Czy odebrać połączenie z 451409600?

451409600

Posiadając telefon komórkowy czy stacjonarny, trzeba liczyć się z nieznanymi połączeniami. Należy być świadomym jakie mogą być konsekwencje odebrania obcego połączenia. Coraz więcej oszustów „pracuję”, dzwoniąc do ludzi. Mówi się, że pieniądze rządzą światem i w większości przypadków to stwierdzenie się sprawdza. Dużo osób szuka łatwego zarobku. Czasem ze względu na ciężką sytuację rodzinną, a czasem aby pomnożyć swój majątek. Wzbogacenie się na czyjejś krzywdzie to złe rozwiązanie. Nie chodzi mi tylko o kwestie moralne. Lecz trzeba tu podkreślić kwestię karną. Oszustwa typu kradzież, wyłudzanie danych osobowych, włamania do kont bankowych to wszystko podchodzi pod odpowiednie paragrafy kodeksu karnego.

Trzeba zapamiętać, że w życiu nie ma nic za darmo. A wszystko ma swoje konsekwencję. Odbierając nieznane połączenia możemy narazić siebie i swoją rodzinę na problemy finansowe. Dzieje się tak, gdy dajemy się nabrać na super oferty, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Głównie poprzez takie oferty chodzi o wyłudzenie naszych danych osobowych. A to, że coś dostaniemy „za darmo” ma na celu uśpienie naszej czujności. W rzeczywistości nic nie dostaniemy, a jeśli będziemy nieostrożni to jeszcze znikną pieniądze z naszych kont, albo sami je przelejemy oszustowi.

Należy sobie uświadomić, że oszuści dzwonią do ludzi, ponieważ czują się bezkarni. Przez telefon pozostają anonimowi. A tak naprawdę możemy znać oszusta tylko o tym nie wiemy. Mało kto rozpoznaje oszusta na przykład na ulicy, identyfikując jego głos. Właśnie dlatego wybierają taką formę „okradania” ludzi.

Polecam każdy obcy numer sprawdzać, zanim odbierzemy. Postanowiłam i ja sprawdzić numer, który ostatnio często dzwoni do moich znajomych. Połączenie o którym wykonywane jest z numeru 451409600. Przy sprawdzaniu tego numeru w sieci, na jednej ze stron odnalazłam dane o liczbie wyszukiwać numeru +48451409600, która sięgnęła blisko sto tysięcy. Ta ogromna liczba sugeruje nam, że osoba dzwoniąca nęka dużą liczbę ludzi. Numer kierunkowy +45 świadczy, że oszust dzwoni z Danii.

Weryfikując dane zawarte na różnych stronach Internetowych jest dużo niejasności, co do tego kto dzwoni z tego numeru. Komentarze są bardzo różne. Świadczą, że z numeru +48451409600 dzwoni zarówno człowiek jak i bot. Z jednej strony zapraszają na spotkania dotyczące zdrowia, a z drugiej po odebraniu rozłączają się. Zagłębiając się w temat udało mi się ustalić, że w przypadku odebrania połączenia z Danii, my – odbierający płacimy określoną kwotę za połączenie. Spotkania tematyczne mogą świadczyć o wyłudzeniu danych osobowych jak i o ofercie umowy kredytowej na dany produkt. W pierwszym przypadku spotykamy się, gdy osoba dzwoniąca prosi nas o podanie naszych danych pod pretekstem weryfikacji naszej tożsamości. Oferta umowy kredytowej to przeważnie zachęcenie nas na kupno produktu mimo że nas nie stać. Abyśmy nie zrezygnowali całkowicie z tej usługi, proponują nam umowę spłaty w ratach. Przeważnie oprocentowanie jest bardzo wysokie, albo jest dużo niekorzystnych dla nas paragrafów (np. kara 500zł za jeden dzień zwłoki w zapłacie).

Jak już wyżej napisałam, należy być bardzo ostrożnym. Niechciane połączenia to coraz częstszy problem wielu osób. Nigdy nie wiemy kto kryje się po drugiej stronie słuchawki. A zanim odbierzemy nieznany numer polecam, go sprawdzić w wyszukiwarce internetowej. W przypadku oszusta na pewno znajdziemy mnóstwo informacji na temat tego numeru. Jeśli dzwoni osoba prywatna, informacji nie znajdziemy bądź będą pojedyncze komentarze. Sprawdzając numer nieznany oraz dodając stosowny komentarz na różnych stronach, pomagamy innym. Możemy ich ostrzec o nie odpowiednich działaniach osoby dzwoniącej. Oszuści nie powinni czuć się bezkarni. A na ten moment czują się „bezpieczni”, ze względu na to, że raczej nikt ich na ulicy nie rozpozna po głosie. Nie zgłaszając prób wyłudzenia danych osobowych, przyczyniamy się do ich poczucia bezkarności. A oszustwa nigdy się nie skończą. Także, jeśli mamy taką możliwość to reagujmy.

Z jakich innych numerów zaczynających się od 45 też dzwonią?

Można się spotkać z połączeniami z innych numerów zaczynających się od cyfr 45. Są to numery: 451409200, 451409250, 451409300, 451409350, 451409400, 451409212, 451409316, 451409755 i 451409650.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *