297531365 dręczy cię telefonami?

297531365

Na pewno zdarzają ci się sytuacje, w których przychodzi do ciebie nieznane połączenie i wahasz się, czy powinieneś je odebrać. Martwisz się, bo może dzwoni ktoś znajomy, zatem jeśli zignorujesz telefon, ktoś może się zniechęcić i już się nie odezwać. Ale za chwilę przypominasz sobie, ile razy tak myślałeś i znów dochodzisz do wniosku, że jednak lepiej nie odbierać, bo z pewnością to po raz kolejny ci natrętni telemarketerzy, którzy będą chcieli przedstawić swoją ofertę konsumencką, jaką nigdy nie jesteś zainteresowany! Dzięki temu artykułowi dowiesz się, dlaczego lepiej jest nie odbierać obcych połączeń, czym jest zjawisko „głuchego telefonu”, a także wskażemy, na który (między innymi) numer należy uważać, bo bardzo spamuje w ostatnim czasie. Może okaże się, że go znasz.

Najpierw odpowiemy, dlaczego właściwie najlepiej jest ignorować obce połączenia. Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że połączenia z obcego numeru mogą być niebezpieczne (na przykład pobierać opłatę za każda minutę połączenia lub należeć do oszustów), a także, że tak zwane „głuche telefony” to tak naprawdę bardzo często manipulacja – jedynie weryfikowanie, czy twój numer nadal jest numerem aktywnym, któremu można składać propozycje konsumenckie przez telefonowanie telemarketerów. Gdy wydaje ci się, że cisza w słuchawce i rozłączenie oznacza „pomyłkę”, często jesteś w błędzie. To jedynie sprawdzenie, czy podnosisz słuchawkę. Odbierając, potwierdzasz to. Właśnie dlatego spam jest tak rozpowszechniony. Sam się do niego przykładasz.

Pamiętaj, że ignorowanie telefonów nie jest jedynym wyjściem w walce ze spamem telefonicznym. Nie zapominajmy, że są osoby, które nie mogą pozwolić sobie na nieodbieranie, ponieważ prowadzą firmy lub mają taki rodzaj zatrudnienia, w którym odbieranie obcych połączeń jest codziennością, czymś normalnym. Co wtedy nam pozostaje? Gdy dzwoni do ciebie obcy numer i wiesz, że i tak musisz odebrać, robisz to i wiesz już, kto znajduje się po drugiej stronie i wiesz, czego chce – po prostu podziel się tym z innymi. Większość nieznanych numerów, które nie są numerami prywatnymi, możemy znaleźć w internecie. Gdy odszukasz fora z informacjami na temat poszczególnych numerów, nie bój się ich odwiedzić, zostawić komentarz, ocenić numer. W ten sposób internauci komunikują się między sobą, przekazują sobie, na które numery należy uważać, które są irytujące, pod którymi mogą kryć się potencjalni oszuści. Kiedy dodajesz feddback od siebie, poszerzasz w ten sposób bazę danych. Informacja niesie się dalej. A przecież wiele osób wciąż odbiera obce połączenia, narażając się na ryzyko, jakim jest rozmowa z oszustami. Często starsi, samotnie mieszkający ludzie ciągle nie rozróżniają połączeń niebezpiecznych od tych, które nie stanowią zagrożenia. Należałoby więc ich też uświadamiać w tym temacie.

Na koniec chcemy ostrzec przed numerem 297531365, który należy do strefy numeracyjnej Ostrołęka. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z ankietą. Na forach internetowych numer ten otrzymał ocenę negatywną i był wyszukiwany ponad 4425 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *