943334263 wydzwania codziennie?

943334263

Czy ciebie też dotyka spam telefoniczny? Czy często dzwonią do ciebie nieznane numery, denerwują cię, są natrętne? Z pewnością nie raz zdarzyło ci się, że z wściekłością krzyczałeś do słuchawki, aby więcej do ciebie nie dzwoniono. Czy to skutkowało? Czy myślisz, że to dobra metoda na walkę ze spamem telefonicznym? Z naszej perspektywy niekoniecznie – możliwe, że spam powtórzy się, tylko z innego numeru. Czy za każdym razem będziesz wyładowywał frustrację, złość w ten sam sposób? Niestety, ale musimy powiedzieć ci, że to niczego nie zmieni. Spam nadal będzie się powtarzał, a ty jak zawsze nie będziesz wiedział, dlaczego.

Zalecamy – postaraj się ograniczyć podawanie swoich wrażliwych danych. Nie rozdawaj wszędzie numeru telefonu, jeśli podajesz dane na konkretnych stronach i masz możliwość podania adresu e-mail, zamiast numeru telefonu, skorzystaj z tej opcji. To są metody na realne ograniczenie spamu. Poza tym pamiętaj, że zawsze masz możliwość blokowania poszczególnych numerów. Nikt nie może ci się narzucać, być natrętnym wobec ciebie.

W niektórych smartfonach jest już opcja filtrowania spamu. To bardzo pomocne, bo gdy jest podejrzenie, że znów dzwoni do ciebie natrętny numer, wyświetla ci się jasny komunikat: „podejrzenie spamu.” Wówczas do ciebie należy decyzja, czy nadal chcesz odebrać telefon. Choć raczej nikt nie odbiera, kiedy wyświetla się taka wiadomość.

Zalecamy jeszcze jedną metodę, która jest bardzo ważna – weryfikowanie numerów w sieci. Dlaczego? Kiedy sprawdzasz konkretny numer telefonu, masz możliwość dowiedzenia się o nim wielu przydatnych informacji. Może być tak, że zignorowałeś połączenie, ale potem zastanawiasz się, czy słusznie zrobiłeś. Sprawdź to w bardzo prosty sposób: wpisz numer w wyszukiwarce i poszukaj o nim jakichś danych. Dzięki temu, że użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami, jest to możliwe. Dołącz więc do zespołu osób, które komunikują się ze sobą na forach, ostrzegają przed niebezpiecznymi połączeniami, a także zwyczajnie informują, które są irytujące i nie warto ich odbierać.

Zweryfikowaliśmy jeden z takich numerów. 943334263 to numer stacjonarny należący do strefy Koszalin. Został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, wobec czego jego reputacja została oznaczona jako „negatywna”. Był wyszukiwany 3127 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W dyskusji na jego temat znajduje się niemal 20 komentarzy. Najstarszy został napisany szóstego lutego, najświeższy dwunastego lutego. To dowodzi temu, że jest to dość nowy numer, który dopiero zaczyna spamowanie. W komentarzach czytamy, między innymi: „Naciągactwo, blokować.”, „Telefon zaznacza jako spam. Nie odbieram. Ale dzwoni po raz kolejny. I też z podobnych numerów, z inną końcówką”, „No nie odbieram, bo ostatni raz rachunek mam na 386 zł i nie wiem, czy to nie przez takie telefony nie urosło z 61,01 zł”, „Koszalin. Głuchy telefon”, „Nie wiem, kto to dzwonił. Nie mam tego numeru w mojej książce telefonicznej. Nie odbieram nieznanych.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *