Kto kryje się za numerem 666370146?

666370146

Nieznane numery coraz częściej dzwonią do ludzi. Większość z nich to oszuści, którzy chcą wzbogacić się na czyjejś krzywdzie. Tylko mały odsetek takich połączeń to numery prywatne bądź numery przypisane do konkretnego miejsca (banku, przedszkola, urzędu miasta itp.). Czasami zdarza się, że wyświetla nam się komunikat na telefonie niebezpieczne połączenie, podejrzenie spamu, telemarketer. Tak się dzieje, gdy konkretny numer zostało zgłoszony przez wiele osób jako niebezpieczny. Gdy chcemy uchronić się przed tego typu połączeniami warto ściągnąć na telefon komórkowy stosowną aplikację. Na rynku jest ich mnóstwo. W zależności jaki mamy telefon, a dokładniej system operacyjny taki program ściągamy. Warto zastanowić się na czym nam najbardziej zależy. Aplikacje związane z niebezpiecznymi połączeniami, sms są bardzo różne. Nasz wybór przede wszystkim powinien być dostosowany do oczekiwań, wolnej pamięci w telefonie oraz czy jesteśmy w stanie ponosić ewentualne koszty związane z jej użytkowaniem. W większości przypadków wybieramy najprostszą, bezpłatną wersję. Polega ona na tworzeniu tak zwanej czarnej oraz białej listy w telefonie. Nie zajmuje ona dużo miejsca, więc dużo osób się na nią decyduje. Takie rozwiązanie bardzo często pozwala uchronić nas przed metodami działań oszustów. Takie osoby wydzwaniają do ludzi przede wszystkim aby wyłudzić dane osobiste oraz dane do kont bankowy. Z jednej strony każdy z nas wie, że są to tajne informacje i nie należy ich nikomu podawać, a szczególnie przez telefon. Jednak bardzo często zapominamy o tym w sytuacjach stresowych. Pamiętajmy, że osoba dzwoniąca zrobi wszystko aby osiągnąć nas cel. Wiadomo, że najlepszą metodą jest nastraszenie odbierającego. W takich przypadkach bardzo często można usłyszeć że dzwoni pracownik firmy windykacyjnej itp. Na te słowa większość z nas ma już ciarki na plecach. Nikt nie lubi słyszeć, że gdzieś zalegamy z płatnościami bądź nie odnotowano naszej wpłaty i zostają naliczone odsetki. To są standardowe „teksty” oszustów, bo wiedzą że są najbardziej skuteczne.

Widząc obce połączenie na wyświetlaczu telefonu, moim naturalnym odruchem jest sprawdzenie informacji o nim. W ostatnim czasie miałam styczność z numerem ☎ 666370146. Po wpisaniu go w wyszukiwarkę Internetową, wyświetliło mi się bardzo dużo stron powiązanych z +48666370146.

Jest to numer komórkowy. Jego operatorem jest T-Mobile Polska. Niestety, lokalizacji z której dzwoni nie udało mi się ustalić. Opinie na temat tego numeru są negatywne, co utwierdza mnie w przekonaniu, że kryje się za nim oszust. Po przeanalizowaniu informacji zawartych w sieci mam mieszane uczucia co do numeru +48666370146. Wynika z nich, że dzwoniący podaje się za różne osoby. Nie ma jednej konkretnej dziedziny, z której dzwoni. Czemu to takie dziwne? Ponieważ bardzo rzadko można spotkać się z tego typu działaniem. Oszuści najczęściej specjalizują się w jednej dziedzinie. Rzadko kiedy dzwonią z ofertami różnych specjalizacji. W tym przypadku osoba dzwoniąca podaje się za pracownika firmy RTV Euro AGD, pracownika programu zdrowotnego, pracownika firmy związanej z odnawialnymi źródłami ciepła (fotowoltaika, pompy ciepła itp.). Analizując ten numer wszędzie przewija się temat wyłudzania danych osobowych. Do każdej z tych dziedzin oszust mówi, że potrzebuje naszych danych osobowych w celu potwierdzenia tożsamości bądź wysłania zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne. Są to wyuczone regułki oszustów. Z doświadczenia wiem, że bardzo dużo osób starszych daje nabrać się na ich sztuczki. Jest to przykre, ponieważ w konsekwencji najczęściej tracą swoje oszczędności życia bądź otrzymują zawiadomienie o nie zapłaceniu raty kredytu lub pożyczki. Jest to najbardziej narażona grupa ludzi. Myślę, że w naszym obowiązku jest doinformowanie babć, dziadków, wujków, ciotek o tym jak działają oszuści. Daje nam to nadzieję, że może dzięki takiej rozmowie z najbliższymi nam osobami, uchronimy je przed wyłudzeniem danych osobowych i wykorzystaniem ich przeciwko nim. Im więcej mówi się o działaniach osób nieuczciwych, tym więcej osób będzie potencjalnie bezpiecznych. Użyłam określenie „potencjalnie”, ponieważ często kierują nami emocje, które mogą zaburzyć zdolność logicznego myślenia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *