Czy warto odbierać 880746907?

880746907

Obecnie najwięcej słyszy się o sytuacji epidemiologicznej spowodowanej COVID-19 w Polsce i na świecie. To jest temat numer jeden, ale zaraz po nim ludzie rozmawiają o oszustwach telefonicznych. Wcześniej nie było tyle obaw związanych z nieznanymi numerami. Obce połączenia są bardzo często odnotowywane. Ludzie zaczynają tracić cierpliwość. W sumie się nie dziwie. Nieznanych numerów jest setki tysięcy. Jeśli przyjmiemy, że dzwoni do nas 10 numerów tygodniowych, a każdy z nich jest nachalny i potrafi nękać nas po kilkanaście razy to suma połączeń jest ogromna. Może się okazać, że każdy sygnał dźwiękowy będzie wzbudzał w nas niepokój. Myślę, że każdy z nas ma jakieś problemy, a nękające telefony wcale nie są mile widziane w chwilach, gdy chcemy się wyciszyć bądź spędzić czas tylko i wyłącznie z najbliższą rodziną.

Jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem jest +48880746907. Został oceniony przez ludzi jako nękający. Operatorem tego numeru jest T-Mobile Polska. Po przeanalizowaniu informacji zawartych w sieci udało mi się ustalić, że na początku słyszymy komunikat „proszę czekać na połączenie z konsultantem”, a następnie odzywa się człowiek. Osoba podaje się za pracownika T-Mobile. Oferuje ubezpieczenia, które będą doliczane do abonamentu. Dużo osób ma wątpliwości co do prawdziwości tej osoby. Dzwoni po 6-7 razy w ciągu 15 minut, po zablokowaniu znów ta sama sytuacja, ale z innego numeru. Nie zniechęca się nawet jak ktoś powie, że nie jest właścicielem numeru albo wiadomość że jest się niepełnoletnim. Wydaje mi się, że te dwie informacje powinny skutecznie zaprzestać wydzwaniania, ale jednak to nie ma wpływu na częstotliwość połączeń z numeru 880746907. Spora część osób jest zbulwersowana tym, że osoba dzwoniąca nie rozumie jak się mówi, że nie jesteśmy zainteresowani przedstawioną ofertą.

Postanowiłam na początek sprawdzić czy numer +48880746907 należy do T-Mobile. Otrzymałam odpowiedź: „Dziękuję za czas oczekiwania, niestety nie udało mi się odnaleźć informacji aby numer ten należał do naszego pracownika”. Chyba nie trzeba komentować wyniku mojego śledztwa. Jest to niepodważalny dowód na to, że numer +48880746907, nie należy do pracownika T-Mobile, więc jak może oferować ubezpieczenia na życie i koszt doliczyć nam do abonamentu? Odpowiedź uzyskana od T-Mobile utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że numer +48880746907 chce wyłudzić od nas dane osobowe. Oszust przedstawia nam wymyśloną przez siebie ofertę ubezpieczeniową, a w celu podania większej ilości szczegółów chce naszych danych osobowych. Te informacje są mu niezbędne, aby zaciągnąć na nas jakieś zobowiązania finansowe.

Wyżej wymieniony numer jest doskonałym przykładem na to, że każdą informację warto sprawdzić na kilka sposobów. Nie raz nie wystarczy poszukać informacji tylko i wyłącznie w Internecie, a warto zadzwonić do sieci komórkowej. Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu komentarzy związanych z numerem +48880746907, postanowiłam napisać do T-Mobile. Tam rozwiali wszelkie moje wątpliwości co do intencji osoby wydzwaniającej z tego numeru. Radze nie odbierać połączeń od +48880746907. Z tego nie wyniknie nic dobrego, a możemy bardzo żałować tego jednego ruchu jakim jest naciśnięcie zielonej słuchawki w telefonie. Czasem warto poświęcić parę minut więcej na weryfikacje prawdziwości wpisów znalezionych w Internecie, szczególnie że nikt tak naprawdę nie wiedział czy ten numer faktycznie jest niebezpieczny. Został oceniony źle ponieważ byli bombardowani telefonami w krótkim czasie z tego numeru. Trzeba też zdać sobie sprawę, że prawdziwi telemarketerzy mają bardzo ciężką pracę. To ile zarobią, zależy właśnie od tego ile uda im się nawiązać rozmów z potencjalnymi klientami. Właśnie ze względu na tą myśl, stwierdziłam że chcę sprawdzić czy ta osoba faktycznie ma coś wspólnego z siecią na zlecenie której potencjalnie dzwoni. Jak się okazało i tym razem nieznany numer został zdemaskowany, a za nim kryje się oszust, który chciał wyłudzić od nas dane osobowe, których nigdy nie powinniśmy ujawniać osobie, której nie widzimy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *