Kto kryje się za numerem 734818131?

734818131

Chyba każdy z użytkowników telefonu komórkowego i stacjonarnego spotkało się z dzwoniącym nieznanym numerem. Niestety, posiadając to urządzenie trzeba liczyć się z takimi połączeniami. Za nieznanymi numerami mogą kryć się nasi znajomi, rodzina, ale również osoby których kompletnie nie znamy. Najczęściej można się spotkać z połączeniami od oszustów. Bardzo dużo ludzi „pracuje” teraz w tej branży. Ilość osób oszukanych z każdym dniem przybywa, a osoba nieuczciwa nie myśli o innych tylko o swojej korzyści. Ciężko jest namierzyć oszusta, ale nie jest to niemożliwe. Jeśli osoby oszukane połączą siły i będą zgłaszać każdą kradzież, albo próbę kradzieży to jest duża szansa złapania takiej osoby. Należy pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi i każdy popełnia błędy, szczególnie osoby nieuczciwe. Mimo tego, że oszuści przeważnie są bardzo cwane, to chytrość może ich zgubić. Właśnie dlatego tak ważne jest zgłaszanie każdej próby wyłudzenia danych osobowych, danych do konta bankowego. Każdy szczegół może być kluczowy w sprawie.

Każdy nieznany numer należy sprawdzić, zanim odbierzemy. Jest to szczególnie ważne, aby nie zostać oszukanym. Czasem wystarczy odebrać połączenie i zostaje nam naliczona jakaś opłata dodatkowa do rachunku za telefon. Na przykład po odebraniu połączenia z Danii (kierunkowy +45) często przekraczamy abonament. Polecam zawsze sprawdzać nieznany numer aby uchronić przede wszystkim siebie od niechcianego połączenia. Wyszukanie informacji w Internecie o danym numerze nie zajmuje dużo czasu, a na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości co do właściciela numeru. Zdarza się, że nie otrzymamy żadnych informacji po wpisaniu numeru telefonu. Brak informacji to dobry znak. Świadczy to o tym, że najprawdopodobniej dzwoniła do na osoba prywatna i możemy spokojnie oddzwonić.

Ostatnio często wyszukiwanym numerem w Internecie jest 734818131. Nawet ja miałam przyjemność zobaczyć to połączenie na wyświetlaczu telefonu. Postanowiłam opisać co udało mi się odnaleźć w sieci oraz moje własne doświadczenie związane z numerem +48734818131. Operatorem tego numeru jest T-Mobile Polska. Nie udało mi się odnaleźć lokalizacji, ale wiem że wydzwania do ludzi z całej Polski. Tutaj warto wspomnieć, że z tym numerem są powiązane jeszcze inne np. +48734818133 albo +48734818128. Tych numerów na pewno jest znacznie więcej, ale podałam te z którymi osobiście miałam styczność. Jak widać wymienione wyżej numery są do siebie bardzo podobne, różnią się tylko i wyłącznie trzema ostatnimi cyframi. Ta informacja sugeruje nam, że najprawdopodobniej dzwoni do nas oszust. Natarczywość (w dzwonieniu) takich ludzi jest bardzo męcząca.

Teraz poznajmy fakty na temat numeru +48734818131. Po odebraniu możemy usłyszeć albo automatyczną sekretarkę, albo człowieka. Osoba dzwoniąca mówi, że jest przedstawicielem ubezpieczalni i chce nam przedstawić ofertę ubezpieczenia OC samochodu. Opis ich działania przedstawię w oparciu o własne doświadczenie. Nie wiem skąd wiedzieli że kończy mi się ubezpieczenie OC samochodu, ale zdobyli taką informację. Zapytałam więc z jakiej ubezpieczalni dzwonią, uzyskałam odpowiedź wymijającą „zajmujemy się ubezpieczeniami każdej firmy”. Ta informacja jakoś mnie nie przekonała. Jedno jest pewne, ludzie się na to nabierają. Dzwoniący z numeru +48734818131 w późniejszej rozmowie tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że podszywa się pod kogoś kim nie jest. Jak to zweryfikować? Pierwsza myśl: skoro wie, że kończy mi się ubezpieczenie OC samochodu, powinien również wiedzieć kim jestem i jakie posiadam auto. Chyba, że do każdego dzwoni i ma ten sam schemat rozmowy. To by tłumaczyło czemu nie znał żadnych informacji na temat samochodu i mnie samej. W pewnym momencie przekonywania a raczej zmuszania do podania danych w celu zaproponowania mi specjalnej oferty polisy, postanowiłam poinformować że chcę się spotkać w ich punkcie obsługi klienta. Jak myślicie co usłyszałam? Standardowy tekst.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie przyjmujemy klientów w naszym punkcie, dlatego dzwonimy. Covid-19 to doskonała wymówka jeśli ktoś chce się spotkać twarzą w twarz. Po takiej informacji już byłam przekonana, że oszust zacznie coś kręcić więc zakończyłam rozmowę mówiąc że nie jestem zainteresowana ich ofertą i pójdę do konkurencji. Po takiej rozmowie nie minęła nawet godzina i kolejny telefon tym razem z numeru +48734818128. Postanowiłam zmienić trochę taktykę. I zobaczyć jak zareaguje osoba dzwoniąca na inny scenariusz rozmowy. W skrócie zakomunikowałam oszustowi, że nie mam prawa jazdy ani samochodu i nigdy nie miałam. Oczywiście, oszust nie dał się tak łatwo spławić. A zdradziła go odpowiedź, którą usłyszałam „Nic się nie dzieje”. I tu moje pytanie to skoro nie posiadam samochodu a oszust mówi że przedstawi mi ofertę OC samochodu, to po co mi polisa skoro jej nie potrzebuje? I tu wyjaśniło się w kolejnej rozmowie, tym razem z numerem +48734818133. Udając, że jestem zainteresowana ofertą oszust próbował wyłudzić ode mnie dane osobowe wrażliwe czyli pesel i numer dowodu osobistego, aby wysłać mi polisę na adres domowy. Tylko, że o adres domowy nie poprosił. Nigdy nie podaje swoich danych osobowych osobie, której nie znam a tym bardziej nie widzę. Podsumowując jeśli chcemy uchronić się przed niebezpiecznymi połączeniami to nie odbierajmy ich. Na początku radzę sprawdzić, czy są jakieś informację w Internecie na temat numeru który nas interesuje.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *