694495210 natrętnie dzwoni?

694495210

Spam telefoniczny dotyka każdego z nas. W końcu obcy numer zadzwoni i do ciebie. Gdy odbierzesz, albo wygadany telemarketer zasypie cię najróżniejszymi ofertami; kupna nowego produktu, zalogowania się do sklepu, zapisania do newslettera, wzięcia szybkiej pożyczki lub nikt nic nie powie i nastąpi rozłączenie rozmowy. Będzie to tak zwany „głuchy telefon”, który ma na celu zbieranie informacji o numerze – czy jest aktywny, czy odbierasz telefony. W ten sposób dowie się, czy może podsyłać ci setki innych ofert. Oczywiście odezwą się znów, jeśli odebrałeś. Z nowymi propozycjami. A tobie będzie już buchać głowa. Bo jak tu pozbyć się tych niekończących, męczących telefonów? Jak? Okazuje się, że są na to sposoby.

Przede wszystkim ogranicz podawanie swoich danych osobowych. Wiem, wiem, na pewno robisz zakupy internetowe, zapisujesz się do newslettera, żeby mieć dziesięć procent zniżki na pierwsze zakupy i musisz podać swój numer telefonu. Otóż… nie musisz! Podawanie numeru telefonu jest dobrowolne. Zalecamy zatem podać adres e-mail i to taki nieprywatny, a taki specjalnie założony do celów konsumenckich. Zobaczysz, że zmniejszysz spam o 50%!

Poza tym polecamy równie prostą rzecz… postaraj się nie odbierać telefonów od obcych numerów. Wiemy, że czasem nie jest to łatwe, bo numer wygląda tak… przyjaźnie i co, jeśli okaże się, że to koleżanka z dzieciństwa znalazła nasz numer telefonu? Albo odzywa się klient na numer prywatny? No właśnie. Różnie to bywa. Dlatego powstały strony, takie jak: nieznany-numer, odebrac lub ktoto. Możesz z łatwością sprawdzić tam, czy ktoś poza tobą również miał problem z jednym konkretnym numerem telefonu, bardzo nachalnym i często powtarzającym się. Wystarczy, że wpiszesz go w wyszukiwarkę i wyskoczą ci wszystkie informacje na jego temat.

Specjalnie dla was zebraliśmy takie informacje na temat jednego z najbardziej spamerskich numerów ostatniego czasu. Okazuje się, że na platformie nieznany-numer numer 694495210 widnieje jako numer, przynależący do sieci T-Mobile Polska i jest on identyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z PZU. Ocena tegoż numeru jest negatywna, a liczba jego wyszukiwań to aż 2285 razy! Oznacza to, że ten numer naprawdę często zawraca ludziom głowy. W dodatku dowiadujemy się, że ktoś próbował znaleźć informacje na jego temat zaledwie kilka sekund temu.

W komentarzach czytamy: „Sapanie, mlaskanie i bez słowa się rozłączyli”, „Nieodebrane połączenie. Brak możliwości wykonania połączenia zwrotnego. Odrzuca automatycznie”, „Jak odpowiedziałem „halo”, to się rozłączyła”, „Za pierwszym razem słyszałam głos kobiety i muzyczkę, sama się rozłączyła, za drugim razem sama muzyka. Ktoś wyżej pisał, że to PZU – całkiem możliwe, ponieważ kilka dni temu podałam swój numer w celu zamówienia rozmowy z konsultantem”, „Przedstawił się, że jest z PZU i zapytał, czy potwierdzam, że zamawiałem rozmowę z konsultantem, po czym szybko się rozłączył. Gnojek pewnie zbiera dane, nie rozmawiać i nie oddzwaniać.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *