Czy można odebrać połączenie z 503207814?

503207814

Odebranie nieznanego połączenia może mieć swoje konsekwencje. Oczywiście nie można popadać w paranoje. Ważne, aby zachować ostrożność w stosunku do obcych numerów. Nigdy nie wiadomo, kto kryje się po drugiej stronie słuchawki. Nie ma znaczenia jak przedstawia się dzwoniący, ponieważ przez telefon nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy to na pewno przedstawiciel banku, pracownik sieci komórkowej itd. Osoba dzwoniąca może wszystko mówić, a czy jest jakieś pokrycie w rzeczywistości to już druga sprawa. Właśnie dlatego trzeba być bardzo ostrożnym przy odbieraniu nieznanych numerów. Najlepiej by było nie odbierać połączeń jeśli nie wiemy kto kryje się za nim. Łatwym i dość szybkim sposobem na weryfikację numeru jest znalezienie informacji w sieci. Wpisujemy nieznany numer w wyszukiwarkę Internetową. Jeśli zależy nam tylko na informacji na temat bezpieczeństwa połączenia, wystarczy przeglądnąć komentarze użytkowników np. strony ktoto.info na temat interesującego nas numeru. Gdy chcemy znaleźć bardziej szczegółowe dane, najlepiej prześledzić opinie innych ludzi z różnych stron. Jeśli numer jest bardzo popularny wśród ludzi i jest pewność, że po drugiej stronie słuchawki jest jakaś instytucja albo zwykły oszust to jest duże prawdopodobieństwo że znajdziemy artykuł o tym numerze. Możemy się z niego dowiedzieć kto dzwoni, w jakim celu, metody działania (w przypadku wykrycia oszusta) oraz jeśli trzeba to jakie zachować środki ostrożności.

Postanowiłam i ja prześledzić informację o numerze 503207814. Ludzie ocenili go jako negatywny. Użytkownicy Internetu radzą unikać kontaktu z +48503207814. Osoba dzwoniąca jest bardzo natarczywa, dzwoni po kilkanaście razy w ciągu dnia. Blokowanie numeru nic nie daje, ponieważ dzwoni z innego. Często jeśli numery są ze sobą powiązane, to różnią się od siebie tylko trzema ostatnimi cyframi w numerze.

Numer +48503207814 jest numerem komórkowym, a jego operatorem jest Orange Polska S.A. Odbierając go możemy spodziewać się usłyszeć automatyczną sekretarkę lub doradcę klienta sieci Orange. Dzwonią w celu przedstawienia nam oferty przedłużenia abonamentu na kolejne 24 miesiące. Po zagłębieniu się w temat, istnieją przypuszczenia świadczące o tym, że za tym numerem kryje się oszust. Po pierwsze osoba dzwoniąca, prosi o dane wrażliwe w celu rzekomej weryfikacji właściciela numeru. Oprócz imienia i nazwiska, chce znać pesel oraz numer dowodu osobistego. Kolejną rzeczą jest to, że nie wie z kim rozmawia. A logika podpowiada nam, że jeśli to przedstawiciel sieci Orange, to powinien wiedzieć do kogo dzwoni. W przypadku, gdy odbierający chce umówić się na spotkanie w punkcie klienta sieci Orange, konsultant twierdzi, że nie ma takiej możliwości. Twierdzi, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie przyjmują osób z zewnątrz w swoich punktach. Faktem jest, że koronawirus zmienił życie ludzi i funkcjonowanie handlu, gastronomii itp. Od paru miesięcy można przychodzić do większości sklepów osobiście.

Komentarz, który opisuje był sprzed 2 tygodni, co świadczy że osoba dzwoniąca jest nieuczciwa. Sama jestem klientką tej sieci i wiem jak funkcjonują. Przedstawiciel dzwoni, gdy kończy się umowa w celu przedstawienia nowej oferty. Nigdy nie proszą o dane wrażliwe. Wystarczy podać im kod, który sami ustaliliśmy w celu weryfikacji. Taki kod składa się przeważnie z 4 losowo wybranych cyfr. Przedstawiciel może ustalić z nami nową formę umowy. Pyta na czym nam najbardziej zależy np: darmowe połączenia oraz SMS, Internet. Po ustaleniu szczegółów tworzona zostaje wstępna umowa, którą możemy na spokojnie przeczytać w salonie sieci Orange. Jeśli wszystko się zgadza i nie mamy zastrzeżeń to na miejscu podpisujemy. W przypadku, gdy zmieniliśmy zdanie, po prostu umowa nie wchodzi w życie. Więc jak widać numer +48503207814 raczej nie jest żadnym przedstawicielem sieci Orange. Jego czyny świadczą o tym, że jest oszustem. Należy pamiętać, że nikt nie może od nas wymagać podawania swoich danych wrażliwych przez telefon. Zawsze jest możliwość spotkania się w punkcie obsługi klienta.

Wyżej wymieniony numer jest świetnym przykładem jak działa oszust a jak to powinno wyglądać w rzeczywistości. Odbierając nieznany numer sami się narażamy na straty, przeważnie finansowe. Trzeba być szczególnie ostrożnym i podchodzić z dystansem do informacji usłyszanych przez telefon od obcego człowieka. Najlepiej weryfikować słowa osoby dzwoniącej, szczególnie gdy wiąże się to z naszymi finansami. W przypadku, gdy ktoś podaje się za przedstawiciela jakiejś firmy, najprościej jest zadzwonić na infolinię do tej firmy i zapytać czy ten numer jest powiązany z ich działalnością. Jeśli tak, to można na spokojnie przemyśleć ofertę osoby dzwoniącej. W przypadku gdy firma nie potwierdzi tego numeru jako ich, radzę zgłosić próbę wyłudzania danych z tego numeru. Można to zrobić nie wychodząc z domu, elektronicznie. W takim przypadku należy wejść na stronę CERT Polska i znaleźć formularz ze skargami, wypełnić i wysłać. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez zespół CERT Polska (zespół badawczy zajmujący się cyberbezpieczeństwem).

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *