606401844 sprawdź zanim odbierzesz

606401844

Czy do ciebie też wydzwaniał numer 606-401-844? Nie masz pojęcia, jak dowiedzieć się o nim więcej? Męczy cię to, że co chwila wydzwaniają do ciebie obce numery, nie wiesz, jak to zatrzymać? Okazuje się, że mamy niezbędną wiedzę, dzięki czemu odpowiemy na każde z tych pytań.

Przede wszystkim, musisz przyznać, że zbyt często zdarza się, że przekazujesz swoje dane dalej. A to newsletter, a to logowanie na nowe konto – cyk, znów wpisujesz swój numer telefonu. Czy wiesz, jak poufne są to dane? Nie podawaj ich zbyt często, jeśli nie ma wyraźnej konieczności. Pamiętaj też, aby po prostu… nie odbierać od obcych numerów! Tak, masz do tego pełne prawo i nie zastanawiaj się, czy to może tak nie wypada nie odbierać. Jeśli nie znasz numeru, masz podstawy, by bać się, że to znów męczący telemarketerzy lub zwyczajni naciągacze. A takich nie brakuje. Sytuacja na Śląsku sprzed roku, zarejestrowana przez pracownika, który w trakcie remontu u starszej pani, był świadkiem próby oszustwa przez telefon. Ktoś podszył się pod wnuczkę starszej pani i chciał ją okraść, dopytując, ile ma pieniędzy w domu. Mężczyzna natychmiast zgłosił sprawę na policję. Staruszka mogła się czuć bezpieczna; policjanci zapewnili, że będą ją patrolować, zakazali też otwierać drzwi obcym ludziom. Wymyślili tajny szyfr, znany tylko policji, aby mogła tylko ich wpuścić do środka.

Jednak twoja babcia czy dziadek mogą nie mieć tyle szczęścia. Mogą uwierzyć w manipulację i zostać ofiarami groźnego przestępstwa. Zadbaj więc o nich – poproś, aby nie odbierali od numerów niezapisanych w książce kontaktowej! Możecie nauczyć też waszych bliskich starszych sprawdzania poszczególnych numerów w Internecie i weryfikowaniu ich, tak jak to my zrobiliśmy z numerem 606401844. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Jest głównie oceniany negatywnie przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 15402 razy, ostatnio zaledwie paręnaście sekund temu, co wskazuje na ogromną skalę problemu. W dziale dyskusji znajdujemy ponad 100 komentarzy, co oznacza, że duża liczba osób chciała podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z tym numerem. Czytamy tam, na przykład: „blokować”, „Głuchy telefon”, „Automat <Jeśli posiadasz zadłużenie… niespłaconych pożyczek… długów…> tu się rozłączyłem”, „głuchy telefon – do zablokowania numer”, „Program do nauki języka angielskiego”, „Numer zablokowałam. Głuchy tel”, „Odebrałam i przedstawiłam się, a po drugiej stronie cisza i rozłączenie po chwili. Przeczytałam komentarze i już też zablokowałam. Sugeruję – nie odbierać.”, „Telemarketing Orange”, „Firma wprowadzająca w błąd poprzez informowanie, że wizytówka firmowa w mapach Google przeszła weryfikację i wymaga aktualizacji, aby nie przestała działać. Proponują odpłatne wykonanie usługi, która w żaden sposób nie jest potrzebna”, „Nauka języków obcych, nie wiedzą, skąd mają numery telefonów i kto jest ich administratorem.”, „Spam. Nachalne telefony. Często oceniają numery.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *