Kto kryję się za numerem 616281332?

616281332

Widząc nieznany numer na wyświetlaczu telefonu często zastanawiamy się kto próbuje się z nami skontaktować. Są osoby, które od razu odbierają, aby się dowiedzieć. Inna grupa ludzi po prostu nie odbiera. Ja mam zasadę, że jak ktoś z rodziny czy znajomych chcą się do mnie dodzwonić z innego numeru muszą najpierw napisać SMS. W wiadomości pisali kto dzwoni, a wtedy na spokojnie odbieram. Bardzo długo się już taki system sprawdza. Głównym minusem takiego działania jest czas. Jeśli ktoś potrzebuje pilnie pomocy to pisanie wcześniej wiadomości może być uciążliwe. Więc jak widać każda metoda ma swoje wady i zalety. Na szczęście nie doświadczyłam jeszcze sytuacji w której ktoś nie mógł napisać SMS i mam nadzieje, że nigdy nie doświadczę tego.

Połączenia z nieznanych numerów to częsty problem. Użyłam tego określenia, ponieważ coraz więcej słyszymy i czytamy o oszustach, którzy wydzwaniają do ludzi i podają się za kogoś kim nie są. Ilość tego typu przestępstw ciągle rośnie. Gdy zostaniemy oszukani, mimo że wiemy jak działają osoby nieuczciwe to wstyd nam przyznać się przed kimkolwiek o tym fakcie. Często osoba poszkodowana mówi, że dała się oszukać jak dziecko. Niestety, oszuści są bardzo przekonujący podczas rozmowy i myślę, że nie jeden z nas miałby problem żeby racjonalnie myśleć. Często zostajemy zachęceni jakimś darmowym voucherem, małym AGD. Tak się dzieję podczas rozmowy z ankieterami. Odbierający myśli że taki drobiazg to rekompensata za poświęcony czas, więc odpowiada na pytania i traci zdolności logicznego myślenia. Nawet pytania o dane wrażliwe nie wydają się dziwne, bo gdzieś z tyłu głowy już „widzi” nagrodę w swoich rękach. Chyba nie trzeba mówić, że żadnego prezentu nie dostaniemy. Jedyne czego możemy się spodziewać to utrata pieniędzy. Na takiej zasadzie działa bardzo dużo oszustów. Wyłudzenie danych wrażliwych, danych do kont bankowych to dla osób nieuczciwych zarobek, więc wiedzą jak skutecznie uśpić naszą czujność.

Czytając różne strony dotyczące metod działania oszustów, natknęłam się na numer 616281332. W ostatnim tygodniu dużo osób poszukiwało informacji na temat tego numeru (styczeń 2022). Postanowiłam sprawdzić kogo możemy się spodziewać po odebraniu takiego połączenia.

Jest to numer stacjonarny, zarejestrowany w województwie wielkopolskim w mieście Poznań. Szukając informacji na temat numeru +48616281332 natknęłam się na kilkanaście komentarzy. Niestety, opinie użytkowników sieci na temat kto dzwonił są różne. Dzwoni automatyczna sekretarka oraz konsultant. Można zaobserwować pewien podział komentarzy na temat tego kto kryje się za tym połączeniem. Dość sporo osób twierdzi, że dzwoni osoba z ofertą „Profilaktyka Plus”. Proponuje różne zabiegi medyczne albo urządzenia. Kilka komentarzy szczególnie mnie zainteresowały. W ramach „Profilaktyki Plus”, dzwonią z zaproszeniem na darmowy masaż leczniczy. Inne komentarze wskazują na usługi związane z fotowoltaiką czy ankietami. Tu nasuwa mi się pytanie czy właściciel tego numeru postanowił się przebranżowić?

A może ludzie już nie dają się oszukać na zaproszenia związane ze zdrowiem i bardziej popularne stają się panele fotowoltaiczne? Jest bardzo dużo niewiadomych związanych z tym numerem telefonu. Spotkania z lekarzem oraz darmowe masaże miały odbywać się w Poznaniu. To sugerowałoby nam, że to wcale nie musi być oszust, ponieważ numer +48616281332 zarejestrowany jest właśnie w tym mieście. Jednak nie podoba mi się ich odpowiedź na pytanie skąd posiadają numery potencjalnych klientów. Mówią, że od partnerów biznesowych. Jest to podejrzana odpowiedź, ponieważ jest ochrona danych osobowych (RODO) która zabrania przekazywania osobom trzecim danych kontaktowych. Wyjątkiem jest wyrażenie zgody na takie działania. Kolejną kwestią jest różnorodność tematów rozmów z odbierającymi ludźmi. W większości przypadków nieznany numer dzwoni do ludzi proponując np. kredyt, pomoc w wyjściu z zadłużenia, przeprowadzenie ankiety, zaproszenie na pokaz urządzeń i wiele innych. Rzadko kiedy komentarze użytkowników sieci są aż tak różne. Jeszcze jakby tematy były pokrewne to mogłabym zrozumieć różnorodność opinii. Tylko co ma wspólnego program zdrowotny z panelami fotowoltaicznymi? Nie jestem w stanie powiedzieć na 100%, że za tym numerem kryje się oszust, aczkolwiek wiele na to wskazuje. Jeśli zdecydujemy się na odebranie połączenia z tego numeru przede wszystkim zachowajcie czujność.

W dzisiejszych czasach ludzie boją się odbierać nieznane połączenia. Nigdy nie wiadomo kto kryje się za obcym numerem. Jednak najczęściej są to oszuści. Dzwonią o różnych porach dnia i nocy, żebyśmy nie podejrzewali, że to właśnie oni. Ich schemat rozmowy jest bardzo podobny. Najpierw próbują nas przekonać, że są tym za kogo się podają. Jak wydaje im się, że wierzymy i nawiązujemy z nimi rozmowę, przechodzą do konkretów. Pod pretekstem np. potwierdzenia naszej tożsamości albo przedstawienia nam specjalnej oferty kredytowej proszą o podanie danych osobowych. Niestety oprócz tych podstawowych, chcą znać nasz pesel i numer dowodu osobistego. Jeżeli rozmówca był na tyle przekonujący, żebyśmy mu uwierzyli to często podajemy te dane. Niestety to jest największy i najczęściej spotykany błąd.

Mimo, że wiemy że to dane wrażliwe to dajemy się nabrać. A na pytanie czemu tak postąpiliśmy, często mówimy że ktoś był miły, podawał się za pracownika banku czy innej placówki. Właśnie taki jest oszust. Musi wzbudzić zaufanie, jeśli chce mieć z tej rozmowy jakieś korzyści. Trzeba pamiętać, że za miłe słowa nie zapłacimy rachunków, ani nie zrobimy zakupów. Choćby dzwoniła sławna osoba nie wolno żadnych danych podawać. Dzwoniący może mówić, że jest milionerem i wygraliśmy w jego konkursie główną nagrodę, ale potrzebuje dane aby wysłać nam wygraną. To jest nieprawda. Zapamiętajmy, że nie ma nic za darmo. Tylko ciężką pracą jesteśmy w stanie cokolwiek zarobić. A będąc ostrożnym i trzymając emocję „w ręce” jesteśmy w stanie uchronić się przed oszustem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *