510478671 nie daje ci spokoju?

510478671

Czy ciebie też męczą połączenia z nieznanych numerów? A może masz już dość i wszystkie po kolei blokujesz? Jak radzisz sobie z tak zwanym spamem telefonicznym? Czy wiesz, że są realne sposoby na walkę z tym zjawiskiem, o których, być może jeszcze nie słyszałeś? Na podstawie numeru 510-478-671 przedstawiamy problem, omawiamy jak z nim walczyć i proponujemy różne rozwiązania.

Zacznijmy od tego, że w ostatnim czasie spam telefoniczny stał się niezwykle popularny, ale również zauważamy coś, z czym chociażby dziesięć lat temu nie sposób było się spotkać – na telefonie w razie niebezpiecznego połączenia, wyświetla się komunikat: „podejrzenie spamu” lub „podejrzenie oszustwa”, wobec czego wiemy już, żeby nie odbierać. Dlaczego lepiej nie odbierać niż odbierać i robić, na przykład, karczemną awanturę? Ano dlatego, że często mamy do czynienia ze zjawiskiem, tak zwanego, głuchego telefonu – oznacza to, że dzwoniąca do nas osoba (lub bot) nie odezwie się po tym, jak odbierzemy, dzwoni bowiem jedynie w celu ustalenia, czy nasz numer jest aktywny. Gdy odbieramy – zapisują nas sobie jako numer aktywny. Wobec czego dostajemy tych telefonów dwa razy więcej. Wiedzą, że można się do nas dodzwonić i proponować najróżniejsze oferty.

Jeśli jednak jesteś osobą, która z różnych przyczyn, musi odbierać wszystkie telefony, nawet te nieznane, pamiętaj o możliwości blokady i zgłaszaniu konkretnych numerów jako tych najbardziej spamujących. Istnieją odpowiednie strony, na których możesz nie tylko zgłosić dany numer, ale również napisać w komentarzu całą swoją opinię, dotyczącą doświadczenia z tym numerem.

Na przykład numer 510478671 na platformie nieznany-numer został zgłoszony jako numer negatywny. Widnieje również informacja, że jest to numer należący do sieci Orange Polska. Został też zidentyfikowany jako głuchy telefon. Numer był wyszukiwany 13272 razy, ostatnio parę sekund temu i posiada aż 77 komentarzy – a, uwierzcie, jest to bardzo duża liczba, bo zazwyczaj użytkownicy koncentrują się na wystawieniu opinii, nie na pisaniu komentarzy. Wśród nich czytamy: „Głuchy telefon”, „Próba oszustwa. Wmawia, że wygrałam kolagen, po czym usiłuje wyłudzić adres. Po deklaracji, że nie potrzebuję kolagenu, rozłącza się bez słowa.”, „Pani oferowała kapsułki kolagenowe, które rzekomo wygrałam, chcąc wyłudzić adres. Uważać na oszustów. Nie wiem, skąd wzięli mój numer.”, „nie odpowiada”, „Naciągacze na jakieś tabsy, na moje pytanie, czy rozmowa jest nagrywana i czemu nie zapytała czy wyrażam zgodę, to Milenka była wkurzona i coś tam sapiąc, rozłączyła się”, „Uwaga, oszuści!!! Chcą wyłudzić dane osobowe, dane dotyczące konta bankowego z hasłami, dane karty płatniczej z panem!”, „Nikt nie odpowiada, rozłącza się.” Jak widzisz sekcja komentarzy jest kopalnią wiedzy, więc warto tu zaglądać, ale i samemu zostawiać komentarze, aby informacja na temat numeru szła w świat. W ten sposób jesteśmy w stanie ostrzegać się nawzajem i uwierzytelniać informacje na temat danych numerów telefonów.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *