Kto dzwoni z numeru 451409200?

451409200

Telefony komórkowe są wielu osobom niezbędne do pracy. Pozwalają nam komunikować się z innymi ludźmi. Już nie trzeba czekać w domu, aż ktoś nas odwiedzi. Wystarczy wybrać odpowiedni numer i już jesteśmy w stanie zamienić kilka zdań ze znajomymi czy rodziną. Szczególnie ważny jest telefon komórkowy dla przedstawicieli handlowych. Ich pracą jest umawianie się na spotkania, w celu przedstawienia oferty marketingowej, albo zebrania zamówienia od klienta.

Niestety coraz częściej odnotowuje się nieznane połączenia. I wcale to nie jest przedstawiciel handlowy, a oszust. Jego „pracą” a raczej celem jest wyłudzenie od nas danych osobowych, albo naciągnięcie nas na spłacenie rzekomej pożyczki. Użyłam słowa „rzekomej”, gdyż oczywiście ta osoba nie ma wglądu w naszą historię kredytową, ani nie ma żadnych innych danych świadczących o naszych zaległościach. Często nie posiadamy zaległości, a i tak boimy się czy przypadkiem o czymś nie zapomnieliśmy. Dlatego lepiej nie odbierać nieznanych numerów, aby później niepotrzebnie nie denerwować się. W przypadku prawdziwych zaległości np. w banku, na pewno otrzymalibyśmy listowną wiadomość za potwierdzeniem odbioru.

Jak widać oszuści dzwoniący do nas mają nie lada doświadczenie i muszą na bieżąco umieć odpowiedzieć na nasze pytania aby być jak najbardziej wiarygodnym. Ich doświadczenie sprawia, że dużo osób nabiera się na ich oszustwa. Dlatego nie warto wchodzić w jakiekolwiek dyskusję z ludźmi, których nie znamy. W przypadku wątpliwości co do potencjalnej zaległości w spłacie kredytu, lepiej udać się do swojego banku niż rozmawiać przez telefon. Trzeba podkreślić, że oszuści dzwonią ponieważ czują się bezpieczni. Ta forma naciągania ludzi jest dla nich bardzo komfortowa. Nikt nie będzie umiał ich rozpoznać na ulicy.

Ostatnio natknęłam się na numer +48451409200, który często nęka ludzi. Postanowiłam sprawdzić do kogo należy. Lepiej nie odbierać tego połączenia. Numer zgłoszony jest jako telemarketer. Po przeanalizowaniu kilku stron, które mają na celu weryfikację tego numeru mam mieszane uczucia. Liczba wyszukiwań numeru 451409200 sięga kilkudziesięciu tysięcy. Jest to ogromna liczba, która już nam sugeruje że za tym numerem nie kryje się nikt uczciwy, ani osoba prywatna. Nigdzie nie ma informacji co do lokalizacji połączenia, ale widząc kierunkowy +45 możemy stwierdzić że ktoś dzwoni z Danii. Po odebraniu takiego połączenia, mogą nam zostać naliczone dodatkowe opłaty do rachunku.

Długo analizowałam w czym specjalizuje się osoba dzwoniąca, ale nie jest to jednoznaczne. Po pierwsze po różnych komentarzach, można stwierdzić że dzwoni robocall (tzw. automatyczna sekretarka) oraz człowiek. Jaki jest cel tych połączeń? Z tego co udało mi się ustalić, nie specjalizują się w jednej dziedzinie. Użytkownicy sieci zgłosili, że pod tym numerem kryją się oferty dotyczące fotowoltaiki, usługi zdrowotne, spotkania informacyjne i wiele innych. Jak widać nie ma jednej konkretnej specjalizacji osoby dzwoniącej. Nękane osoby ostrzegają aby nie odbierać. Po zablokowaniu tego numeru, zaraz dzwonią z kilku innych. Trzeba by było blokować każdy numer z osobna. Dzwonią o różnych porach, po kilkanaście razy dziennie.

Nieznane połączenia w większości przypadków są niebezpieczne. Lepiej nie odbierać, a sprawdzać. W dzisiejszych czasach można sprawdzić większość numerów za darmo w wyszukiwarce internetowej. W przypadku numerów niebezpiecznych, nękających w Internecie, na różnych stronach będzie mnóstwo informacji o interesującym nas połączeniu. Lepiej stracić parę minut, aby zorientować się kto dzwoni, niż później być nękanym z różnych numerów bo raz odebraliśmy. Oczywiście nie odebranie takiego numeru, nie daje nam gwarancji że już nie zadzwonią. Ale z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że takich połączeń będzie mniej, niż po odebraniu telefonu. A blokowanie każdego numeru z osobna, też jest uciążliwe.

Na moim przykładzie mogę napisać, że gdy widzę nieznane połączenie, nie odbieram. Sprawdzam go w wyszukiwarce. W 99% przypadków są to oszuści. Blokuję numer i mam spokój. Kolejne nieznajome połączenia traktuje tak samo. Zdarza się że mam kilka dni spokoju od obcych numerów, a nieraz kilka tygodni.

Z jakich innych numerów zaczynających się od 45 też dzwonią?

Można się spotkać z połączeniami z innych numerów zaczynających się od cyfr 45. Są to numery: 451409450, 451409500, 451409550, 451409600, 451409700, 451409750, 451409594, 451409591 oraz 451409259.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *