885886616 znów jest aktywny

885886616

Czy ty też ciągle stykasz się z nieprzyjemnym zjawiskiem spamu telefonicznego? Owszem, to bardzo męczące. Zwłaszcza jeśli jeden z obcych numerów uprze się, by w kółko cię prześladować. Jak z tym walczyć, jak zapobiegać i skąd wiedzieć, że dany numer to spam? O tym wszystkim dowiesz się po lekturze naszego artykułu. Przede wszystkim ogranicz podawanie swoich danych w sieci. Wiemy, że zakupy online są kuszące, ale pamiętaj, że nie musisz podawać swojego numeru telefonu, aby zapisać się do newslettera. Zawsze możesz założyć również oddzielną skrzynkę pocztową na potrzeby konsumenckie. W ten sposób bardzo ograniczysz działanie spamu. Oddechu nabierze również twoja skrzynka pocztowa przeznaczona do meilów prywatnych.

Czy wiesz, że nie musisz odbierać od obcych numerów? To twoje święte prawo! Odbierając zwiększasz ryzyko zebrania danych o tobie i naciągnięcia cię na działanie, którego byś nie chciał (jeśli jesteś osobą mało asertywną lub w podeszłym wieku i łatwo tobą manipulować). Gdy odbieramy, często oddajemy się zjawisku, zwanemu „głuchym telefonem” – polega na dzwonieniu do wybranych numerów w celu sprawdzenia, czy są to numery aktywne. W związku z tym, gdy odbierze się taki telefon, po drugiej stronie spotkamy się jedynie z ciszą i rozłączeniem.

Kiedy jednak odbierasz takie połączenia, powinieneś wiedzieć o istnieniu stron typu nieznany-numer, ktoto.info, odebrac.pl. Są to domeny stworzone po to, by sprawdzać poszczególne numery telefonów – skąd dzwonią, w jakim celu, kto za nimi stoi. Na jednej z takich stron sprawdziliśmy jeden z najbardziej natrętnych numerów w ostatnim czasie – 885886616. Jest to numer należący do sieci komórkowej Plus. Był wyszukiwany już 3031 razy, a ostatnie wyszukiwanie miało miejsce parę sekund temu. Oznacza to, że numer ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem – brzmi to optymistycznie, jednak nie oznacza to niczego dobrego. Znaczy to tyle samo co fakt, że jest to po prostu bardzo naprzykrzający się numer.

Reputacja tegoż numeru została oznaczona przez większość użytkowników jako neutralna. W dziale komentarzy czytamy, między innymi: „Alert RCB po angielsku”, „SMS z błędami…”, „SMS po angielsku. Treść: „Granica Polski jest zamknięta. Władze BLR kłamały. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy.” I link niby do naszej strony.”, „Kolejny sms z ostrzeżeniem o złej pogodzie i burzach dzisiaj. Po polsku i angielsku. Skąd ta, jak czytam, pogodowa instytucja ma mój numer?! Nie podawałam…”, „Dzwonił bot z ostrzeżeniem o covid19.”

Jak widzisz, wiele można dowiedzieć się właśnie z komentarzy. Dzięki temu wiesz, czy dane połączenie jest niebezpieczne, czy nie grozi twojemu bezpieczeństwu. Nie tylko zerkaj do nich, ale również sam komentuj, oceniaj. Istotne jest, aby informacja o danym numerze niosła się dalej, aby ostrzegać lub uspokajać innych ludzi. Jak widzisz, w tym przypadku akurat jest to numer, który nie należy (najprawdopodobniej) do oszustów, choć jednak mogą denerwować jego wiadomości, wszak o nie nie prosimy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *