Kto kryje się za +48538628537?

538628537

Coraz więcej odnotowuje się niechcianych połączeń, za którymi przeważnie kryją się oszuści. Obecnie ciężko stwierdzić po samym numerze do kogo on należy. Dlatego najlepiej sprawdzać wszystkie nieznane połączenia. To pozwoli nam ustrzec się przed oszustami. Odebranie obcego numeru może skutkować problemami. Jakimi? Oszuści wydzwaniają do ludzi, a raczej nękają ich nawet kilkanaście razy dziennie. Liczą na to, że w końcu odbierzemy dla świętego spokoju. I niestety, często tak się dzieje. Zamiast sprawdzić numer, odbieramy. Często rozmowa z nieznanym numerem kończy się utratą oszczędności lub pismami z banków o zadłużeniu. Oszuści potrafią być bardzo przekonujący, wzbudzają w swojej „ofierze” zaufanie. A tak naprawdę zależy im tylko na wyłudzeniu naszych danych osobowych lub loginu i hasła do bankowości internetowej.

Mimo, że metody działań oszustów znają prawie wszyscy (wyjątkami mogą być osoby starsze, ze względu na to, że nie są skomputeryzowani) często nie orientujemy się, że rozmawiamy z osobą nieuczciwą. Najczęściej takie osoby podają się za przedstawicieli banku, pracowników firm medycznych, telemarketerów, pracowników firm windykacyjnych itp. Wybierają takie profesje, gdzie potrzebne są dane osobowe, aby nie wzbudzać podejrzeń. Jeśli oszust za szybko chce uzyskać informacje, które go interesują to najprawdopodobniej zostanie zdemaskowany. Często rozmowy z osobami nieuczciwymi są dłuższe, właśnie po to aby wyczuć, który moment będzie najlepszy na pytania o dane wrażliwe. I dopiero wtedy wiadomo czy oszust osiągnął swój cel czy nie.

Numer, który ostatnio często był wyszukiwany w sieci jest +48538628537. Postanowiłam go sprawdzić czy można odebrać, czy lepiej zablokować. Operatorem numeru +48538628537 jest T-Mobile Polska. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o lokalizacji właściciela. Po przeanalizowaniu różnych stron, pewne jest że ktoś próbuje wyłudzić dane, bądź wydzwanianie do ludzi sprawia tej osobie przyjemność. Większa część komentarzy sugeruje, że dzwoni tylko i wyłącznie kobieta, która oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki. Większość osób, które postanowiły wypowiedzieć się na temat tej Pani nie mają dobrego zdania. Osoba ta jest mało doświadczona w tym co robi. Po usłyszeniu od klienta, że nie jest zainteresowany, rozmówca mówi używając wulgaryzmów, a komentarze tej Pani pozostawiają wiele do życzenia. Pewne jest, że na pewno nie jest prawdziwym przedstawicielem czy pracownikiem firmy z usługami fotowoltaicznymi. Żaden pracodawca nie pozwoliłby sobie na takiego pracownika w swojej firmie. Co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że ta osoba to oszust.

Podsumowując numer +48538628537 to bardzo dobry przykład tego, że przez telefon można powiedzieć i usłyszeć wszystko co się chce. Nie rozmawiając z osobą prosto w oczy ciężko mówić o konkretnych ofertach usługowych. Ton głosy, język rozmówcy dużo nam mówi o osobie po drugiej stronie słuchawki. Należy pamiętać, że nie wolno podawać żadnych danych osobowych osobie, która o to prosi przez telefon. Choćby ktoś podawał się za prezydenta czy jakiegoś ministra to nie zmienia faktu, że nie widzimy tej osoby i nie jesteśmy w stanie zweryfikować kto to naprawdę jest. Dlatego czasem warto poświęcić kilkanaście minut na sprawdzenie numeru w sieci. Warto weryfikować nieznane numery, ponieważ to nas nic nie kosztuje (finansowo), a pozwoli nam ustrzec się przez niebezpieczeństwem.

Jeśli odebraliśmy podejrzane połączenie i mamy przypuszczenia albo pewność, że jest to oszust warto zgłosić taką informację do sprawdzenia na stronie CERT Polska. Zespół ten zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Każde podejrzane linki, wiadomości, emaile powinniśmy zgłosić im. Na stronie CERT Polska jest dostępny stosowny formularz oraz możemy znaleźć tam numer telefonu, gdzie można przesłać SMS-em link, który wydaje nam się niebezpieczny. Możemy mieć pewność, że każde zgłoszenie jest weryfikowane przez minimum dwie osoby z zespołu badawczego. Jeśli przesłany link okaże się niebezpieczny to trafi na specjalną listę z domenami, na które trzeba szczególnie uważać.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *