692411035 atakuje nasze telefony

692411035

Czy ty też nie dostrzegasz żadnych wad korzystania z telefonów komórkowych? Ogromny błąd! Wszak użytkowanie telefonu wiąże się nie tylko z samymi przyjemnościami, choć… tak, wiemy, że jako społeczeństwo kompletnie zwariowaliśmy na punkcie tych małych elektronicznych sprzętów, za pomocą których możemy… dosłownie wszystko. Ich wielofunkcyjność warunkuje to, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia – w tak wielu kwestiach są one niezbędne. No bo jak tu ruszyć w podróż pociągiem, nie drukując biletu? Ano wystarczy pobrać bilet na telefon! A jak ruszyć w podróż autem bez telefonu? Wszak smartfon wyznacza nam trasę na Google Maps! No właśnie, to takie drobne elementy, które składają się na nasze ogromne przywiązanie do telefonów. Dlatego coraz ciężej jest nam odstawić komórkę na bok i skoncentrować się na drugim człowieku…

Ale poza kwestią uzależniania od smartfonów, powinna razić nas też kwestia spamu telefonicznego. Spam telefoniczny to nic innego jak połączenia, SMS-y od obcych numerów, które próbują zbadać nasz numer lub – za pomocą konsultanta, telemarketera – przedstawić jakąś ofertę konsumencką. Najczęściej niestety opiera się to na oszustwie, próbie naciągactwa, próbie wyciągania danych osobowych, które normalnie przecież chroni prawo. Uważajcie zatem i najlepiej nie odbierajcie od obcych numerów – jest to najlepsze rozwiązanie. Czasem bywa bowiem, że nieznany numer dzwoni, my odbieramy, a po drugiej stronie nikt nie odpowiada. Jest to zjawisko, tak zwanego, głuchego telefonu, co oznacza, że jest zbierana informacja na temat naszego numeru – czy jest on aktywny. W momencie, w którym odbieramy, a ktoś po drugiej stronie się rozłącza, właśnie uzyskał odpowiedź na pytanie i wie już, że nasz numer jest aktywny.

Chcemy pokazać wam na przykładzie numeru 692411035, że należy sprawdzać obce numery w sieci, a także wystawiać im komentarze i opinie. Jest to najlepszy sposób na poszerzanie informacji o danym numerze, ostrzeganiu się wzajemnym przed oszustami i naciągaczami, a także telemarketerami – czasem mieści się wszystko w jednej osobie.

Sprawdziliśmy podany wyżej numer na stronie nieznany-numer, gdzie dowiadujemy się wielu bardzo istotnych informacji. Co, na przykład, wiemy dzięki owej domenie? Ano dowiadujemy się, że numer 692411035 był wyszukiwany już aż 652 razy, z czego ostatnie wyszukiwanie miało miejsce parę sekund temu. W dodatku widzimy, że jest to numer należący do sieci T-Mobile Polska i jest identyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z windykacją. Ogólna reputacja numeru została oznaczona przez większość użytkowników portalu jako „negatywna.” Oznacza to, że dany numer jest męczący, rozmowy z osobą wydzwaniającą nie są przyjemne. W sekcji komentarzy czytamy, między innymi: „Nie odbierać!”, „Windykacja PayPo”, „Prawdopodobnie Alior Bank” czy „Złodzieje windykacja.” Sam już widzisz, że komentarze również mogą mocno naświetlać sprawę, jak to wygląda w przypadku konkretnego numeru.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *