Czy połączenie z 538626694 jest bezpieczne?

538626694

Bardzo często zastanawiamy się co zrobić, gdy mamy do czynienia z potencjalnym oszustem. Czy lepiej nic nie robić i szybko zapomnieć o sprawie? A może zgłosić taki incydent do odpowiednich instytucji? Niestety większość z nas wybierze opcję pierwszą, która nie jest właściwa. Jeśli chcemy walczyć z oszustami to każdą próbę wyłudzania danych, włamań na konto bankowe czy na konto profilu społecznościowego należy zgłaszać. Uważam, że to jest nasz obowiązek. Nigdy nie uda się zmniejszyć ilości oszustów, jeśli będą czuli się bezkarni. A nie robiąc nic, dajemy im nasze przyzwolenie na tego typu działania. Jeśli zostaniemy oszukani to nie wolno ze względu na poczucie wstydu schować głowę w piasek. Najczęściej osoby poszkodowane są w podeszłym wieku, które nie znają metod działania osób nieuczciwych. W takich przypadkach naszym obowiązkiem jest uświadamiać społeczeństwo jakie zagrożenia niesie za sobą korzystanie z komputera czy telefonu komórkowego. Jedna kilkuminutowa rozmowa, może zmienić całe nasze życie. Niestety nie na lepsze, a na gorsze. Jeśli mamy wątpliwości co do prawdziwości otrzymanego linku w SMS-ie, można go zweryfikować. Zespół badawczy CERT Polska zajmuje się tego typu sprawami. Można bezpośrednio przesłać do nich wiadomość z otrzymanym komunikatem, bądź wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na ich stronie internetowej. CERT Polska zajmuje się głównie ochroną cyberbezpieczeństwa, reagowaniem na każde zgłoszenie o popełnieniu bądź próbie popełnienia przestępstwa w sieci, współdziałaniem z innymi instytucjami, tworzeniem różnego rodzaju raportów dotyczących przeprowadzonych interwencji, aktualizowanie raportów oraz listy z niebezpiecznymi domenami i wiele innych.

Numer , który ostatnio został zgłoszony jako potencjalne niebezpieczeństwo to 538626694. Właśnie dlatego postanowiłam przeanalizować informacje zawarte w sieci dotyczące tego połączenia. Wiele osób ostrzega przed odbieraniem tego numeru. Większość twierdzi, że za tym numerem kryje się oszust. Oczywiście analizując informacje należy prześledzić kilka, a nawet kilkanaście stron które są powiązane z tym numerem. Tylko w taki sposób uda nam się zdobyć wiarygodne informacje i możemy z dużą dozą pewności stwierdzić czy dany numer jest bezpieczny.

Operatorem numeru +48538626694 jest T-Mobile Polska. Ogólna opinia jest bardzo zła. Właściciel numeru jest uważany za irytujący, drażniący czy też nękający. Dzwonią o różnych porach dnia i nocy. Nie ma dla nich znaczenia czy jest weekend, święto, noc. Próbują się skontaktować ze swoją potencjalną „ofiarą” nawet kilkanaście razy dziennie. Po zablokowaniu tego numeru, zaraz mamy połączenie z innego, który jest bardzo podobny do przewodniego. Osoba dzwoniąca oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki. Rozmowa z nimi wygląda w większości przypadków tak samo. Nie przedstawiają się z imienia i nazwiska, tylko mówią że dzwonią w związku z ustawą antysmogową. Nie zadają pytania czy wyrażamy zgodę na nagrywanie rozmowy tylko informują, że rozmowa jest nagrywana. Na tego typu działania powinno się mieć zgodę obu stron. Takie błędy mogą świadczyć, że nie rozmawiamy z prawdziwym telemarketerem czy pracownikiem jakiejś konkretnej firmy. W takiej rozmowie nie ma profesjonalizmu, już nie mówiąc, że właściciel prawdziwej firmy nie pozwoliłby sobie na taki schemat rozmowy. Dzwoniący z numeru +48538626694 próbuje wyłudzić od nas nasze dane osobowe. Wszystko jest pod pretekstem przedstawienia specjalnie dostosowanej oferty do naszych potrzeb. Ktoś kto nie zachowa szczególnej ostrożności może dać się nabrać na dobre intencje dzwoniącego. Warto zapamiętać, że w szczegółach jest najwięcej informacji. Ktoś próbował być profesjonalny, nie wzbudzać podejrzeń więc postanowił poinformować odbierającego, że rozmowa jest nagrywana. Sposób w jaki to zrobił zdradza prawdziwe intencje.

Naszym obowiązkiem jest zgłoszenie każdą próbę wyłudzenia danych osobowych. Tylko w taki sposób pokażemy oszustom, że nie są bezkarni. A ich pseudo anonimowość prędzej czy później się skończy. Jak już wcześniej wspomniałam najczęściej poszkodowanymi są osoby starsze, które nie śledzą tego typu oszustw. Oni są grupą najbardziej ufną. Swego czasu bardzo znana była metoda na wnuczka, która nie jedną starszą osobę pozbawiła oszczędności.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *