799608061 wydzwania do ciebie?

799608061

Męczące połączenia zaczynają cię przerastać? Nic dziwnego, ile można odbierać! Czy wiesz, że jeśli dzwoni do ciebie obcy numer, to… nie masz żadnego obowiązku odbierać takiego telefonu! To prosta sprawa – taki telefon może być powiązany ze zjawiskiem „głuchego telefonu”, co oznacza, że odbierając, automatycznie przekazujesz informację o swoim numerze – jest on aktywny. W ten sposób nie odbywa się żadna rozmowa – ktoś po drugiej stronie od razu się rozłącza, a ty myślisz sobie: „Ach, pewnie pomyłka.” Niestety, to nie pomyłka, a przemyślana działalność. I ty jesteś wówczas na straconej pozycji, bo znów nie chciałeś być nieuprzejmy i odebrałeś.

Jeżeli obawiasz się, że nie odbierając lub odmawiając rozmówcy, jesteś niegrzeczny, powinieneś pracować nad swoją asertywnością i pewnością siebie. Powinieneś spojrzeć na to z tej strony – to ktoś czegoś od ciebie chce, a zatem to, czy ty tej osobie podarujesz swój cenny czas, to tylko twoja dobra wola. Nie musisz czuć wyrzutów sumienia względem telemarketerów i najczęściej – oszustów, chcących wykorzystać twoją naiwność czy dobre intencje. Najlepszym zatem wyjściem jest nieodbieranie telefonu. Jeśli jednak ze względu na twój mocno towarzyski tryb życia lub rodzaj wykonywanej pracy, czyli, na przykład, posiadanie własnej firmy, musisz jednak odbierać połączenia od nieznanych numerów, pamiętaj, aby sprawdzać dany nękający numer w wyszukiwarce. Gdy go wpiszesz, wyskoczy ci szereg informacji na jego temat. Dzięki temu nie tylko będziesz w stanie zidentyfikować swojego rozmówcę (nie po imieniu i nazwisku, ale jednak będziesz wiedział, czy ma on coś wspólnego z oferowaniem kredytów na dużą skalę, czy to zwykły naciągacz), ale również ty sam będziesz mógł dzielić się swoją wiedzą i przebytym doświadczeniem z danym numerem.

Dla przykładu zobrazujemy ci, czego dowiedzieliśmy się w sieci o jednym ze spamujących numerów. Numer 799608061 to numer komórkowy w sieci Orange Polska. Został on zidentyfikowany jako spam związany z Alior Bank. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, jednak jego ogólna reputacja została oznaczona jako: „numer irytujący.” Był wyszukiwany aż 1069 razy, co wskazuje na szeroką skalę problemu. Ostatnie wyszukiwanie miało miejsce zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy – który serdecznie ci polecamy, korzystaj z niego, zarówno, aby dowiedzieć się więcej o danym numerze, ale też po to, by samemu dzielić się swoją opinią z innymi i puszczać informacje w świat – czytamy, między innymi, takie doniesienia: „Automat Alior, kilka razy dziennie”, „AliorBank automat”, „Automat Alior Banku”, „SPAM- BLOKOWAĆ!!!”. Jak sam widzisz, potwierdzają one identyfikację tegoż numeru ze spamem z Alior Banku.

Dlatego ty również zaglądaj na takie strony, dziel się informacjami z innymi, blokuj nękające numery i pamiętaj, by jak najbardziej ograniczyć odbieranie obcych połączeń. To dla twojego bezpieczeństwa. Dobrze byłoby, gdybyś uświadamiał też swoich najbliższych, zwłaszcza starszych i samotnych – aby mieli świadomość niebezpieczeństwa, jakie na nich czyha zza słuchawki telefonu.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *