585553302 dlaczego dzwoni?

585553302

Smartfony stały się naszą absolutną codziennością. Wykorzystujemy je nie tylko do dzwonienia i esemesowania, ba, wypadałoby nawet powiedzieć, że w sumie do tego wykorzystujemy je najrzadziej. Wszak od kiedy mamy możliwość komunikowania się za pomocą Messengera, WhatsAppa i innych komunikatorów, coraz rzadziej używamy tradycyjnej skrzynki SMS lub wybieramy konkretny numer, by nawiązać połączenie. Takie działania stały się już trochę passe, bo coraz częściej dzwonimy do siebie przez kamerki, by widzieć daną osobę. Takie połączenia są szybkie, wygodne i intuicyjne.

Jednak nie możemy zapominać o podstawowych funkcjach telefonu. Nadal przecież zdarza nam się dzwonić. Co większe gaduły nie wyobrażają sobie zaprzestania telefonów. No, dobrze, a co z tymi połączeniami, które przychodzą do nas? No, właśnie. Czasem dzwoni do nas ktoś znajomy, ktoś z rodziny, koleżanka ze szkolnej ławki. Ale bywa też, że dzwoni do nas obcy numer, a my, lekko zdziwieni, nie wiemy, czy odbierać, czy nie. Jak ty się zachowujesz? Czy wówczas podnosisz słuchawkę?

Coraz częściej okazuje się, że za obcym numerem kryje się spam telefoniczny. Ludzie wydzwaniają do nas w celu przedstawienia swoich ofert, które najczęściej podpierane są na kłamstwie, bo naprawdę rzecz to niezwykle prosta oszukiwać przez telefon! Najgorzej w tej sytuacji mają osoby starsze, samotne, naiwne i nieasertywne, które nie potrafią odmawiać i nie umieją stawiać granic, a także są bardzo łatwowierne i chętne do podejmowania wszelkich działań.

A czy wiesz, że nękający cię numer powinieneś sprawdzać w odpowiednich do tego przeglądarkach? Chociażby numer 585553302, należący do strefy numeracyjnej Gdańsk, który został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z ankietą, wpisuję w wyszukiwarkę znanej strony przeznaczonej do identyfikowania numerów: nieznany-numer i mam przed sobą czarno na białym, kto kryje się pod tym numerem.

Widzę, że dany numer był sprawdzany 2216 razy, co wskazuje na dużą skalę problemu, jeżeli poza mną tyle jeszcze innych osób było ciekawych, kim jest człowiek spod tego numeru. Widzę również, że reputacja numeru została oznaczona przez większość użytkowników jako negatywna. Przechodząc do działu komentarzy, czytam: „Zadzwonił i kazano czekać, że zaraz będzie połączenie. Wyłączyłam. Dzwonił drugi raz. Nie odebrałam.”, „Ankieta na temat podatków”, „Próba wyłudzania danych osobowych: najpierw informuje że ankieta anonimowa, a potem zaczyna wypytywać o dane prywatne. Nie odbierać”, „Naganiacz, nie odbierać połączenia”, „Zadzwonił i powiedział, że zaraz nastąpi połączenie, po czym zakończyła się rozmowa, dziwne, więcej nie odbiorę”, a także: „Bot”, „Ankieta”, „Dziś dzwonił na numer do Małopolski. Nie odbieram” – więc, jak widzisz, naprawdę wiele cennych informacji kryje się w samych komentarzach. Warto tam zaglądać i dodawać coś od siebie, aby poszerzać wiadomość dla innych ludzi, z czym wiąże się odbieranie połączeń od konkretnego numeru, czy jest to numer niebezpieczny, o czym rozmówca chce z nami rozmawiać.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *