Znowu dzwoni numer +48222571146

222571146

Widząc połączenie z nieznanego numeru, bardzo często mamy dylemat: odebrać czy lepiej odrzucić połączenie. Zaczynamy się zastanawiać kto może do nas dzwonić i co od nas chce. Bardzo ciężko nam przeanalizować ostatnie parę tygodni. Nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie czy komuś podawaliśmy nasz numer. W takich sytuacjach w głowie mamy już czarne scenariusze. Często wyobrażamy sobie, że komuś z naszych bliskich coś się stało i dlatego ktoś ciągle do nas wydzwania. W takich momentach trzeba wziąć głęboki oddech i zacząć myśleć logicznie. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do nieznanego numeru najlepiej go sprawdzić. Jak to zrobić? Zasada sprawdzania obcych połączeń jest bardzo prosta. Na początku sprawdzamy czy mamy dostęp do Internetu. Wchodzimy na stronę główną, a dokładniej w wyszukiwarkę google.

Wpisujemy numer, o którym chcemy znaleźć informacje. Najczęściej widzimy kilka bądź kilkanaście stron powiązanych z danym numerem. Bardzo często po samych nagłówkach stron jesteśmy w stanie stwierdzić czy połączenie jest bezpieczne czy lepiej unikać. Gdy chcemy poznać bardziej szczegółowe informacje to należy otworzyć karty w osobnych zakładkach i na spokojnie przeanalizować każdą ze stron. Jeśli zobaczymy komentarze typu spam, blokować, nie odbierać to najlepiej takie strony zgasić i przejść do kolejnych. Tylko opinie, które są wartościowe nas interesują np. „dzwoni osoba podająca się za przedstawiciela banku (tutaj pada nazwa), próbuje wyłudzić dane osobowe do potwierdzenia tożsamości”. Takich i podobnych informacji może być mnóstwo. Ważne aby każdą opinię na stronie odpowiednio zweryfikować. Ze względu na odczucia ludzi, te komentarze mogą być zupełnie inne. Jednych telemarketerzy bardzo denerwują, a inni lubią porozmawiać przez telefon i odpowiadają chętnie na pytania. Ten przykład może nam pokazać w jakich przypadkach często mamy dwie skrajne opinie umieszczone w sieci.

Postanowiłam przeanalizować bardzo popularny numer +48222571146. Czy warto go odbierać, a może lepiej unikać? Odpowiedź jest prosta. Lepiej odbierz dla własnego dobra. Jest to numer stacjonarny, a jego lokalizacja to Warszawa. Opinie na temat numeru +48222571146 są różne ze względu na informację, które zostają nam przekazane. Połączenie z tego numeru lepiej odebrać, jeśli tego nie zrobimy po raz któryś z kolei to niestety może do naszego domu zapukać policja. Za tym numerem kryje się Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (Sanepid). Automatyczna sekretarka informuje rozmówcę, że został poddany kwarantannie, izolacji domowej. Takie wieści można usłyszeć, gdy miało się bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, bądź sami otrzymaliśmy wynik pozytywny.

Dużo ludzi myśli, że jak nie odbierze to znaczy, że kwarantanna go nie obowiązuje. Oczywiście to nieprawda. Izolacja została już nałożona na odbierającego telefon. A informację od kiedy do kiedy jest się poddany kwarantannie można zobaczyć na Internetowym Koncie Pacjenta. Jest to bardzo fajny system medyczny, z którego możemy dowiedzieć się wielu przydatnych informacji np. Izolacja domowa ze względu an Covid-19, Certyfikat Covidowy historia leczenia, recepty wraz z kodem, zwolnienia lekarskie, wizyty w placówkach specjalistycznych, koszt leczenia w Podstawowej Opiece Medycznej oraz szpitalnego i wiele innych. W Internetowym Koncie Pacjenta mamy możliwość również zobaczenia tych wszystkich informacji ale u swoich dzieci. Konta te są „podłączone” pod konto rodzica. Jest to duże udogodnienie szczególnie dla rodzin wielodzietnych, gdyż nie trzeba każdemu zakładać osobnego konta.

Podsumowując numer +48222571146 lepiej odebrać, gdyż nie odebranie może skutkować wizytą policji. Automatyczna sekretarka informuje nas o kwarantannie. Niestety nie jesteśmy w stanie zadać żadnych pytań, jedyne co możemy to wysłuchać komunikaty i ewentualnie wybrać opcję powtórzenia go. Więcej informacji możemy uzyskać logując się na Internetowe Konto Pacjenta. Z tej strony jest możliwość pobrania Certyfikatu Covidowego lub wyniku testu na SARS-Co2. Taki wynik jest ważny 48 godzin.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *