Czy numer 862195983 jest bezpieczny?

862195983

Bardzo często widząc dzwoniący do nas nieznany numer mamy dylemat czy odebrać takie połączenie. Zdarza się, że ciekawość bierze górę i naciskamy zieloną słuchawkę, a później tego żałujemy. W większości przypadków za takimi połączeniami stoją oszuści, którzy chcą wyłudzić od nas dane wrażliwe. Moim zdaniem, naszym obowiązkiem jest przede wszystkim sprawdzać każde podejrzane połączenie. Tylko w taki sposób dowiemy się jakie zamiary ma osoba dzwoniąca. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową „google” wpisać numer, który chcemy sprawdzić. Możemy mieć kilka scenariuszy wyszukiwania. Najbardziej pożądanym jest brak powiązań z wyszukiwaną frazą. Taki komunikat najczęściej oznacza, że dany numer należy do osoby prywatnej. W takim przypadku jest małe prawdopodobieństwo, że połączenie jest niebezpieczne. Możemy oddzwonić na dzwoniący do nas numer, bądź poczekać spokojnie aż ktoś znów będzie próbował się z nami skontaktować. Innym wynikiem wyszukiwania jest powiązanie z konkretną instytucją, firmą czy innym miejscem. Często załatwiając jakieś sprawy urzędowe zostawiamy numer do kontaktu, w razie jakiś błędów albo decyzji. Widząc do kogo należy numer możemy połączyć fakty i domyślić się w jakiej sprawie próbowano się do nas dodzwonić. Najczęstszym wynikiem wyszukiwania jest mnóstwo stron powiązanych z numerem, o którym chcemy znaleźć informacje. Niestety w większości przypadków obce połączenia to oszuści. Wydzwaniają o różnych porach dnia i nocy, aby jak najwięcej osób odebrało. Im zależy tylko i wyłącznie aby wzbogacić się na naszej krzywdzie. Wybierają formę telefoniczną ze względu na to, że czują się wtedy anonimowi. Nikt nie wie jak wyglądają, więc jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś może ich rozpoznać na ulicy. Bardzo ciężko kogoś zweryfikować słysząc tylko jego głos.

W ostatnim czasie bardzo często wyszukiwanym numerem jest 862195983. Użytkownicy sieci ocenili go jako niebezpieczny, drażniący. Takie wpisy sugerują nam odpowiedź na pytanie kto kryje się za takim połączeniem. Chyba większość osób już domyśla się, że to wydzwania oszust. Po przeanalizowaniu informacji zamieszczonych w Internecie na temat tego numeru można wysunąć pewne wnioski. Przede wszystkim jest to numer stacjonarny, a kierunkowy 86, świadczy o tym że dzwoni ktoś z województwa podlaskiego, a dokładniej z Łomży bądź okolic.

Osoba dzwoniąca mówi, że jest pracownikiem firmy pomagającej wyjść z długów zaciągniętych w różnych miejscach. W ostatnim czasie bardzo popularne jest hasło „ulga od długów”. Dzwonią z kilkunastu bądź kilkudziesięciu numerów. Zostało napisanych kilka artykułów na ten temat. Działanie oszustów powinno być już znane wszystkim ludziom, jednak nadal bardzo dużo osób daje się nabrać na ich sztuczki. Duża część społeczeństwa słysząc, że dzwoni firma windykacyjna wpada w panikę, bądź traci zdolność logicznego myślenia. Chyba nikt z nas nie lubi mieć do czynienia z takimi firmami. Osoba dzwoniąca z numeru +48862195983 przekonuje odbierającego o dobrych intencjach jego działania. W rzeczywistości chcą wyłudzić od nas dane osobowe. W jaki sposób je uzyskują? Odpowiedź jest bardzo prosta. Mówią, że potrzebują naszych danych, aby móc nas reprezentować w firmach u których mamy zadłużenie. Jest to odpowiedź bardzo logiczna, ale trzeba pamiętać, że nikt nie ma prawa żądać od nas takich informacji. Zasada jest bardzo prosta. W sytuacjach gdy mamy gdzieś jakieś zaległości, powinniśmy się udać osobiście do punktu obsługi klienta. Takich spraw nie załatwia się telefonicznie. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie słuchawki. A jeśli w grę wchodzą nasze pieniądze to powinniśmy jeszcze bardziej być ostrożnym. Ulga od długu to nie pomoc, a zwykłe oszustwo. Z małego zadłużenia, możemy wpaść w jeszcze większe. Nie wiemy co ktoś zrobi z naszymi danymi osobowymi. Na nasze nazwisko, pesel czy numer dowodu osobistego można wziąć dużo pożyczek o gigantycznym oprocentowaniu. Dlatego jeśli nie będziemy stosować kilku prostych zasad to każdy z nas może być następnym celem oszusta. Przede wszystkim polecam każde nieznane połączenie sprawdzać. Nie podawać nikomu naszych danych osobowych, a jeśli ,mamy gdzieś jakieś zadłużenie to najlepiej udać się tam osobiście.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *