538626218 ciągle wydzwania?

538626218

Nękające obce połączenia to codzienność dwudziestego pierwszego wieku. Co z tego, że zniknęły ogólnodostępne książki telefoniczne ze wszystkimi numerami, skoro i tak telemarketerzy sami nas odnaleźli. No, właśnie… czy sami? A może bywa tak, że to my podajemy własne dane na tacy? Udostępniając wszędzie swój numer telefonu, podając go na wszystkich możliwych stronach internetowych i podczas wszelkich zakupów online. Aby to ukrócić, powinniśmy jak najczęściej się da, podawać samego maila, bez numeru telefonu. A w dodatku zalecamy otworzenie skrzynki pocztowej, która będzie specjalną pocztą na sprawy konsumenckie. Wówczas na właściwym e-mailu w końcu będziemy mieć upragniony porządek i minimum spamu konsumenckiego.

Poza ograniczeniu podawania danych, powinniśmy zwrócić uwagę na… nieodbieranie nieznanych połączeń! Brzmi banalnie prosto? No, właśnie, bo tak powinno być. Gdy dzwoni nieznany numer, nie odbieramy. Wtedy unikniemy niepożądanego zjawiska głuchego telefonu. Na pewno się z tym spotkałeś. Gdy odbierasz połączenie, spotykasz się z ciszą po drugiej stronie i natychmiast następuje zakończenie rozmowy. To taka metoda, aby zweryfikować poszczególne numery telefonów. Po co? By móc zapisać w bazie te, które są numerami „aktywnymi”, a więc tymi, które odebrały połączenie. Im częściej odbierasz, tym częściej jesteś wybierany. Dlatego, że stajesz się potencjalnym klientem.

Jednak wiemy, że nie zawsze jest to takie proste. Możliwe, że twój tryb życia dyktuje ci obowiązek odbierania każdego telefonu. Wówczas powinieneś mieć włączony w swoim smartfonie filtr antyspamowy, który przy niebezpiecznych połączeniach, wyświetla komunikat: „podejrzenie spamu.” Jeśli jednak nie masz opcji uruchomienia filtra, proponujemy ci korzystanie z ogólnodostępnego sposobu – wpisywania nękającego numeru do przeglądarki. W ten sposób dowiadujesz się wiele o samym numerze, ale również i ty możesz podzielić się wiedzą na temat danego numeru. Na przykład, jeśli konkretny numer dręczy cię o fotowoltaikę, możesz dodać komentarz, w którym napiszesz, że na tym skupiał się twój rozmówca. Dzięki temu pozostali użytkownicy będą wiedzieli, że nie warto odbierać, bo nie są zainteresowani podobną ofertą.

Dla przykładu sprawdziliśmy jeden z nękających numerów telefonu. Numer 538626218 jest numerem komórkowym, zarejestrowanym w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z fundacją. Numer otrzymał negatywną reputację, ponieważ większość użytkowników oznaczyło go jako „numer negatywny.” Był wyszukiwany aż 16653 razy, ostatnio zaledwie parę sekund wcześniej, co wskazuje na ogrom problemu z tym spamującym numerem. W komentarzach czytamy, na przykład: „Pan, który powiedział, że dzwoni z fundacji i zbiera pieniądze na chorą Maję, i że rozmowa jest nagrywana. Przerwałam mu mówiąc, że mam chorą wnuczkę. Korzystamy z pomocy fundacji, lecz z fundacji do nikogo nie dzwonią. Naciągacze.”, „Wydzwania kilka razy w ciągu dnia, nawet późnym wieczorem. Cisza po drugiej stronie.”, „Uwaga, oszuści. Dawno zablokowałem”, „Dzwonią wielokrotnie w ostatnich dniach, mimo że nie odbieram”, „Naciąganie na fundację.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *