Czy numer 571170160 warto odebrać?

571170160

Większość z nas posiada urządzenie jakim jest telefon komórkowy. Obecnie na rynku jest mnóstwo modeli. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ludzie mają różne oczekiwania w stosunku do telefonu, dlatego jest ich taki duży wybór. Niektórzy szukają z bogatym menu i dużą pojemnością baterii, innym zależy tylko na tym aby móc zadzwonić oraz napisać wiadomość tekstową. Łączy ich ten sam problem czyli nachalne połączenia z obcych numerów. Coraz więcej oszustów wydzwania do ludzi, aby wyłudzić dane osobowe, dane do kont bankowych. Mimo, że o ich metodach działania dużo się mówi to i tak wiele osób daje się nabrać na ich sztuczki. Nie polecam odbierania obcych numerów. Najpierw należy sprawdzić do kogo należy, a następnie zastanowić się czy chcemy oddzwonić czy zablokować takie połączenie. Jeśli już z rozpędu odbierzemy (nie spojrzymy na wyświetlacz telefonu) to musimy zachować szczególną ostrożność podczas rozmowy i nie podawać, żadnych danych osobowych. Osoba dzwoniąca może podawać się za różne osoby, a my nie mamy za bardzo jak zweryfikować czy mówi prawdę. Jeśli będzie chciała od nas jakiegoś „dowodu”, aby potwierdzić naszą tożsamość to najprawdopodobniej nie jest to osoba uczciwa i należy się rozłączyć. Inną ważną wskazówką, która zdradzi oszusta jest jego stanowczość. Chodzi o to, że taka osoba nie będzie chciała szybko zakończyć rozmowy i będzie próbować przekonać nas że ma dobre zamiary. Bardzo dużo osób skarży się notoryczne połączenia, mimo poinformowania rozmówcę, że nie jesteśmy zainteresowani ich ofertą.

W ostatnim czasie bardzo dużo osób miało styczność z numerem ☎ 571170160. Został on zgłoszony jako niebezpieczny, irytujący, niechciany. Jest to numer stacjonarny. Niestety nie udało mi się ustalić lokalizacji z jakiej dzwoni. Większość ludzi skarży się na połączenia o różnych porach dnia. Po zablokowaniu możemy mieć połączenie z innego, bardzo podobnego numeru.

Informacje na temat kto kryje się za tym numerem są różnorodne. Jednak najczęściej możemy przeczytać, że dzwoni pracownik szkoły językowej Tutore. Zaprasza na kursy dla dzieci oraz dorosłych. Pierwsze zajęcia są za darmo, aby zapoznać się z metodami działań. Możemy również znaleźć informację, że za numerem +48571170160 kryją się telemarketerzy, pracownicy banku, głuche telefony, oferty sprzedażowe (garnki, przedmioty medyczne itp.). Czasami zdarza się, że informacje znalezione w sieci są sprzeczne. Tak się dzieję najczęściej gdy oszust się przebranżawia. W danym miesiącu przedstawiał się za pracownika szkoły językowej, w innym za pracownika banku, a za miesiąc może być pracownikiem sieci komórkowej. W każdym z tych przypadków najprawdopodobniej chodzi o wyłudzenie danych osobowych. Mając takie informacje można wziąć pożyczkę, kredyt czy włamać się na konto bankowe i je opróżnić z oszczędności.

W większości przypadków, obce połączenia wiążą się z negatywnymi konsekwencjami. Wiadomo, że nie zawsze. Oszuści potrafią być bardzo przekonujący. Oni żyją z tego więc ich zadaniem jest przekonanie potencjalną ofiarę o swojej uczciwości. Należy pamiętać, że nikt nie ma prawa wymagać od nas podanie naszych danych wrażliwych typu pesel, numer dowodu osobistego itp. Podając te dane sami skazujemy się na późniejsze konsekwencje. Często kończy się to tym, że zostajemy oszukani, tracimy pieniądze. Dużo osób nie zgłasza nigdzie takich działań, bo wstydzą się. A prawda jest taka, że każda próba wyłudzenia danych osobowych powinna być zgłoszona. Tylko w taki sposób możemy walczyć z osobami nieuczciwymi. Nie robiąc nic dajemy im przyzwolenie na dalsze działania. Dzięki ludziom, którym wstyd nie pozwala na zgłoszenie danej sytuacji do odpowiednich instytucji, oszuści czują się bezkarni. Warto zapoznać się z zespołem badawczym CERT Polska. Zajmują się oni ochroną cyberbezpieczeństwa. Sprawdzają potencjalne niebezpieczne domeny i tworzą listy, które mają nas ostrzec przed oszustami. Wchodząc na ich stronę internetową możemy zapoznać się z różnego rodzajem raportów oraz zgłosić próbę oszustwa, włamań na konta itp. Każde zgłoszenie jest sprawdzane bardzo szczegółowo, przez dwie osoby z zespołu badawczego.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *