wygląda, więc rozpoznanie takiej osoby graniczy z cudem. Mało kto ma taką dobrą pamięć do głosu, aby później zweryfikować osobę nieuczciwą tylko i wyłącznie po rozmowie telefonicznej. Oszuści bardzo często czują się bezkarni, dlatego każdą próbę wyłudzenia danych powinno się zgłosić do odpowiedniej instytucji. Warto zapamiętać i poznać CERT Polska. Ten zespół badawczy zajmuje się głównie cyberbezpieczeństwem. A każde zgłoszenie, które do nich trafia zostaje analizowane przez dwie osoby. Podejrzane linki można przesłać za pomocą SMS. Jeśli łącze okaże się niebezpieczne trafi na specjalną listę ostrzegawczą. Można również wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który jest ogólnie dostępny na stronie CERT Polska. Znajdziemy tam również różnego rodzaju raporty i statystyki z przeprowadzonych badań.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *