Czy +48734818132 jest bezpieczne?

734818132

Bardzo dużo osób skarży się na połączenia z nieznanych numerów. Jest to coraz większy problem, wśród osób posiadających telefony stacjonarne oraz komórkowe. Niestety, mimo nagłaśniania spraw o potencjalnych oszustach ludzie i tak nabierają się na działania osób nieuczciwych. Bardzo ciężko wyeliminować nieznane numery. Czasami jeśli numer został zgłoszony jako potencjalne niebezpieczeństwo, spam, telemarketer to wiemy, aby nie odbierać. Ale dość często takiej informacji nie widzimy. W takich przypadkach możemy sami ściągnąć odpowiednią aplikację, która pomoże nam zweryfikować czy dane połączenie jest bezpieczne czy też nie. W zależności jaki posiadamy telefon, a dokładniej system operacyjny w telefonie taki program powinniśmy zainstalować. Ważne, aby określić jakie mamy potrzeby.

Czy zależy nam tylko i wyłącznie na blokowaniu nieznanych numerów, czy też na blokowaniu bądź usuwaniu podejrzanych wiadomości albo email. Wybierając jakąkolwiek aplikację, najpierw trzeba się zorientować czy jest ona darmowa czy płatna. Często wybieramy wersje podstawowe, które są za darmo. Drugą rzeczą na którą, musimy zwrócić uwagę jest wielkość aplikacji. Te które są bardziej rozbudowane zajmują więcej miejsca. Możemy również sami sprawdzić nieznany numer poprzez znalezienie informacji w sieci. Bardzo ważna jest odpowiednia selekcja stron, które nam się wyświetliły. Nie powinniśmy pobieżnie czytać komentarzy, ponieważ na niektóre opinie mają wpływ emocje.

Często narzekamy na niechciane połączenia. Jednym z nich jest numer +48734818132, który ostatnimi czasy często był wyszukiwany w Internecie. Po dogłębnej analizie udało mi się ustalić, że operatorem tego numeru jest T-Mobile Polska. Lokalizacja jest bardzo trudna do odnalezienia. Numer +48734818132 został oceniony negatywnie. Użytkownicy różnych stron Internetowych informują, że za tym połączeniem kryje się głównie automatyczna sekretarka, ale zdarzają się również rozmowy z człowiekiem. Dzwonią, aby zaoferować ubezpieczenie OC. Ludzie najbardziej się skarżą na wielokrotne wydzwanianie mimo rozłączania się. Bardzo ciężko uwolnić się od nękania. Automatyczna sekretarka jest głównie w celach promocyjnych. Aczkolwiek ciężko zweryfikować informację, które podaje ze względu na to, że nikt nie dotrwał do końca monologu. A jeśli wysłuchał to nie podzielił się informacjami w sieci, o jakie dokładnie ubezpieczenia chodzi domu, samochodu, gospodarstwa rolnego itp.

Osoba dzwoniąca przedstawia ofertę ubezpieczeniową. W celu weryfikacji tożsamości prosi o podanie danych wrażliwych. Po takich słowach możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem. Nigdy nikt nie poprosi nas o takie informacje jeśli jest osobą uczciwą. Można poprosić o spotkanie w biurze obsługi klienta. Bardzo często w takich momentach oszust próbuje znaleźć jakąś wymówkę np. że punkty są zamknięte ze względu na sytuację epidemiologiczną, albo że pracownik który zajmuje się daną grupą osób idzie na urlop. Oszust wymyśli wszystko, aby tylko nie spotkać się z daną osobą twarzą w twarz. Wiadomo, że do takiej rozmowy w cztery oczy nigdy by nie doszło. Ale jeśli oszust odpowiedziałby krótko, że jest to niemożliwe bez jakiegokolwiek wytłumaczenia to podejrzewam, że rozmówca szybko by się rozłączył. Należy być czujnym na każdym kroku. Oszuści tylko czekają, aż nam się noga podwinie i powiemy swoje dane wrażliwe.

Należy pamiętać, że rozmawiając przez telefon, nigdy nie jesteśmy pewni czy rozmawiamy z tą osobą za którą się podaje. Oszuści wydzwaniają do ludzi ze względu na to, że czują się bezkarni. Uczucie to można uzasadnić anonimowością. Mało kto będzie w stanie stwierdzić na sto procent, że oszustem jest dana osoba tylko i wyłącznie po głosie. Często można spotkać się z historiami, że ktoś kogoś pomylił rozmawiając przez telefon. Urządzenia jakimi są telefony komórkowe oraz stacjonarne mogą skutecznie zniekształcić głos lub zmienić jego barwę. Jeśli nie wyświetla nam się żaden komunikat z systemu o niebezpiecznym połączeniu, gdy dzwoni nieznany numer warto najpierw go sprawdzić. To nie zajmuje dużo czasu, a co najważniejsze jest za darmo.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *