799350115 kolejny raz na liście

799350115

Chciałbyś, aby obce numery przestały do ciebie wydzwaniać, telemarketerzy odpuścili przedstawianie swoich niekończących się propozycji konsumenckich, żebyś mógł czuć się bezpiecznie ze swoim własnym smartfonem? Jak to zazwyczaj w życiu bywa, trzeba zacząć od siebie; tak, dobrze przeczytałeś. Jeśli zaczniemy od ograniczania podawania naszych danych, możemy doczekać się rezultatów – mniejszej ilości nękających telefonów. Ale możemy również angażować się w zgłaszanie i weryfikowanie poszczególnych numerów w sieci. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu będziemy mogli nie tylko zobaczyć, kto ukrywa się pod danym numerem i jakie ma intencje, ale również zaangażujemy się w pomoc innym, dzieląc się swoimi doświadczeniami z poszczególnymi numerami i ostrzegając pozostałych użytkowników przed niebezpiecznymi połączeniami. Tak, niestety, nawet zwykły telefon może być groźny, bo często w manipulacyjny sposób, przechwytywane są nasze dane, co jest wbrew polskiemu prawu, a także dochodzi do naciągactwa, oszustwa i kradzieży na różnym polu. Jeżeli chodzi o starszych ludzi, oni szczególnie są narażeni właśnie na kradzież. Są stosowane różne metody, jak choćby „na wnuczka” czy „na policjanta” i w ten sposób senior jest okradany z mniejszych lub większych oszczędności. Uświadamiajcie więc swoich bliskich starszych, że odbieranie telefonów od nieznanych numerów jest niebezpieczne, i że powinni takie ignorować. Lepiej dla seniora będzie nie odebrać niż dać się wciągnąć w oszustwo i zostać okradzionym, często, z ostatnich pieniędzy, jakie posiada.

Powinniśmy dbać również o to, by nasze dzieci wiedziały, że za nieznanym numerem może kryć się niebezpieczeństwo. Lepiej, żeby dzieci uważały i tak jak starsi – nie odbierały takich połączeń.

Inaczej sytuacja przedstawia się dla osób w wieku od dwudziestu do czterdziestu lat; są to osoby bardziej świadome niebezpieczeństwa i czujne na manipulację, więc często wiedzą, że telefon jest próbą naciągania lub oszustwa. Nie zawsze – chcemy to podkreślić. Ale jednak osoby z tej, dość obszernej, kategorii wiekowej, najczęściej potrafią wyczuć oszustwo.

Dziś na podstawie numeru 799350115 chcemy pokazać wam, jak łatwo za pomocą sieci możemy dowiedzieć się niezbędnych informacji o danym nękającym numerze. Po wpisaniu w wyszukiwarkę wyświetlają nam się informacje takie jak: numer 799-350-115 to numer komórkowy w sieci Play. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Radiem Zet. Numer został oceniony negatywnie przez większość użytkowników. Był wyszukiwany aż 7528 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu, co świadczy o ogromnym problemie z tym numerem. Widać, że często niepokoi on użytkowników smartfonów. Może nawet i ciebie?

W dziale komentarzy czytamy, między innymi: „Dzwoni kilka razy dziennie”, „Kilka sekund głuchego połączenia”, „Wygrana i przyjdzie SMS”, „Multi loteria spam”, „Spam, automat o wygranej”, „Spam, wygrana w loterii”, „Nie odbierać, dzwoni o różnych porach”, „Dzisiaj do mnie dzwonili już 5 razy. Za każdym razem dzwoni automat i mówi to samo. Loteria Radia Zet”, „Automat, Loteria czy tam multiloteria z Radia Zet. Nie wiem czy oni zdają sobie sprawę, że mega, ale to mega uprzykrzają nam życie takim spamem?”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *