451400479 wydzwania co dnia?

451400479

Spotykasz się ze zjawiskiem spamu telefonicznego? Pytanie. Chyba każdy z nas miał taką sytuację, w której dzwonił lub pisał do nas ktoś z obcego numeru. Zazwyczaj byli to telemarketerzy lub nieudolne próby oszustwa. Jednak należałoby zdać sobie sprawę, jak często te same próby oszustwa okazują się udane w przypadku osób starszych i samotnych. Rozprzestrzenianie się spamu telefonicznego postępuje bardzo szybko i naprawdę należy ostrzegać bliskich przez fałszywymi propozycjami marketingowymi.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami przykładamy rękę do tego, że obcy numer znów dzwoni właśnie do nas. Bez zastanowienia podajemy swoje dane, przede wszystkim w internecie i właśnie takie są potem tego skutki… Jeśli chcesz choć trochę ograniczyć spam, powinieneś pomyśleć o założeniu oddzielnego konta e-mail, na który przesyłane byłyby wszystkie powiadomienia konsumenckie. Podawałbyś ten adres, zamiast właściwego, przeznaczonego do ważnych konwersacji, a także zamiast numeru telefonu (tam, gdzie się da). Najlepszym sposobem na walkę ze spamem jest… ignorowanie połączeń od obcych numerów. Z czasem zacznie się on znacznie zmniejszać. Zostało to sprawdzone, na przykład przeze mnie – od kiedy nie odbieram obcych połączeń, spam zmniejszył się o minimum 50%. Kiedyś dzwonili co drugi, trzeci dzień. Dziś dzwonią raz, dwa razy w miesiącu. I dalej nie uginam się – nie odbieram.

Ty też tego spróbuj, oczywiście, jeśli tylko możesz pozwolić sobie na ignorowanie telefonów. Są przecież osoby, których tryb życia, rodzaj zatrudnienia, nie pozwalają na to, by być obojętnym na takie połączenia. I wtedy jedyne, co ci pozostaje, to sprawdzać poszczególne numery w internecie, dowiadywać się o nich, a także samemu rozpowszechniać prawdziwe informacje. Jeśli dzwonił do ciebie irytujący telemarketer, wpisz numer w wyszukiwarkę, znajdź odpowiednie fora i napisz, czego od ciebie chciał, jaki był charakter rozmowy, a także wystaw opinię numerowi. Może brzmieć to zabawnie, ale jest naprawdę przydatne! Przekazując informacje dalej, jesteśmy w stanie ostrzec innych przed niebezpiecznym lub denerwującym numerem.

Aby pokazać, jak działają takie strony, wpisaliśmy w wyszukiwarce numer, który w ostatnim czasie bardzo spamuje. Jest to numer komórkowy: 451400479, zarejestrowany w sieci 3S. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z UPC. Numer otrzymał ocenę „negatywną”, ponieważ większość użytkowników oceniała go właśnie w ten sposób. Był wyszukiwany aż 8008 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale komentarzy czytamy, między innymi: „Spam. W komentarzach do podobnego numeru wzmianka o firmie Asmanta. Artykuł o niej pod tytułem: „Nagabują ludzi i nie mówią całej prawdy. UOKiK bierze się za call center” opublikowała w interencie Rzeczpospolita na stronie RP.pl”, „Dzwoni mi co kilka godzin, już od kilku dni, zmienia końcówki”, „Dzwoniło 3 razy, jakaś Ewelina, nie odbierajcie”, „Dzwonił kilka razy, odebrałam, była to jakaś Ewelina, ale się rozłączyłam, lepiej nie odbierać.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *