Czy odebrać połączenie z 734818130?

734818130

Widząc na wyświetlaczu komórki nieznany numer, często mamy dylemat czy odbierać. Myślę, że nie raz spotkaliśmy się z taką sytuacją, że nasza ciekawość wygrywała i odbieraliśmy. Nierzadko wyobrażamy sobie scenariusz, w którym ktoś z naszych bliskich ma kłopoty, bądź trafił do szpitala stąd połączenie z nieznanego nam numeru. W każdych swoich domysłach należy trzymać nerwy na wodzy. Najczęściej nasze wyobrażenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W większości przypadków za obcymi numerami kryją się oszuści. Potrafią być wyjątkowo nachalni w dzwonieniu. Na pewno trzeba podziwiać ich za wytrwałość w tym co robią. Nie znam statystyk jak dużo wykonują połączeń zanim ktoś odbierze, ale myślę że dziennie takich połączeń może być nawet kilkaset. Ich wytrwałość w wydzwanianiu ma pobudki finansowe. Im więcej będą wykonywać połączeń, tym większe prawdopodobieństwo na nieuczciwy zarobek. Dużo osób zastanawia się jak można wzbogacać się na czyimś nieszczęściu. Większość oszustów w ogóle nie myśli o osobie poszkodowanej. Dla nich liczy się tylko i wyłącznie ich własny zarobek. Oszuści dzwoniąc często podają się za przedstawiciela banku, pracownika konkretnej instytucji, telemarketerów, pracowników sprawdzających satysfakcję z zakupów czy rozmowy, firmę windykacyjną, firmę ubezpieczeniową, pracownika sieci komórkowej, przedstawiciela firmy związanej z odnawialnymi źródłami energii i wiele innych.

Postanowiłam zrobić małe śledztwo dotyczące numeru 734818130, który ostatnio do mnie wydzwania. Jego operatorem jest T-Mobile Polska. Lokalizacji nie udało mi się ustalić. Szukając wiarygodnych informacji natknęłam się na mnóstwo komentarzy nic nie wnoszących do sprawy. Większość osób oceniło ten numer jako niebezpieczny, nękający, spam. Może to wynikać z ilości połączeń wykonywanych do odbiorcy. Nikt nie lubi osób, które zbyt często wydzwaniają, bądź nie rozumieją że nie chcemy z nimi rozmawiać. Po zablokowaniu tego numeru, bardzo często dzwonią z innego, który jest bardzo podobny do poprzedniego.

Osoba dzwoniąca podaje się za pracownika firmy ubezpieczeniowej OC samochodu. Coraz więcej odnotowuje się oszust z tej dziedziny. Ich schemat działania jest bardzo podobny. Proszą o podanie danych osobowych, w celu potwierdzenia, że jesteśmy właścicielem danego pojazdu. Dzwoniący jest bardzo natarczywy. Ciężko go zniechęcić do kontynuowania rozmowy. Informując go, że jesteśmy niepełnoletni, albo że nie posiadamy prawa jazdy, oszust dalej próbuje sprzedać nam ofertę ubezpieczeniową samochodu. Jak wiadomo, osoby które nie ukończyły 18 roku życia nie mogą posiadać samochodu na własność, ani nie są decyzyjne. Skoro taki argument nie kończy rozmowy, to może rozmawiamy z botem, albo osobą która jest oślepiona potencjalnym zyskiem z oszustwa. Jest bardzo dużo informacji dotyczących podszywania się pod firmy ubezpieczeniowe, pracowników banku czy konsultantów sieci komórkowych. W każdym z tych przypadków, oszust próbuje wymusić na nas podanie danych osobowych. Często po uzyskaniu tych informacji zostaje zaciągnięty na nas kredyt albo nasze konto bankowe w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje wyczyszczone.

Należy pamiętać, że oszust jest w stanie powiedzieć wszystko aby uzyskać swój cel. Zastanawiam się tylko skąd ma informacje, że komuś kończy się polisa ubezpieczeniowa samochodu. Może jest na tyle inteligentny, że włamuje się do bazy z klientami ubezpieczalni. Nie sądzę, aby ktoś dobrowolnie podał dane kontaktowe do swoich klientów. Takie działanie jest karalne i może skutecznie zrujnować komuś dobrze prosperującą firmę. Podszywanie się pod kogoś kim się nie jest, staje się coraz częstszym zjawiskiem. Bardzo dużo osób skarży się na nękające połączenia z różnych numerów. Można każde z nich blokować, ale lepszym rozwiązaniem jest pobranie stosownej aplikacji, która ma na celu ostrzeganie przed niebezpiecznym połączeniem. W zależności jakie mamy wymagania taką możemy zainstalować aplikacje. Trzeba brać również pod uwagę to jaki mamy system operacyjny oraz wolną pamięć w telefonie. Jeśli nie zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to powinniśmy przed odebraniem, każdy obcy numer sprawdzić w sieci. To pozwoli nam zweryfikować właściciela oraz jego cel notorycznego wydzwaniania.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *