Kto kryje się za numerem 413367101?

413367101

Dużo osób skarży się na nękające połączenia. Nieznane numery coraz bardziej stają się uciążliwe. Większość z właścicieli takich numerów dzwonią o różnych porach. Nie ma dla nich znaczenia czy jest weekend, święto państwowe czy kościelne. Niektórzy twierdzą, że osoby dzwoniące z nieznanych numerów nie mają własnego życia skoro nękają ludzi nawet w weekend i w nocy. Czasami zdarza się, że system sam podpowiada, że dane połączenie jest zgłoszone jako potencjalny spam. Jest to na tyle pomocne, że nie musimy się zastanawiać czy to dzwoni osoba prywatna czy jakiś telemarketer. Oczywiście, jeśli chcemy zdobyć więcej informacji o nieznanym numerze to warto prześledzić informacje zawarte w sieci. Można zrobić to całkowicie za darmo. Należy pamiętać, że komentarze zawarte na różnych stronach mogą się od siebie różnić. Tak się dzieje, ponieważ każdy z nas jest inny i możemy mieć odmienne zdanie na daną sytuację.

Numer, który chciałabym prześledzić w sieci to 413367101. Udało mi się ustalić pewne fakty. Jest to numer stacjonarny. Kierunkowy 41 wskazuje na województwo świętokrzyskie, a dokładniej Kielce lub okolice tego miasta. Większość komentarzy na temat +48413367101 jest negatywnych. Za tym numerem kryje się automatyczna sekretarka oraz człowiek. Po odebraniu słyszymy, że wygraliśmy voucher na 3 dniowy pobyt w hotelu. Jest to typowa zagrywka oszustów. Wiele osób daje się nabrać na tego typu sztuczki. Wygrana często powoduje, że tracimy zdolność logicznego myślenia. W głowie układamy plan co będziemy robić, z kim pojedziemy, a kto zajmie się dziećmi. Tego typu telefony są szczególnie częste w okresie Walentynek, czy Dnia Kobiet. I to nie tylko panie dają się wciągnąć w oszustwo. To właśnie Panowie widzą w takiej wygranie szansę na spędzenie miłego weekendu z ukochaną. Na czym więc polega oszustwo? To bardzo proste. Osoba dzwoni, że wygraliśmy 3 dniowy pobyt w luksusowym hotelu (często ze spa), ale informuje nas że potrzebuje naszych danych do zarezerwowania nam pokoju, albo potwierdzenia tożsamości. Oczywiście, większość z nas nie widzi w tym nic dziwnego i podają dobrowolnie wszystkie informacje, które dzwoniący chce. To ukazuje nam jak hasła typu wygrana, voucher, spa potrafią na nas działać. Chyba nie trzeba mówić co później dzieje się z naszymi danymi osobowymi? Po uzyskaniu imienia i nazwiska, peselu, numeru dowodu osobistego, adresu zamieszkania najczęściej oszuści biorą na nas kredyt, pożyczkę lub inne zobowiązanie finansowe. Mimo, że większość z nas zna metody działań oszustów to i tak dajemy się nabrać na potencjalną wygraną. Warto tu podkreślić, że znając życie żadnego pobytu weekendowego w hotelu nie ma. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, że został oszukany, spakuje się i pojedzie na wskazany adres. To jest duże prawdopodobieństwo, że pod danym adresem żadnego hotelu nie ma albo jest, ale nikt nic nie będzie wiedział o wygranym pobycie w tym hotelu. Każde informacje usłyszane przez telefon od osób nieznajomych powinniśmy sprawdzać, aby później nie poczuć gorzkiego rozczarowania.

Podsumowując metody oszustów są nam doskonale znane, ale niestety dużo osób dalej daje się nabrać. Najczęściej tak się dzieje, gdy zostaje nam obiecana jakaś nagroda. Tak się dzieję w wyżej wymienionym przypadku (voucher na 3 dniowy pobyt w hotelu). Słysząc, że coś wygraliśmy albo zostaliśmy wylosowani w jakimś konkursie mają na celu uśpienie naszej czujności. Bardzo często jest to metoda skuteczna. Obiecać można wszystko i wszystkim. Jak można uniknąć takich sytuacji? Po pierwsze nie odbierać nieznanych numerów. Chyba, że zostaliśmy poinformowani że ktoś będzie chciał się z nami skontaktować około godziny np. 16-stej. Po drugie każde obce połączenie powinniśmy sprawdzić przed naciśnięciem zielonej słuchawki. Jeśli za danym numerem, kryje się osoba prywatna to takie informacje znajdziemy w sieci. A później możemy na spokojnie oddzwonić pod wybrany numer. Zapamiętajmy, że nie należy nikomu podawać przez telefon naszych danych wrażliwych. Wszystkie podejrzane numery najlepiej zweryfikować. Jeśli ktoś podaje się za pracownika banku to należy zadzwonić do placówki i potwierdzić , że dany numer należy do ich banku.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *