502549859 dzwoni a nie wiesz kto to?

502549859

W dzisiejszych czasach jest łatwo o oszustwo i manipulację. Wystarczy mieć telefon i już – można dzwonić i oszukiwać na szeroką skalę. Jak dobrze jednak, że istnieje coś takiego jak powiadomienie o spamie. To najnowsza opcja w smartfonach! Gdy dzwoni numer, który jest uznawany za spamerski, otrzymujemy krótki komunikat: „Podejrzenie spamu” – wtedy wiemy już, że nie należy odbierać, a jak najbardziej wskazane jest odrzucenie lub zignorowanie tego połączenia.

Niestety, nie każdy jednak ma włączoną tę funkcję, przez co nie wie, kiedy może, a kiedy nie powinien odbierać obcych połączeń. Prawdą jest, że najlepiej byłoby nie odbierać tak naprawdę żadnych obcych połączeń. Dlaczego? Dlatego, że w ten sposób często stajemy się ofiarami zjawiska głuchego telefonu. Polega ono na tym, że gdy dzwoni do nas obcy numer, a my odbieramy, spotykamy się albo z głuchą ciszą, albo z trzaskiem odkładanej słuchawki. W ten sposób dzwoniący do nas ma już potwierdzenie, że nasz numer jest aktywny i że można powielać dzwonienie do nas, mimo że nam się wydaje, iż była to zwykła pomyłka. Nic bardziej mylnego, głuche telefony mają swój cel – teraz już wiesz, jaki. Miej to więc w pamięci i następnym razem nie odbieraj. Weź pod uwagę, że gdyby dzwonił do ciebie jakiś znajomy, którego numeru nie masz zapisanego, z pewnością nagrałby ci się na pocztę lub zostawił wiadomość SMS, a może spróbowałby skontaktować się z tobą przed media społecznościowe i komunikatory internetowe.

Czasem jednak jest tak, że ze względu na zawód i prowadzony tryb życia jesteś zmuszony odbierać każde połączenie. Cóż wtedy począć? Najlepiej, jak spamerskie numery będziesz zgłaszał, ale i też sprawdzał w wyszukiwarce internetowej. Jest to o tyle ważne, że po wpisaniu numeru w Internecie, jesteś w stanie nie tylko dowiedzieć się wielu istotnych informacji (między innymi – kto może się kryć za tym numerem, jakie ma intencje), ale również sam możesz podzielić się doświadczeniami z poszczególnymi nękającymi numerami. Aby zobrazować wam, jak wielu rzeczy można dowiedzieć się po wpisaniu numeru w przeglądarce, sprawdziliśmy jeden z bardzo spamujących numerów.

Numer 502549859 widnieje w sieci jako numer komórkowy, zarejestrowany w Orange Polska. Został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z windykacją. Numer jest oceniany przez użytkowników przede wszystkim negatywnie. Wyszukiwany był aż 1118 razy, ostatnio zaledwie chwilkę temu. W komentarzach czytamy, na przykład: „Pseudo winydkacja VINDIX”, „Jakaś firma vindix od długów. Ogółem chamskie zachowanie kobiety dzwoniącej, nie dała dojść do słowa, po czym się okazało, że to pomyłka i zbieżność nazwisk. Po wszystkim nie przeprosiła, tylko się rozłączyła.”, Vindix, firma windykacyjna.” Jak widzisz, komentarze potwierdzają przypuszczenie o oszustwie związanym z windykacją. Uważaj więc, zapisz sobie ten numer i podaj o nim informacje dalej. Tylko, gdy dzielimy się wiadomościami o niebezpiecznych numerach, jesteśmy w stanie jakoś zwalczyć problem. Zachowując dane dla siebie, nie ma żadnego pożytku z tego, że takie połączenie odebraliśmy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *